Автор Тема: Как да си оправим мултимедията в Сусе 9.3  (Прочетена 1096 пъти)

neptun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 134
    • Профил
Сигурно вече сте забелязали , че новото Сусе 9.3 е доста орязано що се отнася до мултимедията.Версията която се намира по БГ торент сайтовете няма дори мп3 поддръжка а за филми и ДВД да не говорим.Това обаче може да се оправи доста лесно.Ето как точно става:

1. Като си инсталирате Сусе 9.3 веднага си пуснете Online Update и задължително изберете четирите Multimedia-Optoin пакета.След като те се свалят и инсталират вече ще имате мп3 поддръжка.Добре е като стартирате YAST Online Update като Installation Source да изберете User-Defined Location и в полето Location да напишете ftp://mirrors.netbg.com/suse/
По този начин YAST ще използва българския мирър на Сусе и ще свали пакетити доста по-бързо.

2. За да можете да гледате филми и ДВД са ви необходими още програми.Аз съм качил необходимите за това пакети ето тук:
http://info.datacom.bg/neptun/SuSE%209.3%20Multimedia%20pack/
Тези пакети както и други за Сусе можете да свалите от сайта  
http://packman.links2linux.org

3. За да нямате проблеми със субтитри и шрифтове в интернет е добре да свалите и пакете Microsoft Fonts чрез YAST Online Update , но имайте предвид , че той задължително се тегли от международен сървър и при бавна връзка това може да отнеме 20 до 30 минути като през това време индикатора седи на 99 процента.
Активен

Ако имате някакъв въпрос за линукс на който никой не желае да ви отговори пишете ми на лично съобщение.Не се притеснявайте ако въпросът ви ви се струва тъп.Никой не се е родил научен.Въпреки , че още не съм експерт в областта на линукс , ще опитам да помогна според възможностите си.

  • Гост
Как да си оправим мултимедията в Сусе 9.3
« Отговор #1 -: Apr 17, 2005, 21:04 »
Дай един БГ торент де!
Предварително мерси.
Активен

neptun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 134
    • Профил
Активен

Ако имате някакъв въпрос за линукс на който никой не желае да ви отговори пишете ми на лично съобщение.Не се притеснявайте ако въпросът ви ви се струва тъп.Никой не се е родил научен.Въпреки , че още не съм експерт в областта на линукс , ще опитам да помогна според възможностите си.