Автор Тема: Compiz бъгове в ubuntu 11,04  (Прочетена 2597 пъти)

madmad

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 226
  • Distribution: Ubuntu, OpenSuse
  • Window Manager: Gnome 3.4
    • Профил
Compiz бъгове в ubuntu 11,04
« -: May 06, 2011, 16:30 »
Имам i3 sandy bridge базирана машина без видео карта. Compositing работи обаче с доста бъгове. Първо windows stacking не работи както трябва. Натискаш бутон в firefox да речем и хваща прозореца на терминала зад него.  Най големия проблем е че няма title bar на прозорците. Мисля че нямам инсталирани графични драйвери за i3 или поне не съм ги иснталирал отделно. В сайта на интел няма такива за ubuntu и така изпадам в задънена улица.

Става въпрос за ubuntu classic десктопа в natty, unity е голяма каша на тоя етап
Активен

bot

  • Гост
Re: Compiz бъгове в ubuntu 11,04
« Отговор #1 -: May 07, 2011, 00:43 »
Имам i3 sandy bridge базирана машина без видео карта. Compositing работи обаче с доста бъгове. Първо windows stacking не работи както трябва. Натискаш бутон в firefox да речем и хваща прозореца на терминала зад него.  Най големия проблем е че няма title bar на прозорците. Мисля че нямам инсталирани графични драйвери за i3 или поне не съм ги иснталирал отделно. В сайта на интел няма такива за ubuntu и така изпадам в задънена улица.

Става въпрос за ubuntu classic десктопа в natty, unity е голяма каша на тоя етап

 имам абсолютно същия проблем - прозорците излизат без рамки и бутони за управление, рових се по чуждестранни форуми, писах разни заклинания от типа на metacity --replace& и разни други но нищо не помогна, накрая забраних compiz и системата тотално се скапа.
Активен

bot

  • Гост
Re: Compiz бъгове в ubuntu 11,04
« Отговор #2 -: May 07, 2011, 00:54 »
малко не по темата ама тоя ъпдейт от 10.10 на 11.04 беше много голяма грешка за мен, първо ми скапа буут секторите на всички харддискове, както и да е, оправих ги, после това недодялано unity, след това проблемите с прозорците. Може би инсталация начисто би вървяла добре, ама аз загубих доверие в Убунту, следващата ми дистрибуция ще бъде Дебиан
« Последна редакция: May 07, 2011, 00:57 от bot »
Активен

c111100101

  • Гост
Re: Compiz бъгове в ubuntu 11,04
« Отговор #3 -: May 07, 2011, 07:31 »
Аз съм с вградено интелско видео чипсет G41 направих чиста инсталация и нямам никакви проблеми със системата. Дори малко и модифицирах изгледа и всичко си работи!
Активен

madmad

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 226
  • Distribution: Ubuntu, OpenSuse
  • Window Manager: Gnome 3.4
    • Профил
Re: Compiz бъгове в ubuntu 11,04
« Отговор #4 -: May 07, 2011, 12:55 »
Аз съм с H61. В metacity всичко работи ок. Compiz e пълен с бъгове. Да се надявам че като взема видео карта всичко ще е ок.
Активен

c111100101

  • Гост
Re: Compiz бъгове в ubuntu 11,04
« Отговор #5 -: May 07, 2011, 13:57 »
Аз съм с H61. В metacity всичко работи ок. Compiz e пълен с бъгове. Да се надявам че като взема видео карта всичко ще е ок.
Аз лично стигнах до извод, че gnome-shell много повече ми харесва като функционалност и ми допада за работа.
Активен

milen8204

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Compiz бъгове в ubuntu 11,04
« Отговор #6 -: May 07, 2011, 16:53 »
Значи проблема с title bar идва от там, че сте задали на compiz да е на desktop Cube, 3D windows и т.н.т. при 11.04 забравете за Cubе при classic desktop, единствения до сега постигнат начин е като си имате Unity bar-а и със много настройки да подкарате Cube и другите екстри. Ако сте навити да имате Ubuntu 11.04 Natty с Unity и desctop Cube ровнете из нета някъде имаше една статия кои точно настройки да зададете, иначе си карате на Wall и това е.
Активен

snakyy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 14
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Compiz бъгове в ubuntu 11,04
« Отговор #7 -: May 28, 2011, 23:49 »
Активирах си  3D Cubе обаче след рестарт не ми отваря нито таск бар-а нито левия панел направо нищо друго освен уолпейпъра как мога да стартирам compiz-a за да изключа куба?
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Compiz бъгове в ubuntu 11,04
« Отговор #8 -: May 29, 2011, 00:33 »
Имам i3 sandy bridge базирана машина без видео карта. Compositing работи обаче с доста бъгове. Първо windows stacking не работи както трябва. Натискаш бутон в firefox да речем и хваща прозореца на терминала зад него.  Най големия проблем е че няма title bar на прозорците. Мисля че нямам инсталирани графични драйвери за i3 или поне не съм ги иснталирал отделно. В сайта на интел няма такива за ubuntu и така изпадам в задънена улица.

Става въпрос за ubuntu classic десктопа в natty, unity е голяма каша на тоя етап

Аз съм с I5 и видеото ни е еднакво! Виж ми последните теми с какво се боря! Видеото е оправено в ядро от 2.6.38 , а с такова идват само новите дистрибуции на убунту и кубунту и минт 11 и по подразбиране не се инсталира правилния драйвер!
Активен

madmad

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 226
  • Distribution: Ubuntu, OpenSuse
  • Window Manager: Gnome 3.4
    • Профил
Re: Compiz бъгове в ubuntu 11,04
« Отговор #9 -: May 29, 2011, 00:36 »
Същите неща осещам и аз. Даже с това дъно не мога да си намеря и дистрибуцията с драйвери за LAN картата. Единствоно 11,04 на убунту и братята и сестрите ми ги има. За всичко останали трябва да компиливам допълнително. Пробвал съм OpenSUSE 11.4, mint, pardus, fedora 14 и т.н. Излагация.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Compiz бъгове в ubuntu 11,04
« Отговор #10 -: May 29, 2011, 09:23 »
Не знам на колко си навътре в нещата, но аз съм нов. Аз съм с 10.04 защото е убунту, гном и LTS! Инсталираш него, няма да ти зареди в лайв, но ако избереш опцията инсталиране се инсталира. След инсталацията ще имаш малко кофти и крева картина, но ще я изтърпиш още малко! Отиваш на синаптика, добавяш това ppa:kernel-ppa/ppa и избираш ядро 2.6.38.8 Generic. Рестартираш и ако нямаш избор от разделителни - друг ще ти каже как да продължиш!
Активен

madmad

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 226
  • Distribution: Ubuntu, OpenSuse
  • Window Manager: Gnome 3.4
    • Профил
Re: Compiz бъгове в ubuntu 11,04
« Отговор #11 -: May 29, 2011, 13:20 »
Вече съм от няколко седмици с Unity. Честно казано не мога да се оплача. Има още какво да се желае но започвам да свиквам и мисля да си остана с нея
Активен

kalinik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 539
  • Distribution: LMDE x64 2012/ LM 14 x64
  • Window Manager: Mate / KDE
  • ID user #521433
    • Профил
Re: Compiz бъгове в ubuntu 11,04
« Отговор #12 -: May 30, 2011, 01:19 »
Истината е , че всяка дистрибуция, излязла наскоро - НЕ СТРУВА  >:(
Вчера реших да ъпдейтвам LinuxMint 10 към 11 ... голяма грешка !
Мислех, че се дължи на ъпгрейда, но уви - и пълна инсталация на чисто от DVD-то не заработи нормално. Compiz , vlc, панелите , d-bus и всякакви други системни съобщения просто се скапват.
Явно надпреварата, кой ще "извади" нова версия на дистрибуцията си, се отразява отрицателно на качеството и стабилността.
За мен остава горчивия вкус от т.н. "ъпгрейд - Минт 11" и започват мъките с настройки и конфигурации, като най-вероятно ще завършат с инсталация на железния Минт 10
 [_]3
Активен

drobzz

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Re: Compiz бъгове в ubuntu 11,04
« Отговор #13 -: Jun 06, 2011, 17:49 »
Привет на всички,
от скоро се занимавам с линукс и ubuntu 11,04 е първата версия която ползвам. Ползвам лаптоп с процесор и5 и видео радеон 5650 и мога да кажа, че compiz е доста бъгъв имах за кратко 10.10 версия и си вървеше добре, но на 11.о4 е боза все още. Същите проблеми ги има и при мен понякога даже всичко забива. Относно  тайтъл бара като изчезне се оправя като се пуснат декорациите (пускаш спираш и така няколко пъти и тръгват :) ). Надявам се да до оправят.
Активен

AlexanderTop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 83
    • Профил
Re: Compiz бъгове в ubuntu 11,04
« Отговор #14 -: Jun 06, 2011, 22:11 »
И аз отскоро ползвам новия ъпдейт 11.04.
На моята машина unity  и  compiz не искат да вървят заедно.
В началото махнах unity. Соpmiz след това  нямаше проблеми, само дето се стартираха 4-5 допълнителни приложения за да изглежда нормално(панела, приложения към него,file manager,и др.), но ми се струваше, че стартирането е бавно.
От месец някаде не използвам compiz,a unity си върви без проблеми.


П.С. мен много ме дразни дългото време за смяна на прозорците(Alt+Tab).
 при вас така ли е ?
Активен

OS:  Linux 4.7
System:Ubuntu12.10
Gnome 3.6
Kernel 3.5.0-27