Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 14   Надолу

Автор Тема: За съдбата на Кремъл  (Прочетена 13752 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #120 -: Apr 14, 2023, 21:04 »
Всъщност за мен като американофил, е повече от желателно нещото да е фалшификат. Някак си не искам да вярвам, че в най-мощната държава може да се създава толкова долнокачествен материал и да се представя за разузнавателна информация.

Ако съм американец и плащам данаци, а срещу тях получавам това, бих искал моментално разформироване на всички тайни служби чак до Secret service и преосноваването им с напълно нови хора, ако ще от ученическата скамейка. Един ученик може да направи далеч по-добро разузнаване от това.

Ако не ми вярвате, разпитайте децата си за нещата в училище. Ще научите неподозирани неща.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6199
    • Профил
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #121 -: Apr 14, 2023, 23:40 »
Ти реално плащаш данъци на САЩ.

Или си мислиш, че изстребителите не си купил ти?
Нали ти е ясно, че канадската фирма, която ни краде златото е параван за други.
Плащаш и за американските бази. Защото съм убеден, че САЩ си плащат за тях. Но под масата, на подписалите договорите от наша страна. Много по-евтинко ими излиза така.

Само два-три примера.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #122 -: Apr 14, 2023, 23:57 »
Плащам им данък в смисъл, че всяка сделка в долари (а такива са хиляди на „територията“) по един или друг начин се отчита в САЩ. И хич да не се отчита, пак е един долар, който е извън САЩ, а това вече е един долар чиста печалба. Всъщноsт е много повече, ама не ми се занимава.

„Канадците“ копаещи злато, не са никакви канадци. Това са си българските говна-педофили без извинение. Тези представители на бившото ДС са най-извратените типове. Преди десети са топяли съседите, че говорят за Тошо, след това въртят едни милиарди и е*ат по кенефите на дискотеките едни дванадесет годишни от малцинствата. Боклуци е малко определение за тия.

=*=

Базите са безплатни. Няма как да е. Ние загубихме Студената война (реално втория етап на ВСВ). Някой писа за ГФР. Те не са независима страна. Те загубиха ВСВ и САЩ не са им позволили да са забравили. Първо питаш Байдън дали е съгласен и тогава назначаваш канцлер. Ако не питаш, няма да те има ни теб, ни някакви немци по света. Всички ще са избити. Много трябва да внимаваш, когато обявяваш световни войни. Защото, когато ги загубиш си египетски роб до края на времето. Няма значение дали някакви джендър-англета  ще ти гърмят тръби или нещо друго. Ще търпиш и ще ти влиза негърски. И ще се радваш, и ще празнуваш. Щото алтернативата е да не си жив, защото си фашист.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #123 -: Apr 15, 2023, 00:13 »
Забравих нещо. 4096 не те обвинявам в нищо!!! Затова написах „ти и хора, които не са се интересували от Ирак преди 2003-та“. Не ви е пукало за Ирак и хич не сте проверявали.

Аз съм дори по-зле. Не ме сърбят т*шаците за Софето и дори не съм слушал Иво Божков (а го обожавам), какво се жалва, че е излъгала пак. София е част от България и пак не ме *б* днес, какво остава теб да те интересува Близкия изток преди двадесет години.


А относно въпросния генерал с епруветката, тоя ни беше ясен далеч преди това. Беше черен и това му беше предимство. Но тия (които не сте се интересували), тоя не беше дори плазмодии. Същото нещо беше заповядало бомбардировка на Белград. Няма как някой да е очаквал от него да каже нещо различно от лъжа.
« Последна редакция: Apr 15, 2023, 00:16 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3871
    • Профил
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #124 -: Apr 15, 2023, 08:38 »
   Всъщност,всички българи плащаме на американските мастии.  >:D >:D >:D

   Само за сделката за "изтребителите" (всъщност таралясници) Ф16 сме
дали поне по 500$ на човек.
А ангажиментите ни към НАТО ?

Тези пари ги вземат от данъците ни !





Да го духат американските уруспии. >:D >:D >:D





                                                                                   Fuck USA
« Последна редакция: Apr 15, 2023, 11:57 от spec1a »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6199
    • Профил
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #125 -: Apr 15, 2023, 12:01 »
Изтребителчетата ни излезнаха много солени. По $200М на бройка. За нещо слязло от чертожната маса преди петдесет години. Колкото и да му слагат по-съвременни системи, пак е страшно много пари. За тези пари можеше да си пазарим пето поколение самолетчета. Или поне някакви 4+
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3871
    • Профил
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #126 -: Apr 15, 2023, 12:09 »
   Така е.

   Има и още нещо: за съжаление гринговците имат възможност да изкрънкат още мангизи.
Допълнителни системи,въоръжение и т.н.




                                                                                  Fuck USA
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3126
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #127 -: Apr 15, 2023, 13:22 »
...

..предполагам не се вкл. и безследно изчезналите (всъщност изгорени в подвижните морги), щото няма таг няма потвърждение че е загинал.

Тези подвижни морги ли?

https://www.france24.com/en/tv-shows/truth-or-fake/20220413-fake-images-of-russian-mobile-crematorium-in-ukraine

:)

 [_]3
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #128 -: Apr 15, 2023, 14:00 »
Колкото и да е странно във век наричан информационен, но броя на жертвите е строго сектретна тайна и от двете страни. И на двете страни очевидно не им е читава работата, щом пазят тайни.

Правя си някаква своя, субективна оценка по данни от тук-там. Прилича ми като да има до 300 хил. убити и ранени при всяка от страните.

А понеже и от двете страни воюват по десетки хиляди наемници, техните жертви не знам дали се броят. Те щабовете ги броят колко са, ама не знам, като им се плаща, това брои ли се за жертви на война. Според мен не се брои. На тия хора им платено да умрат и са отишли доброволно на смърт.

Тия дни някъде мернах, не помня къде (май го чух от онзи идиот Пасков), че от петнадесетина хиляди получили амнистия срещу шест месеца във Вагнер, две или три вече са им изтекли и са си в Русия. Това, какво трябва да значи? Че смъртността в ЧВК е някъде от порядъка на 80%.

Пак тия дни се чу, че по фланговете на Бахмут вече работи редовна армия. А допреди това оркестъра и ВСУ бяха разположили там по 80 хил. Значи вече имаме по 60 хил. жертви на страна. Или в Бахмут за под година обсада, вече има над 120 хил. нови гроба, десет пъти повече от мирновременното население на селото.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5293
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #129 -: Apr 15, 2023, 14:02 »
То вече не можеш да им хванеш спатиите на тия лъжци.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6199
    • Профил
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #130 -: Apr 15, 2023, 15:32 »
Да, за жертвите може само да се предполага и каквото и да се каже, ще е спекулация.
Но аз мисля, че украинците търпят далеч повече жертви. По простата причина, че руснаците не спират да бият с артилерията. Украинците няма с какво да отговорят. Логично е, да дават повече жертви

А и начина, по който си набират войската може би говори за отчаяни мерки. Не мога да забравя и онова интервю с наемника от САЩ, който твърди, че средния живот на украинския войник на фронтовата линия бил четири часа. Просто щото са необучени.

Войнта си е мръсна работа, откъдето и да го погледнеш
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3871
    • Профил
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #131 -: Apr 16, 2023, 17:41 »
   Интересно ...

   В някои медии се появи инфо,че Пригожин искал да се спре войната
с Украйна,изказаха се дежурните "експерти", че наистина е така.

След известно време обаче започна да увърта,ма не било така,ма не бил
разбран правилно; нещо,което е в разрез с неговия стил на поведение.

   Какво ли става ...
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3126
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #132 -: Apr 16, 2023, 17:44 »
Същото, като с "изтеклите" наскоро в интернет документи на американското разузнаване с гриф за сигурност (а инфото вътре в по-голямата си част от телеграм-канали). Информационна (и дезинформационна) работа.
« Последна редакция: Apr 16, 2023, 17:46 от Nik123 »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3243
    • Профил
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #133 -: Apr 16, 2023, 20:13 »

и
само за Гого
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5293
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: За съдбата на Кремъл
« Отговор #134 -: Apr 16, 2023, 20:45 »
Размениха се и малко военопленици.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 14   Нагоре
« назад напред »