Автор Тема: Компотите и българите  (Прочетена 23328 пъти)

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Компотите и българите
« Отговор #75 -: Oct 11, 2010, 15:42 »
Цитат
бялата захар е много по-вредна от едни цигари "планински въздух"

що?
Eми бялата захар си е чиста отрова-"планинският въздух" е 10 пъти по слаба от една нормална цигара-и помага на нервите в неприятни ситуации-а НЕРВИТЕ НЕ СЕ ВЪСТАНОВЯВАТ!!!
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

c111100101

  • Гост
Re: Компотите и българите
« Отговор #76 -: Oct 11, 2010, 16:16 »
Аз съм пил медицински спирт разреден с вода и степче. Сега някой ще каже че това е пълна простотия, само че доколкото помня, не беше толкова зле. Даже нямах никакъв махмурлук на другия ден. Сигурно с малко есенция ще стане още по-приятно. Това домашното си е голяма работа ви казвам :)
Това си е чист етилов алкохол и абсолютно нищо лошо не може да ти стане от него освен да се напиеш ако прекалиш. :)
Стига да можеш да си уредиш на добра цена такъв спирт от него стават страхотни напитки. Само разреждаш с преварена вода до желания градус и после си купуваш конячна, ромна, мастична или друга есенция, ако искаш добавяш захар на вкус и дори и витамин С може да сложиш. После пиеш и се наслаждаваш на произведението си. По принцип така излиза много евтино понеже есенциите са евтини а един литър като го разредиш с вода до желания градус получаваш допълнително количество. И най вече си е чист етилов алкохол без никакви вредни примеси.
« Последна редакция: Oct 11, 2010, 16:26 от c111100101 »
Активен

lunarvalleys

  • Гост
Re: Компотите и българите
« Отговор #77 -: Oct 11, 2010, 16:54 »
Цитат
Eми бялата захар си е чиста отрова...

що?
Активен

c111100101

  • Гост
Re: Компотите и българите
« Отговор #78 -: Oct 11, 2010, 17:54 »
Организма си набавя достатъчно въглехидрати от различните храни. Плодовете са един от основните им източници, но хубавото е, че не вредят така както захарта. Не е необходимо изкуствено или допълнително внасяне на въглехидрати чрез захарта, освен в изключителни случаи на сериозни физически или умствени натоварвания.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3404
    • Профил
Re: Компотите и българите
« Отговор #79 -: Oct 11, 2010, 18:58 »
Стига да можеш да си уредиш на добра цена такъв спирт от него стават страхотни напитки. Само разреждаш с преварена вода до желания градус и после си купуваш конячна, ромна, мастична или друга есенция, ако искаш добавяш захар на вкус и дори и витамин С може да сложиш.

Да да ама на шишенцата пише ВЪНШНО!!!

Иначе 1 литър 95% струва в аптеката около 6.50 лв. Преди месец купувах. Ако се разреди 1:1 ще се получат 2 литра прекрасен 50% алкохол само за 6.50лв.
« Последна редакция: Oct 11, 2010, 22:42 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

c111100101

  • Гост
Re: Компотите и българите
« Отговор #80 -: Oct 11, 2010, 19:06 »
Ами ако искаш може да се пробваш вътрешно ама със 95% не те съветвам.  :D
Важното е да е чисто извлечение на етилов алкохол. Може да питаш някой доктор съвсем информативно да си каже мнението по въпроса дали спирта става за напитки. :)
Бащата преди години работеше в аптечен склад и доста пъти сме си правили напитки от литровите разфасовки, не сме получавали никакви странични ефекти.  [_]3
Активен

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Re: Компотите и българите
« Отговор #81 -: Oct 11, 2010, 19:55 »
Аз не ви съветвам да пиете алкохол, който не е предназначен за консумация. Спиртът може и да съдържа почти чист етилов алкохол, но не знаете дали не е примесен макар и в минимални количества с нещо друго. Например повечето индустриални препарати, които съдържат голям процент етилов алкохол са направени негодни за пиене - например чрез прибавянето към тях на смъртоносни вещества (например метилов алкохол), вещества, които предизвикват повръщане, вещества, които правят вкуса ужасен (това мога да го потвърдя лично - като бях млад и глупав пробвах да пия автършейв на жилет и одеколон тройной). Идеята на всичко това е точно да се прекратят тези практики за получаване на евтини алкохолни напитки, които съветвате.
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Компотите и българите
« Отговор #82 -: Oct 11, 2010, 19:57 »
Аз не ви съветвам...

Ми не го прави...
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Re: Компотите и българите
« Отговор #83 -: Oct 11, 2010, 20:00 »
Не го правя, но идеята и други хора да не го правят. Защото е глупаво.
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

c111100101

  • Гост
Re: Компотите и българите
« Отговор #84 -: Oct 11, 2010, 21:32 »
Аз не ви съветвам да пиете алкохол, който не е предназначен за консумация. Спиртът може и да съдържа почти чист етилов алкохол, но не знаете дали не е примесен макар и в минимални количества с нещо друго. Например повечето индустриални препарати, които съдържат голям процент етилов алкохол са направени негодни за пиене - например чрез прибавянето към тях на смъртоносни вещества (например метилов алкохол), вещества, които предизвикват повръщане, вещества, които правят вкуса ужасен (това мога да го потвърдя лично - като бях млад и глупав пробвах да пия автършейв на жилет и одеколон тройной). Идеята на всичко това е точно да се прекратят тези практики за получаване на евтини алкохолни напитки, които съветвате.
Не поощрявам хората да го правят но по принцип с етиловия спирт дезинфекцират рани. Ако има нещо опасно в спирта то може да проникне директно в кръвта през раната. Зъболекарските инструменти също се дезинфекцират в такъв с такъв спирт. Дали наистина е безвреден могат да кажат само специалистите а иначе ето нещо интересно http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%BE%D0%BB интересно е да прочетете "синтетичен метод".
Явно има някакъв риск. но пак повтарям преди години когато съм го пил може би 2 или 3 пъти ми нямаше абсолютно нищо. Интересното е също че 50 на 50 вода и алкохол не дава два литра :)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Компотите и българите
« Отговор #85 -: Oct 11, 2010, 22:01 »
Между другото, убеден съм че мога да ви забъркам смес от медицински спирт, вода и малко захар и няма да успеете да я различите от качествена водка.  Ароматът на водката е точно същият като този на медицинския спирт, когато го разтвориш достатъчно добре във вода. А иначе силно ме съмнявам да слагат метилов алкохол или каквото и да било друго отровно в медицинския спирт - това обикновено има пряк досег с кръвообръщението и би било доста фатално примерно ако промиваш рани на деца.

Обаче никого не съветвам да си прави такива експерименти - аз ги правих когато бях малоумен тийн-келеш и все пак си ги правих внимателно с една мензура от чисто пиянско-лабораторен интерес.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Компотите и българите
« Отговор #86 -: Oct 11, 2010, 22:02 »
Всичкият твърд алкохол в магазините е главно от етилов спирт. По скъпият има и естествени добавки. На един познат баща му работи в една фирма за алкохол. Пращат проби от вина в Китай и от там им връщат чували с нещо подобно на степчетата, но с вкус на вино. Та виното от по левче килото се прави от тези неща, вода /филтрирана/ и етилов алкохол. По принцип водят ракията от заводите за по- безопасна от домашната, защото не съдържа метилов алкохол и етилен- глокол /една от съставките на антифриза/, но аз си предпочитам домашната ракия. 15 мин. чакане на автобус на Плиска в час пик да не е по- полезно. А и всички болести идват от ядове, това е изпитан факт.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3404
    • Профил
Re: Компотите и българите
« Отговор #87 -: Oct 11, 2010, 22:20 »
И аз никого не съветвам да си прави такива експерименти. Инересно ми е обаче щом мед. спирт е лекарствено средство не трябва ли на опаковката да пише абсолютно всички съставки? Де да знам може и да не са задължени да пишат всичко, когато е само за външна употреба.

И как успяхме от компоти да се стигне до мед. спирт ??? ??? ???

« Последна редакция: Oct 11, 2010, 22:23 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Компотите и българите
« Отговор #88 -: Oct 11, 2010, 22:49 »
Пише ги естествено. В момента съм взел едно шише и чета- етилов спирт 90%
съставки:етанол 900мл/литър, пречистена вода
Нищо отровно няма. Само още малко минерална вода и си е чиста водка.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Компотите и българите
« Отговор #89 -: Oct 12, 2010, 11:33 »
http://zamunda.net/details.php?id=72827&hit=1

Баси, чак си има наръчник как да си свариш ракия. Това е само за gat3way :P.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше