Автор Тема: Бездомните и гладни деца  (Прочетена 5273 пъти)

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Бездомните и гладни деца
« Отговор #15 -: Apr 16, 2010, 04:40 »
aaaaaa По почти всички неща за които си изразил мнението си съм с друга гледна точка. Описваш ми модела да не кажа на комунизма ами на крайния социализъм. А ние до колкото знам живеем в капиталистически дни.
Сега да не ме упрекнеш ще ти кажа, че в момента не съм жолбще далеч от тези които определяш като часта от населението без възможности (финансови защото за това стана дума). Обаче пак защитавам капиталистическите норми.
Това което е дадено на всички е шанс да се развият, 90% от българите обаче нямат смелоста да рискуват с много рискови инвестиции и кредити, а точно от такива инвестиции се забогатява.
Кой в момента спира някой без възможности да се развива?
Училището е безплатно, може би все още учебниците не са но ако има желание има и възможност. След училищна възраст никой не е обвързан с дотогавашният му живот. Ако се намери работа в България или чужбина биха могли да се намерят средства за добро нататъчно образование и реализация.
Дразня се на това, че малцинствените групи ( предварително да заявя не съм расист) се облагодетелстват много повече от мнозинството.
Пример безработен ром ще му отпуснат жилище а на българин в същото положение няма, за да се мазнят пред неправителствени организации ( примера е действителен и се случи на мой познат).

п.с. Приемам мнеието ти просто не го споделям :)
Леле от кога не съм писал толкова ...
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

GattaNegra

  • Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Бездомните и гладни деца
« Отговор #16 -: Apr 16, 2010, 11:32 »
ок защо говорите за помияри като темата е за деца?
в темата за помиарите говорехнте за деца ..
типичният български манталитет..
ц..ц...ц...ц..ц!
Активен

Мразя Gnome 3!!!

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Бездомните и гладни деца
« Отговор #17 -: Apr 16, 2010, 13:03 »
//оффтопик за манталитета
Ми тя България така се управлява - все със изместване на темата, изопачаване на думите... Хората, колкото и интелигентни да са, попиват...  :(
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Бездомните и гладни деца
« Отговор #18 -: May 10, 2010, 15:32 »
Ето ти си новата тема.
Спами си на воля.
 ;D

Е тука не мога да се сдържа.... значи щом в темата се обсъжат деца - това е спамене?
А ако е за миризливите бълхари - това е нещо много сериозно, на което трябва да дадем цялото си внимание?

Всички защитници на бълхарите имат някакъв много жесток психологически проблем. За жалост, едва ли някой психиатър би се наел да ги лекува... защото му е ясно, че е невъзможно!
Активен

Ivshti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 322
  • Distribution: Linvo 2010.3
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Бездомните и гладни деца
« Отговор #19 -: May 10, 2010, 16:00 »
Защо трябва да изпадаме в крайности? Това, че човешкия живот (за нас) е по-важен от този на едно куче, не значи че живота на кучето няма никаква стойност. Защитата на животните не е нещо лошо, все пак живота, под независимо каква форма, не трябва да се пренебрегва. Иначе разбира се, че човешкия трябва да се поставя на много по-висок приоритет.
Активен

GattaNegra

  • Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Бездомните и гладни деца
« Отговор #20 -: May 10, 2010, 16:42 »
Е тука не мога да се сдържа.... значи щом в темата се обсъжат деца - това е спамене?
А ако е за миризливите бълхари - това е нещо много сериозно, на което трябва да дадем цялото си внимание?
Много глупости пишеш и малко мислиш.
Но ще ти отговоря, да не си "капо".
Спамене е, защото темата е за "Инкриминиране особената жестокост и насилието над животни", не е за сополивите циганета.
Направих нова тема, по която, както и по предишната ти ОЧЕВИДНО нямаш нищо смислено за казване, но пък в теб ври и кипи да се заядеш за нещо.
Докато имаТЕ такава психика държавата ни няма да прокопса.
Никоъ никъде не е казал "Бездомните деца - в газовата камера", но явно такива като теб биха набутали там други живи неща само за да видят как се гърчат.
Съжалявам те!

Всички защитници на бълхарите имат някакъв много жесток психологически проблем. За жалост, едва ли някой психиатър би се наел да ги лекува... защото му е ясно, че е невъзможно!
Много си сбъркал, приятелю.
Дано си промениш мисленето, след като осмислиш за какво става дума и сравниш законодателствата и условията на живот тук-таме.
Активен

Мразя Gnome 3!!!

GattaNegra

  • Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Бездомните и гладни деца
« Отговор #21 -: May 10, 2010, 16:44 »
Иначе разбира се, че човешкия трябва да се поставя на много по-висок приоритет.

И от кое се разбира?
В Природата само кукувицата си изоставя децата.
В същата тая Природа обаче са и хоратал И те го правят същото, само че много по-често! Домовете за деца са пълни, циганките раждат като на световно...
Активен

Мразя Gnome 3!!!

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Бездомните и гладни деца
« Отговор #22 -: May 10, 2010, 16:47 »
В същата тая Природа обаче са и хоратал И те го правят същото, само че много по-често! Домовете за деца са пълни, циганките раждат като на световно...

Това е така, но само в България!!!!!!
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Ivshti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 322
  • Distribution: Linvo 2010.3
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Бездомните и гладни деца
« Отговор #23 -: May 10, 2010, 17:01 »
GattaNegra: предполагаме че по-пълноценния  и изпълнен с възможности живот е по-ценен. Споменах вече, това не значи, че живота на кучетата (и другите животни, които са чести жертви на насилие) не бива да се оценява.
« Последна редакция: May 10, 2010, 17:03 от Ivshti »
Активен

GattaNegra

  • Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Бездомните и гладни деца
« Отговор #24 -: May 10, 2010, 17:02 »
GattaNegra: предполагаме че по-пълноценния  и изпълнен с възможности живот е по-ценен.
Това не го стоплих..
 ДА си зарежш детето ли е пълноценно, или?!
Активен

Мразя Gnome 3!!!

GattaNegra

  • Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Бездомните и гладни деца
« Отговор #25 -: May 10, 2010, 17:02 »
Това е така, но само в България!!!!!!
??? :o
КВО??!!??
Активен

Мразя Gnome 3!!!

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Бездомните и гладни деца
« Отговор #26 -: May 10, 2010, 17:04 »
Кое не разбра слънце? Че само в България си зарязват децата ли? И че само тука циганките раждат като за световно. А и btw пак се отклоняваме от темата.

Което покзва само едно - има деца, които живеят на улицата, циганките раждат за световно и пълнят домовете, а управниците ни мили и щастливи прокарват закон защото някой отрязал четири крака на псе...
« Последна редакция: May 10, 2010, 17:08 от backtolife »
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Ivshti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 322
  • Distribution: Linvo 2010.3
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Бездомните и гладни деца
« Отговор #27 -: May 10, 2010, 17:10 »
@GattaNegra: това държание е детско. Не може заради едни единични случаи (не само в България, разбира се), да ми отписваш цялата човешка раса.

Разбира се, от различни гледни точки, хората са най-пропадналите животни, защото се избиват сами (войни и т.н.), но въпреки това, човешкия живот е изпълнен с възможности, за разлика от живота на другите същества.
Активен

GattaNegra

  • Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Бездомните и гладни деца
« Отговор #28 -: May 10, 2010, 17:17 »
Кое не разбра слънце? Че само в България си зарязват децата ли? И че само тука циганките раждат като за световно. А и btw пак се отклоняваме от темата.

Което покзва само едно - има деца, които живеят на улицата, циганките раждат за световно и пълнят домовете, а управниците ни мили и щастливи прокарват закон защото някой отрязал четири крака на псе...
Ама Миличък,
Закони за децата отдавна си имаме!
И образованието е задължително?!
НЕ мога да те разбера!
Това, че законът не се спазва, не значи, че го няма!
Оня дет е отрязал 4 крака на псе утре ще отреже на дете.  Научно доказан ФАКТ!

По света имат хората закони и за детето,и за псето!

А ти ОТ КЪДЕ мислиш са се пръкнали бездомните псета! От марс ли?

Това е темата за децата, не ми пиши глупости относно псета, щото това товето е несериозно!

Пръво ще си зареже псето, после и детето!
И то не само децата от улицата са зарязани!
Всички неграмотни, недочели,  невъзпитани и с напълно липсващи морални ценности деца на тая земя са все едно изоставени, това не ти ли е ясно?
Дете, на което не се обръща внимание и скита дето му падне и на което родителите не се интересуват как се чувства и какво мисли, с кого дружи и т.н. си е баш изоставено, нищо, че има джобни и покрив над главата!
Ако на това твърдение седнеш да ми спориш ..
Активен

Мразя Gnome 3!!!

GattaNegra

  • Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Бездомните и гладни деца
« Отговор #29 -: May 10, 2010, 17:20 »
@GattaNegra: това държание е детско. Не може заради едни единични случаи (не само в България, разбира се), да ми отписваш цялата човешка раса.

Разбира се, от различни гледни точки, хората са най-пропадналите животни, защото се избиват сами (войни и т.н.), но въпреки това, човешкия живот е изпълнен с възможности, за разлика от живота на другите същества.
Ма не, аз нищо не отписвам. Сбъркал си. Хайде да не се обиждаме, моля.
И случаите не са единични.

Тук ми говорят колко били велики хората.
Аз питам - с кое са велики. Велик е Моцарт, ок. А байчото, дето срещаш всяка сутрин в 9 часа да си взима бира вместо кафе - той велик ли е?
Всяко нещо си има две страни.
Възприемам, че ти не си краен. Тук обаче има хора, които просто не ценят живота- било то на дете или псе. Има и такива, които изобщо не се интересуват от друго освен, че са хора и всяка простотия им е позволена.
Активен

Мразя Gnome 3!!!