Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 17   Надолу

Автор Тема: Филми, които ни вдъхновяват ♥  (Прочетена 51716 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #120 -: Dec 25, 2022, 10:11 »
Наскоро изгледах третия сезон на Tom Clancy's Jack Ryan
добре направен,  биват и трите - особено втория  [_]3

П.П. А за феновете на кримките има и Reacher - само един сезон (засега) но тоя поне по отговаря на огромния ръст на Reacher от оня фъстък Том Круз  :P
« Последна редакция: Dec 27, 2022, 22:02 от remotexx »
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #121 -: Dec 25, 2022, 11:54 »
Не знаех, че имало сериал. Благодаря!  [_]3
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #122 -: Dec 27, 2022, 15:25 »
Здравейте,

Гледам тука някои харесват руски филми. Ако върнат комунизма, ще започна да гледам западни, защото са ми безинтересни сега, изгледах безкрайно много руски екшъши, и филми от втората световна, и заключих, че американците и един екшън са импотентни да напаравят след 1989 та, за останалото въобще не ми се говори. Оказа се, че всичките им филми преди демокр. съм ги гледал. Та ако върнат комунизма, може и да започнат да правят нещо. Подобно се отнася, и за Запада като цяло. Е, има, и момента натрупани години, не може вече само подскачалки.

Та гледах "Грях"  неотдавна на Кончаловски.

https://m.my.mail.ru/list/enamelia2008/video/_myvideo/271.html

Филмът е сниман в Италия, ролята на Микеланджело се изпълнява от неизвестен италианец. Изборът е бил оправдан от незамърсеноста на един човек он инерцията на професионализма.
Италианците са понесли Кончаловски на ръцете си, но западната кочина пълен игнор. Това още повече ме кефи!!!

Няма вариант да съжалявате. 







Оооооо между другото преди години послушах съвета на един руски режисьор - оператор, като ще си купувам 3D стерео картинкисветлич, да не е олед, нито говното проектор с диод, нито лазер говно, а ЛАМБА проектор 3D, вика, ше изкараш картинка по - добра от луксозен киносалон. И беше прав разбира се. Като вляза в някой мол, само се присмивам на новите технологии. Разбира се светоча е професионална Оптома, и детайла там, и ниво черно (пълна тъмнина обаче), като не гледам 3D съм в икономичен режим (и да пестя живот на ламбата)

Та народа не знае, и как скива - Само ЛАМБА Светлич, другото е ала бала!!!

Инсталацията на светлича е цяла наука, да не би случайно да се плъзне някое отражение на чаршафа, някои шамани особенно на запад оборудват специални стаи - всичко в матово черно!!! Няма да се учудя, че и черни кимона раздават, и чашите, и бутилките са в матово черно.

Дам, само да има какво да се гледа ( и със кой, щото аз като един завършил режисьор сънувам (като Фелини) комунистическия киносалон за 35 стотинки, и усешането за НЕЯ, и ръката ми ТАМ, и всеобщата магия на многото хора, дет сега не става), че нещо и руснаците се поамериканчиха (млядожта), и изпедерасиха.

Ма както казал един китайски мъдрец - и тва ше мине...
« Последна редакция: Dec 27, 2022, 18:54 от ЗибелтБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #123 -: Dec 28, 2022, 00:16 »
Добре че ме присети и за още една класика - вече и музеен експонат  ;)

When Harry Met Sally... (1989)
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #124 -: Dec 28, 2022, 09:45 »
   И аз гледах новия "Аватар".

На 6 е отвсякъде,като изключим някои странни обрати в сценария.
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #125 -: Dec 29, 2022, 05:30 »
и на още една класика попаднах днес
Dirty Rotten Scoundrels (1988)
за стари гларуси...

А по-новата версия е по-бледо копие на оригинала и направо не си струва гледането
The Hustle (2019)


Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #126 -: Dec 29, 2022, 06:47 »
   И аз гледах новия "Аватар".

На 6 е отвсякъде,като изключим някои странни обрати в сценария.

А на Никсъна не му хареса.. аз тоя не съм го гледал още, но личното мнение е субективно - аз напр. изгледах новия Топгън и.. не ми хареса (сценария отделно, но тук обсъждам само играта), Том Круз един такъв скован (много лифтинги явно или ботокс) и вдървен (когато си кара матора той лично а не е напр. каскадьор, а то щом можещ да познаеш каскадьора веке... пиши го бегал актьора) и голям праз че карал, по-скоро се возил лично на самолет под там 3-4Г той повече не може да издържи - на мен по ми хареса тая мома напр. (при положение че не е актриса по-добре "играе")
https://www.youtube.com/watch?v=RllBWkkukyo

съвсем в началото (на земята - около 20сек.) и малко по-навътре (в самолета - около 40 сек.) - и 4 или 5 Г-то си личи и е истинско и забележете само как се промени походката като разбра че я снимат (нищо че само за стотни от секундата - глей к'во нещо е мъжкото око, с тая... бих издържал и цял филм и нема значение кой ще кара самолета)  :P

И както се пее в песнята @3м20сек - Поломила сердца юнакови, а ключи вид свого не дала

А бе, не дава път Холивуд на младите и това си е...
А на времето по даваха - понеже споменахме When Harry Met Sally..., навремето така от нищото изгря звездата на Мег Райън, сега вече нъцки само некви връзкарчета или там 2-3 поколение синковци на бащина слава ма че не могат да играят, това е отделен въпрос (ще го пласираме там някак, как беше го казал класика /за публиката в сл./ нравится, не нравится.. терпи моя красавица)

между другото ако някой се интерсува имаше подобен сериал - мисля че се казаше Методът Комински или нещо подобно особено съм запомнил там един епизод къде си ги крадяха актьорчетата с Морган Фриймън (мисля)

П.П. Намерих точния момент (само са изпуснали малко началото и много силния финал) - класика, старите кучета.. още държат положението ама много стари вече беее  :'(
https://www.facebook.com/MichaelDouglasOfficial/videos/191190176248877/

Въобще има едни моменти в старите филми (по-хубавите) където 2-3 сек. (о)правят целия филм
напр.  този момент  https://www.youtube.com/watch?v=28PPqlc39Qw&t=142s
където един статист...(и без гъдулка ще го изсвири, само де не отлепя очи) и се справя по-добре от платените актьорчета пръснати из публиката

а аз напоследък гледам/слушам малко нашенско нац. богатство, ма от бат Бяновото
https://www.youtube.com/watch?v=je2j0Mf9rwQ&t=160s
https://www.youtube.com/watch?v=je2j0Mf9rwQ&t=247s
младежа /по-русичкия пред дирека/ ще му изскочат комбълите (и вчера забелазах подобен момент, същата група но в друго село на концерт)
...а много отдавна не съм забелязвал тоя поглед по нашенско, след концерт (ама не забелени от бело)

навремето имаше един човек който ги можеше тоя работи (па макaр и в нелегалност) - мистър Холивуд 10 (сега дали заради Даунинг стрийт 10 /ака номер 10/ или като шеф на десетимата), а със него си отиде и цяла една епоха, което ме подсеща за  още един хубав филм
Trumbo (2015) - класик
« Последна редакция: Dec 29, 2022, 08:27 от remotexx »
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #127 -: Jan 01, 2023, 16:30 »
и на още една класика попаднах днес
Dirty Rotten Scoundrels (1988)
за стари гларуси...

От кога го търся този филм. Даваха го един път по някоя от националните бг телевизии и се спуках от смях. Но нито името му запомних нито актьорите. От тогава все го търся да го изгледам отново.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #128 -: Jan 01, 2023, 23:02 »
"От мошеник нагоре" се казваше кога беше на видеокасети.
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #129 -: Jan 01, 2023, 23:20 »
Ами колега потърси го по стрийминг сайтовете - смятам че ще се справиш, някои имат и БГ субтитри даже
« Последна редакция: Jan 02, 2023, 10:17 от remotexx »
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #130 -: Jan 01, 2023, 23:41 »
Имах в предвид че оттогава все го търся да се сетя кой е филма. аз ако знаех отдавна да съм го намерил и изгледал.
« Последна редакция: Jan 01, 2023, 23:44 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #131 -: Jan 02, 2023, 10:17 »
И аз го изгледах новия Avatar ...там за пътя на водата, в скоро време ще трябва да почнат да ги пущат 8К - само това го спасява... инак тия "синковци" АI/CGI по-добре играят от Том Круз nа дърти годинки вече т.е. по-добре е от новия Топгън (лично мнение)

П.П. напоследък само сериали, а понякога минисериал го пущат като филм 3 часов, скоро време човек ще трябва отпуска да си вземе да може да ги изгледа (наведнъж - преди да е забравил началото)
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3089
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #132 -: Jan 02, 2023, 16:44 »
Сценария хич не ме изкефи на Аватара, иначе ефектите ОК.
Като каза сериали и отпуска.. имаше един, "Дързост и красота" навремето. Една Брук беше бременна, като влязох в казармата, като се уволних, още не беше родила.
Активен

aleximilian

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 64
  • Distribution: Debian
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #133 -: Jan 02, 2023, 18:51 »
Най накрая екранизираха този сценарий с фрагменти от друг подобен  ;D
за този филм става на въпрос  https://www.imdb.com/title/tt12003946



За аватар2... имам чувството, че са започнали да изплискват вече.
Особено със заявките за аватар3 и аватар4, някога си в бъдещето.
Но явно целта е да подминат „Дързост и красота“ или пък там онова с Леонсио, Изаура и Жануария.

ЧНГ на всички!!!   [_]3
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3089
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Филми, които ни вдъхновяват ♥
« Отговор #134 -: Jan 02, 2023, 19:16 »
Наздраве, колега.. "Робинята Изаура", спомени.. помня и "Седморката на Блейк" :D "Дързост и красота" може би само "Далас" го бие по продължителност, някои се пенсионираха, а някои измряха, от актьорите :)
« Последна редакция: Jan 02, 2023, 19:18 от Nik123 »
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 17   Нагоре
« назад напред »