Автор Тема: Функция за цялостно прежедане на текст.  (Прочетена 983 пъти)

IvanStefchev

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Здравейте, трябва ми код или нещо от сорта незнам и аз как се казва, но искам примерно когато сменя езикът на сайта ми от български на английски, не само частите които са преведени от ланг файла да преведат сайта, ами и например новините които съм писал в него също да бъдат на английски. Чувал съм, че става с мysql, но незнам как. Благодаря предварително на всеки!
Активен

BULFON

  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 478
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Функция за цялостно прежедане на текст.
« Отговор #1 -: Apr 13, 2007, 15:55 »
Здравей,
когато пишеш новините пишеш ли ги и на английски? Или само на български?
Активен

фонокартен телефонен апарат

astronom

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 254
    • Профил
Функция за цялостно прежедане на текст.
« Отговор #2 -: Apr 13, 2007, 15:57 »
Ехееее... ти още малко ще поискаш и да сложиш просто ей така някакъв изкуствен интелект в сайта дето да се сеща сам какво да прави. Виждам два варианта за теб:
а) ползваш някаква автоматична преводачка като translate.google.com (но тя не поддържа български), която при зареждане на страницата да свърши работата от превеждането на текста [бавно];
б) правиш си две отделни таблици (или по-скоро отделни колони за различните езици, всеки път като въвеждаш новина я превеждаш и при зареждане избираш таблицата (колоната) с езика, който ти трябва [бързо].

И в двата случая няма как да стане без да вложиш малко усилия. MySQL доколкото аз знам не поддържа локализация на колони с текст. То дали има въобще такава база?



Активен

Г. Д. Сотиров