Автор Тема: Батерия - изтриване на паметта  (Прочетена 1289 пъти)

gangov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 141
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
    • Профил
     Искам да Ви питам, понеже се сещам, че преди време бях чел една статия за следната процедура - ако не те кефи продължителността на живота на батерията на лап-топа ти, качваш някакъв софтуер, с чиято помощ се рестартира самата памет на батерията и след този рестарт правиш отново 2-3 цикъла на пълно зареждане-разреждане /или кой к'вото си знае, че се прави, моля Ви не влизайте в коментари за това/. Та ще се радвам, ако можете да ми кажете има ли такова животно за Линукс, по-специално Убунту и къде може да се намери. Благодаря Ви. [_]3
Активен

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
65 62 61 20 6c 75 69 62 6f 70 69 74 6e 69

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Батерия - изтриване на паметта
« Отговор #1 -: Nov 14, 2012, 23:08 »
 [_]3

Много филми гледате напоследък. Скептичен съм относно такива софтуери.

Обикновенно батерията е някакъв eeprom който си е брояч и действа само нагоре. Някъде е записана хистограмата на характеристиките на батерията тип - при 50 цикъла живота е 3:30, при 75 - 2:30.

Един приятел си изкорми батерията и сложи чисто нови елементи, но не смени чипа. И до ден днешен лаптопа му реве - остават 10 минути. Ама той го забрани това и се радва на 3-4 часа работа. Но умре ли (т.е. батерията да е на 0%) пада отведнъж.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6198
    • Профил
Re: Батерия - изтриване на паметта
« Отговор #2 -: Mar 08, 2014, 14:08 »
Днес в тубата "почти" случайно попаднах на това видео, Ще го сваля и ще го гледам по-късно, но ако е полезно, който го е изгледал преди мен, нека се похвали тук.

http://www.youtube.com/watch?v=AEjJhnL02bE
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.