Автор Тема: Бездомните и гладни деца  (Прочетена 5375 пъти)

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Бездомните и гладни деца
« -: Apr 15, 2010, 12:27 »
Мхм - сигурно е доволна... Деца си лягат гладни и без покрив, те наказват някой който прилага насилие върху животни...
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

schemer

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 49
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Gnome 2
    • Профил
Бездомните и гладни деца
« Отговор #1 -: Apr 15, 2010, 16:24 »
Мхм - сигурно е доволна... Деца си лягат гладни и без покрив, те наказват някой който прилага насилие върху животни...

Ако толкова те интересува проблема с бездомните и гладни деца, може да отвориш нова тема и там да
обсъждаш решения на проблемите.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Бездомните и гладни деца
« Отговор #2 -: Apr 15, 2010, 17:54 »
Мхм - сигурно е доволна... Деца си лягат гладни и без покрив, те наказват някой който прилага насилие върху животни...

Ако толкова те интересува проблема с бездомните и гладни деца, може да отвориш нова тема и там да
обсъждаш решения на проблемите.

Да бе знам, но акъл от теб не съм искал, нали?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

GattaNegra

  • Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Бездомните и гладни деца
« Отговор #3 -: Apr 15, 2010, 19:46 »
Ето ти си новата тема.
Спами си на воля.
 ;D
Активен

Мразя Gnome 3!!!

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Бездомните и гладни деца
« Отговор #4 -: Apr 15, 2010, 20:41 »
Добре, ще играем грубо - ти си го избра (не ти ходи, защото си по-голяма от мен).
Я да видим колко то съфорумците била гласували да се намери покрив за бездомните деца, а също така и да се нахранят.

Драги съфорумници - кучетата или хората? Това е въпроса! Един пост да получа само в тази тема ще съм доволен, защото знам, че ще има някой който би защититил дете пред куче!
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

pastora

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 100
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: GNOME
  • С нами Бог!
    • Профил
Re: Бездомните и гладни деца
« Отговор #5 -: Apr 15, 2010, 20:55 »
Оппааа... Имаш го поста.
Рядко се обаждам, но в този казус и аз съм в полза на децата.
Това разбирасе, не означава, че садистите не трябва да бъдат преследвани и УНИЩОЖАВАНИ!
Активен

...Но някои не обичат да знаят за своя български род, а се обръщат към чужда култура и чужд език и не се грижат за своя български език, но се учат да четат и говорят по гръцки и се срамуват да се нарекат българи. О, неразумни и юроде!...

Случайно да ви звучи актуално?

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Бездомните и гладни деца
« Отговор #6 -: Apr 15, 2010, 20:56 »
Лично мнение.
Кой определя нормата кой живот е по-ценен на човек или на животно?
Винаги ми е бил странен този проблем, защо ако изляза и блъсна с колата умишлено примерно някое куче ще ми съставят акт 50 лв, а ако блъсна някой на който имам зъб ще ми лепнат доживотна?
Колкото до проблемите на бездомните си имам друга логика.
Защо винаги се помага на соцялно слабите, на малцинствата, на умственоувредените ( нямам нищо против това) просто ми е интересно кога някой ще започне да помага и на обикновенните хора?
Примерно ако съм ром и отида да кандидатствам за общинско жилище и ми откажат, после ги съдя в международния съд за тенденциозно отношение защото съм от малцинството.
А ако съм си нормален човек и ме отрежат духам супата.
И защо винаги ще има по-облагодетелствани от нормалния чове?
Май много се отплеснах ... ще ме извините, че доста излезнах от темата :)
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Бездомните и гладни деца
« Отговор #7 -: Apr 15, 2010, 21:02 »
Оппааа... Имаш го поста.
Рядко се обаждам, но в този казус и аз съм в полза на децата.
Това разбирасе, не означава, че садистите не трябва да бъдат преследвани и УНИЩОЖАВАНИ!

Мерси, повече не искам да се пише в темата - доказах както на себе си така и на другите, че има хора които биха предпочели да помогнат на "human beings" - другите да си защитават кучетата и котките. Аз лично имам 2 кучета и две котки (това специално за черната котка го казвам).

Лично мнение.
Кой определя нормата кой живот е по-ценен на човек или на животно?
Бог - нямаш право да посягаш на нещо, което не е твое и което не си му ти създателя, но в живота и в света има малко по-важни неща от закона за това че ако блъснеш куче ще те глобят 50 лв. а специално в България тези горе споменати проблеми са малко повече. Но и бездомните кучета са повече в България и затова им се обръща специално внимание!!!
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

nifelheim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 328
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Бездомните и гладни деца
« Отговор #8 -: Apr 15, 2010, 23:49 »
В някоя от източните философии беше казано, че разликата между човекът и животното е толкова голяма, както между животното и растението.
Вече нищо не може да ме изненада в този извратен свят, дори фактът че някакви евро-п*тки-заспали се борят за правата на животните. А утре ще се борят за правата на мобилните телефони
http://www.youtube.com/watch?v=OyEhWeAseSo&feature=player_embedded
Активен

Оптимистът изучава английски език. Песимистът - китайски. А реалистът - автомат Калашников.

GattaNegra

  • Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Бездомните и гладни деца
« Отговор #9 -: Apr 15, 2010, 23:54 »
абе..
кой говори за ИЛИ -ИЛИ , само това ми кажи?
Айде пак наново започвам, види се, няма да ми се размине.
ДЕБЕЛИТЕ КНИГИ И УЧЕНИТЕ СА ДОКАЗАЛИ, ПОВТАРЯМ- ДОКАЗАЛИ, ЧЕ ИМА ВРЪЗКА МЕЖДУ УБИЙСТВАТА И САДИЗМИТЕ НА ХОРА И ТЕЗИ НАД ЖИВОТНИ И Е ВЗАИМНО СВЪРЗАНО ПОСЯГАНЕТО НАД ЖИВОТНИИ ХОРА.
ИМЕННО ЗА ТОВА В РАЗВИТИТЕ СТРАНИ ТОВА СЕ ПРЕСЛЕДВА ОТ ЗАКОНА.

ЗА ДЕЦАТА И СОЦИАЛНО СЛАБИТЕ ИМА ДРУГИ ЗАКОНИ, И ТЕ СЪЩО ТРЯБВА ДА СЕ ПРОМЕНЯТ, НИКЪДЕ НЕ Е КАЗАНО, ЧЕ НЯКОЙ ГИ ЗАБРАВЯ.
САМО ЧЕ
ДРАГИ МИ СМеХУРКО
това, че има цигани и те раждат ли-раждат, а за едн раждане на бяла жена се искат 2000 лв май не те интересува, гледаш само, че циганите после си мятат децата на улицата.
а това, че животните не си избират сами по своя воля да ги измъчват май не ти прави впечатление.
като си такъв хуманист заминавай да работиш доброволец в дом за сираци.
Активен

Мразя Gnome 3!!!

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Бездомните и гладни деца
« Отговор #10 -: Apr 16, 2010, 00:08 »
абе..
кой говори за ИЛИ -ИЛИ , само това ми кажи?
Айде пак наново започвам, види се, няма да ми се размине.
ДЕБЕЛИТЕ КНИГИ И УЧЕНИТЕ СА ДОКАЗАЛИ, ПОВТАРЯМ- ДОКАЗАЛИ, ЧЕ ИМА ВРЪЗКА МЕЖДУ УБИЙСТВАТА И САДИЗМИТЕ НА ХОРА И ТЕЗИ НАД ЖИВОТНИ И Е ВЗАИМНО СВЪРЗАНО ПОСЯГАНЕТО НАД ЖИВОТНИИ ХОРА.
ИМЕННО ЗА ТОВА В РАЗВИТИТЕ СТРАНИ ТОВА СЕ ПРЕСЛЕДВА ОТ ЗАКОНА.

ЗА ДЕЦАТА И СОЦИАЛНО СЛАБИТЕ ИМА ДРУГИ ЗАКОНИ, И ТЕ СЪЩО ТРЯБВА ДА СЕ ПРОМЕНЯТ, НИКЪДЕ НЕ Е КАЗАНО, ЧЕ НЯКОЙ ГИ ЗАБРАВЯ.
САМО ЧЕ
ДРАГИ МИ СМеХУРКО
това, че има цигани и те раждат ли-раждат, а за едн раждане на бяла жена се искат 2000 лв май не те интересува, гледаш само, че циганите после си мятат децата на улицата.
а това, че животните не си избират сами по своя воля да ги измъчват май не ти прави впечатление.
като си такъв хуманист заминавай да работиш доброволец в дом за сираци.

Гата ти в дом за бездомни кута ли работиш като така защитаваш кучетата и останалите бездомни животни? Смятай - 2 годни ни е разликата с теб, а имам чустовото че са 100...
Може да ме малък но глупав народ...
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

GattaNegra

  • Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Бездомните и гладни деца
« Отговор #11 -: Apr 16, 2010, 00:13 »
ми не, не работя за в бездомни. и оная тема не е за задомяване и нахранване на кучетата, а защото ги мъчат и им режат лапите.
намираш ли разликата?
Активен

Мразя Gnome 3!!!

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Бездомните и гладни деца
« Отговор #12 -: Apr 16, 2010, 00:36 »
Не са виновни бездомните песове, а тия нахуйници дето ги хранят, крият от Екоравновесие и мрънкат да превръщаме градовете в зоологически градини.

В тоя ред на мисли не знам наистина чии живот ценя повече.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Re: Бездомните и гладни деца
« Отговор #13 -: Apr 16, 2010, 02:38 »
Цитат
Кой определя нормата кой живот е по-ценен на човек или на животно?
Естествено, че човешкият живот е по - ценен. Ако не мислиш така отговори ми, ако имаш човек и животно и едното трябва да умре и в теб е изборът какво би избрал? Хората са разумни същества, животните не са разумни и точно за това човешкият живот е по - ценен и трябва да се уважава. И конкретно да, хората определят, че човешкият живот е по - цене, защото хората са създали законите. Които смея да твърдя са много по - милосърдни включително към животните от природните закони. Природните закони са много по - прости - оцелява по - силният, или си хищник, или те изяждат. В този ред на мисли доминацията на хората над животните е само следствие от природния закон - до колкото хората са най - силните.

Цитат
Винаги ми е бил странен този проблем, защо ако изляза и блъсна с колата умишлено примерно някое куче ще ми съставят акт 50 лв, а ако блъсна някой на който имам зъб ще ми лепнат доживотна?
Защото кучешкият живот е много по - малко ценен от човешкия, следователно наказанието за отнемането му е несравнимо. Тебе кое ще те натъжи повече - ако някой пенсионер блъсне с москвича детето ти, защото му е счупило прозореца с футболна топка или ако блъсне кучетото ти защото му е препикало вестника?

Цитат
Защо винаги се помага на соцялно слабите, на малцинствата, на умственоувредените ( нямам нищо против това) просто ми е интересно кога някой ще започне да помага и на обикновенните хора?
Примерно ако съм ром и отида да кандидатствам за общинско жилище и ми откажат, после ги съдя в международния съд за тенденциозно отношение защото съм от малцинството.
А ако съм си нормален човек и ме отрежат духам супата.
Ами доста е просто. Идеята на съвременните общества е, че всички хора трябва да са равни. На практика обаче не се получава така. По една или друга причина се получава, че хората имат различни стандарти на живот и, което е по - лошо различни възможности за развитие. Следователно обществото се опитва да изправи тези неща, които са криви. Например представи си две деца, които се раждат в две семейства - едното семейство е много бедно, друго е богато. Децата не са виновни за това, никое от тях не е е избрало, къде да се роди. Но нещата са се случили така и сега, въпреки, че на теория са абсолютно равни, те не са - едното най - вероятно ще получи добро образование, ще има възможност да стане добре възпитан човек, да се реализира във високите сфери на обществото, другото дете ще живе цял живот в нищета, няма да получи добро образование, цял живот ще работи мизерни неща, колкото да се изхрани. И обществото се опитва да поправи това неравенство и да даде еднакви възможности на двете деца. И така богатото семейство ще плаща по - високи данъци, а бедното ще получава детски надбавки, за да може да се грижи за детето си, после като стане ученик детето ще има право на социална стипендия, в по - късен етап ще получи право да участва по различни програми и т.н.
Цитат
И защо винаги ще има по-облагодетелствани от нормалния чове?
По - облагодетелствани е много относително, защото винаги бих предпочел да съм "нормален човек" от колкото тези хора, които ти смяташ за "по - облагодетелствани". Замисли се дали и ти би искал да си на мястото на хората, които се издържат на социални помощи защото нямат работа.

Цитат
кой говори за ИЛИ -ИЛИ , само това ми кажи?
Наистина въпросът не е или-или. Аз лично съм абсолютно против излишното насилие над животните. Но ме дразни това, че някои гледат на животните като на хора, а двете неща са несъизмерими и ако въпросът все пак беше "или-или" винаги щях да съм за човешкият живот пък ако ще да са и 1 000 000 към 1.
« Последна редакция: Apr 16, 2010, 02:41 от aaaaaa »
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Re: Бездомните и гладни деца
« Отговор #14 -: Apr 16, 2010, 02:55 »
Много ясно, че хората са по-важни от някаква животинка, така че за мен няма две мнения по въпроса.
Ако вървим по тая логика на псевдо хуманизма то трябва да се чувствам виновен и за това, че лятото трепя комарите влетяли в стаята ми, нали и те са животинки, е да ама има обстоятелства при, които се налага да се действа нехуманно, не знам дали това защитниците на животните го разбират. Та същото е и с бездомните кучета, те са едни комари от, които ако не се отървем сега по-късно ще трябва да изтрепем много повече, когато вече проблема ще е толкова наболял, че няма да има възможност повече да се търпи. Освен това мое лично мнение е, че мястото на кучетата не е в градовете, където осират пейзажа и се налага да газим в лайна. Освен това съм малко краен, проблема с кучетата смятам, че трябва да се реши бързо и кардинално, т.е. всичките бездомни песове отиват при Господ, нито техния живот в градовете е розов нито ние спокойно може да се движим по улиците. Веднъж решен този проблем е много по-лесно да се контролира и да си ги пращат в приюти там колкото време си решат и вярвам ще е по-добре за самите кучета, просто в крайна сметка и отношението към тях ще стане по-хуманно. Сега в този ад от бездомни кучета това е невъзможно.
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт