Автор Тема: Май фашиста е прав, че Линукс си е чиста загуба на време!  (Прочетена 15486 пъти)

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3402
    • Профил
Лошо.... и с кой сега ще бистрим сивата икономика ??? ??? ???
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5297
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Най-добре е онези с Мак-овете да дойдат
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

BRADATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 833
  • Distribution: Slackware/Mint/CentOS
  • Window Manager: console/KDE/LXDE
    • Профил
    • WWW
Айде стига... Прав му път. Не го познавам лично, но от писанията му тук съм си направил някакви изводи. Дребен тарикат. На всичко отгоре абсолютен "предавател". Ако си беше направил труда да прочете какво му пишат хората - най-вероятно и работата щеше да му е свършена даже. Писнало ми е от "работодатели" като него - претенции без покритие. Да му се свърши нещото на всяка (ниска) цена по неговите правила и с неговите инструменти... Ама задължително... И като му отказват - УУУУУУУ ААААААААА ООООООО ама така ама иначе... За нищо не ставате и подобни. Пък даже и демонстрации.
Активен

pennywise

  • Гост
BRADATA Може и да не е точно така, но от писането в темата само нищо не се разбира, явно е събрано от различни събития. Съжалявам ако съм бил остър, но даже не рзбрах какво точно не е могло да се свърши не, че аз мога да му помогна - това, че пишат хора тук не означава, че са "професионалисти"
Активен

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
BRADATA Може и да не е точно така, но от писането в темата само нищо не се разбира, явно е събрано от различни събития. Съжалявам ако съм бил остър, но даже не рзбрах какво точно не е могло да се свърши не, че аз мога да му помогна - това, че пишат хора тук не означава, че са "професионалисти"

Сигурно това му е преляло чашата на backinblack: http://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=45832.0
Активен

pennywise

  • Гост
Ами за един ден е стават нещата. Предполагам, че ще отвори темата , та ето един линк който евентуално може да му помогне. Аз съм се занимавал с postfix, но webmin го имам на една виртуалка само да го видя и съм го разцъквал точно 3-4 минути.
Активен

gog

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 15
    • Профил
типичен случай на "чукча писател, не читател"

А сега за админите и разговорите по телефона.
Често поръчителите наистина нямат идея какво искат, но знаят че го искат, дори ми се е случвало след многократни разговори, клиент да ме пита "моля те, кажи ми какво искам да направя". Сигурен съм че ако е имало добро задание, това е щяло да спести нуждите от разговор по телефона. От друга страна всеки който работи с няколко клиенти и не е телефонист, рядко може да спре за да си говори глупости с клиент, докато е по-средата на нещо.  Да не говорим че след 2 телефонни разговора с различни клиенти в главата ми всичко се е овъртяло, а и едва ли някой може да запомни всички глупости в 30 минутен разговор по телефона ...
Често клиента изисква да може да говори директно по телефона както в случая, обаче като се свърже със съпорта, пак се оплаква, ами аз му обяснявам, а съпорта ми ми казва ще предам. Това само потвърждава правилото че си има разни мрънкачи, които нямат елементарна бизнес култура :)
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
защо имам чувството, че форума само ще спечели от тази загуба?! грам тъга не изпитвам за някого, който ми казва "повече не можеш да ми свършиш работа, не си ми полезен, няма какво да изсмуча от тебе. с други думи: не си ми на далавера".  чак ви се чуда на четирите страници. аре, сиктер!  тук сме да си помагаме, взаимно и безвъзмездно. защото философията на отворения код е такава- да си отворен...  ако някой търси свободата и ти знаеш начин да я получи защото ти самият си свободен е лично удовлетворение и мисия, която изпълняваш. ама бил избрал Linux, защото е безплаен хахахахаха... е, не е безплатен, а свободен! избрал и форума, също защото е безплатен! казах, сиктер! у 21 век, драги неграмотници, както и у 20, а и у 19, се работи с документи. мейла е документ. имаш договор, количество свършена работа, проблем с параметри, тинтириминтири чушки... -Да! именно с документ! който не знае това няма смисъл да му се обяснява. 
чак ме е яд, че пиша тоя пост.
п.с. ного тъпи ора одат по пато!
Активен

danaildr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 165
  • Distribution: Debian Buster
  • Window Manager: KDE Plasma
    • Профил
Не съм запознат със случая, но си мисля, че момчето е искало да продава продукт, който лежи на линукс. Продукта е трябвало да е евтин мейл сървър, който клиента да може сам да администрира лесно чрез webmin. Ако това е било идеята .....  не се прави така, поне според мен.
Колкото до съпорта на линукс, не мога да се съглася, че няма кой да ти помогне. Просто няма кой да го направи на секундата и то безплатно.
Активен

Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
..." Просто няма кой да го направи на секундата и то безплатно."
И 24/7 по телефон.
Мирише на трици и маймунки.
Активен

А печат ?

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Дидко, момчето всъщност не е момче, по-възрастен е от нас.

Уф язък едно ДДС да те натисне и веднага изпускаш интересните неща по форумите.

Язък така и няма да оборя теорията му, че ще ме наеме (не точно мен, а някой изобщо) на заплата от 500 лв., само ако му изкара поне 501. Темата дето се започнахме Нетер я заключи, а нова не ще има.

Иначе някои хора започнаха лошо с него и не можаха да го разберат. Загубата е загуба наитина. Между хилядите думи в 42 ББ ни отваряше очите за някои неща, само дето много малко, можеха да го чуят, от величието на своите тронове на софиянци с високоплатени професии. Е изненада, много не са така.

Разбира се той не винаги бе прав, може би прекалено често да е грешал. Всеки греши. Някой неща (технически) просто не ги разбираше достатъчно, за да говори логично. За последното са го хранили и в други форуми. Само дето често просто сее държеше на буквата, а на духа на казаното.

Както и да е. Всичко е минало. Според мен Голди беше с най-адекватна реакция, пожела всичко хубаво в живота натам. ББ си има целите, има си начина, ще осъществи това, което може, а другото просто няма да го бъде (поне от него).

Грешка е да се мисли, че е бил тук да смуче. Напротив, даде своя дан. Този дан сигурно не е бил за всеки от останалите участници с еднаква тежест. Не е и това целта. Ей на монтанчанина много може да говори (и говори) за разни дистрота, оптимизации, работни среди. Него не можеш да питаш за филтър на спам или други мрежови политики. Той тия неща не ги е сънувал. Но в своета сфера дава незаменими съвети. Е ББ бе така, макар неговите знания да не бяха точно технически, но и в такива теми съм виждал чат-пат да дава добри идеи.

Стига съм разтягал турски десерти. Попътен вятър приятелю, дори да не видиш тези думи, както най-вероятно ще стане!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Значи няма загуба, аз продължавам да си комуникирам с него (не за гейове, пушачи, данъци и Путин, щото няма публика да гледа сеир). В момента той крои още по-мащабни планове, за които аз лично съм малко скептично настроен (поне по този начин поставени), но му желая успех и аз.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

lunarvalley

  • Гост
супер

ъпдейтвай ни от време на време  :)
Активен

danaildr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 165
  • Distribution: Debian Buster
  • Window Manager: KDE Plasma
    • Профил
Абе и аз мужелая успех в начинанието, още повече, че и аз имам такива идеи, но дано не се опитва да даде на чубанин управление на космически кораб, щото джоистика и гегата си приличат, ама се ползват по различен начин
Активен

Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.