Автор Тема: Изработка на уеб сайт  (Прочетена 13558 пъти)

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Изработка на уеб сайт
« -: Sep 26, 2014, 21:23 »
Търси се някой (или фирма), който да направи нов сайт на Делфинариум Варна. Важна част е възможността за онлайн покупка на билети и плащане с различни начини за плащане през Интернет.
Разбира се, че ще потърся фирми, правещи сайтове. Но Вие имате предимството да научите преди тях.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Изработка на уеб сайт
« Отговор #1 -: Sep 27, 2014, 19:36 »
Какъв е бюджета?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Изработка на уеб сайт
« Отговор #2 -: Sep 27, 2014, 21:28 »
Събираме оферти :)

ПС: С което не искам да кажа, че ще спечели тази, която е с най-ниска предложена цена.
« Последна редакция: Sep 27, 2014, 21:36 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

abozhilov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 31
    • Профил
Re: Изработка на уеб сайт
« Отговор #3 -: Sep 27, 2014, 21:55 »
Ако съм на твое място, ще сложа WordPress с подходящите добавки и всичко ще е достатъчно лесно, както за подръжка, така и за разработка, така и за цена. В България във фирмите занимаващи се с уеб, използват съмнителни библиотеки и вътрешен CMS, което понякога води до сериозни пропуски в сигурността. При WordPress с чиста инсталация + проверен плъгин сигурността ще е на необходимото ниво.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Изработка на уеб сайт
« Отговор #4 -: Sep 27, 2014, 22:00 »
Сещам се за коя система намекваш ;) Ласков е админ, а не разработчик. И няма лошо да създаде малко работа на някой тукашен. В друг форум дето уж админствам, това даже се поощрява.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Изработка на уеб сайт
« Отговор #5 -: Sep 27, 2014, 22:03 »
Хм! Никога не съм бил привърженик на готовите решения. Текстовия редактор и това е. Ама това са излишни приказки.
Имах конкретен въпрос, на който не получих отговор. Няма точни параметри на заданието, а пазаренето вече започна. Ако някой има интерес, да заповяда. Моят се изпари.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Изработка на уеб сайт
« Отговор #6 -: Sep 27, 2014, 22:17 »
Прав си, че то тия задачки са разтеглива материя и получаваш толкова, за колкото си готов да платиш. Ама виж кой е поръчителя. Това все пак е държавата, а там работят същински некадърници, от които не можеш да чакаш да имат на сън даже идея, за какво става въпрос. Според мен Ласков прави услуга на приятел. Той си е идеалист и всичко щеше да е добре, ако…

…нямаше и второ. Това е Варна, знаем кой в крайна сметка ще спечели и за какви пари. Името е кратичко, но за сметка на това споменаването му води самозапалвания и то, ако си късметлия. В по-лошият случай нахранваш едрите морски хищници с вкусни перки и никога няма да те намерят.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Изработка на уеб сайт
« Отговор #7 -: Sep 27, 2014, 22:27 »
:) Аз смятам да ви оставя да си търкате клавишите... :)
Ако някой проявява траен интерес може да се свърже с мен, може да пише на имейла, посочен в сайта на делфинариума, може да се обади по телефона, обявен в сайта, но нека все пак да попита за мен, понеже този, който вдигне телефона, може и да не знае за какво става дума.

ПС: go_fire, още повече се разочаровах от теб ... ама защо пък трябва да те харесвам :) Делфинариумът не е държавна собственост. Ако беше погледнал сайта (май скоро ти бях писал същото), щеше да видиш чия собственост е.
« Последна редакция: Sep 27, 2014, 22:33 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

NorthBridge

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 177
  • Distribution: Slackware-current
  • Window Manager: Enlightenment E17
  • Mad Tinkerer
    • Профил
Re: Изработка на уеб сайт
« Отговор #8 -: Nov 16, 2014, 22:29 »
Имаш ЛС  :)

go_fire, не всичко във Варна е кофти. Имаме си море, имаме си капанчета за бира с цаца, имаме си и хубави жени  [_]3
Активен

I did a 'zcat vmlinuz > /dev/audio' and I think I heard God...

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Изработка на уеб сайт
« Отговор #9 -: Nov 17, 2014, 10:55 »
На NorthBridge отговорих, но за информация и на тези, които евентуално видят темата в бъдеще, имаме избран изпълнител и работата е в ход.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

pennywise

  • Гост
Re: Изработка на уеб сайт
« Отговор #10 -: Nov 17, 2014, 21:32 »
Другия път като решиш да губиш времето на хората, да ти кажа, че е коретно поне да им върнеш отговор или да им кажеш, че не те устройва.

И между другото мейлите ти отиват в спам-а.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Изработка на уеб сайт
« Отговор #11 -: Nov 17, 2014, 22:27 »
Много са объркани нещата тук в България. Като питам какъв е бюджета, не питам случайно. Повече от ясно е, че от Делфинариума са приготвили някаква сума за това. Като се пита каква е сумата, може ясно да се каже, какво може да се направи за тези пари. Събирали оферти. За какво? За сайт. Ама сайтове всякакви. Щото като си кажат изискванията и като кажеш за какви пари може да стане това и се почват пазарлъците. Скъпо ми е! Само дето не се уточнява, че сумата трябва да е 3-4 пъти по-голяма, защото сигурно и идеи за дизайна на сайта няма. Както почти всеки път. Та и дизайнер трябва да е човека, да мисли и за функционалностите, които би трябвало такъв сайт да има. Написването на кода е много малка част от правенето на сайт и всъщност е най-лесната. Съответно най-голяма част от цената е да го измислиш. И така да го направиш, че да е тяхното, не да прилича на някое друго. Ей за това като си кажеш цената и няма как да обясниш, защо е такава. Защо архитектите, които са известни са скъпоплатени и защо са известни. Не питам. Събирали оферти! Добре че рядко ми се случва да работя с българи.
« Последна редакция: Nov 17, 2014, 22:34 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Изработка на уеб сайт
« Отговор #12 -: Nov 17, 2014, 22:35 »
Хайде де pennywise. Може да не си щастлив, но съм сигурен, че Ласков е добронамерен и не е имал намерение да те засяга. Не се стягай!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

pennywise

  • Гост
Re: Изработка на уеб сайт
« Отговор #13 -: Nov 17, 2014, 22:46 »
Да Ви споделя от "кухнята", те не искат просто сайт, ами цяла система заразплащане която освен през интернет да работи и на каса.

Честно казано си имам достатъчно работа, и не съм стигнал до евентуалните пари от този сайт/проект.
Дразни ме отношението.
Дразни ме, че отделяш време за да се опиташ да им измислиш решение, а после никой не благоволява поне да каже - "Мерси, но не ни устройва и/или харесва и избрахме друг"

До сега всеки път когато съм се опитвал да работя с българи е било така(не повече от 5), и незнам какво очаквах честно казано, писах защото реших, че като е от форума ще има малко повече такт.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Изработка на уеб сайт
« Отговор #14 -: Nov 18, 2014, 09:42 »
Да Ви споделя от "кухнята", те не искат просто сайт, ами цяла система заразплащане която освен през интернет да работи и на каса.
1. Всички, които проявиха интерес получиха заданието.
2. Не бих казал, "цяла система", но един ден ще си взаимодейства с такава.
3. Затова, когато 4096bits попита, не посочих бюджет.
Получихме 8 оферти и смятам, че направихме добър избор.

Относно уведомяването, аз си мислех, че ще има такова и даже бях обещал, за което сега съжалявам.
« Последна редакция: Nov 18, 2014, 09:44 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3