Автор Тема: Gnome 3, разни благинки за споделяне включете се!  (Прочетена 99227 пъти)

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
малки, красиви жълти звездички, в горния десен ъгъл, на зелените кръгчета/квадратчета на вече инсталираните пакети - чистак, бърсак нови ъпгрейди :)
обнови си системата, колега :)
а ако са на белите полета- това са още по-чистак, бърсак, нови пакети налични в хранилищата :)
Активен

her_Petrov

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Много благодаря за темата много ще ми е полезна!

Имам едно въпросче (с малко разширения), но не мисля че е за нова тема и ще ви питам тук

Как мога да си променя световете в конзолата ?
Мога ли цветовете на командите писани от мен да са в различен цвят от останалото и как ?
 Ако не се лъжа под DOS командата е color 1,2,3 и т.нат, но променяше всичко в 1 цвят.
И как мога да си променя background-a на конзолата?

Благодаря ви предварително!
Активен

mdb

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Много благодаря за темата много ще ми е полезна!

Имам едно въпросче (с малко разширения), но не мисля че е за нова тема и ще ви питам тук

Как мога да си променя световете в конзолата ?
Мога ли цветовете на командите писани от мен да са в различен цвят от останалото и как ?
 Ако не се лъжа под DOS командата е color 1,2,3 и т.нат, но променяше всичко в 1 цвят.
И как мога да си променя background-a на конзолата?

Благодаря ви предварително!

Привет,

За първи път пиша но мисля, че това което търсиш се намира в  Edit>Preferences>Colors
Няма как да го пропуснеш или поне така мисля. Ако не успеш да се справиш пиши и ще помагаме.

Поздрави,

Активен

Honey

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
    • WWW
telebrand
« Отговор #93 -: Mar 15, 2018, 05:57 »
you do a great job


telebrand.pk
Активен

sauronnet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 30
    • Профил
Здравейте, и поздрави на всички. Появи ми се странен проблем. Ползвам debian9 с gnome3 . След рестарт десктопа замръзна и иконите (кошче, мрежи и хоум ) са там но не са активни (тоест неможе да се клика на тях).  Иначе всичко работи нормално. Като се маунтне диск/флашка излиза икона но тя също не е активна. Някой има ли идеи ? И друго, което е странно - когато създам нов файл или папка на десктопа се създават два еднакви - едия остава неактивен а другия си е нормален. Когато го изтрия изчезват и двата.
« Последна редакция: Aug 23, 2018, 15:22 от sauronnet »
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Първата ми идея е за проблем с видеокартата. Много типично е това замръзване при подобен проблем, но щом приложенията работят, тази идея отпада.
Обнови някои кешове с тези две команди и виж, има ли подобрение.
sudo updatedb && sudo update-icon-caches /usr/share/icons/* && sudo update-mime-database /usr/share/mime/
Ако не си добавил sudo потребител се впиши с администраторска сесия със su.
Тази я изпълни в потребителски режим
update-mime-database ~/.local/share/mime/ && update-desktop-database ~/.local/share/applications/
« Последна редакция: Aug 23, 2018, 15:30 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

sauronnet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 30
    • Профил
преди няколко дни бях клонирал диска с клонзила и за проба бутнах от него и всичко си е ок. Върнах стария и си продължава проблема- така че ни би трябвало да е картата
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Виж отново, какво съм написал отгоре.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

sauronnet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 30
    • Профил
Не-няма ефект. Същото си е
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3194
    • Профил
 А да си поискал обновявания преди това, аз обик. обвинявам хорг и го лекувам с деинсталирате на уейланд, а наскоро Джета предлагаше и друго решение с разкарване на всичкото Х пакети и инсталиране на Хорг оставяйки го сам да си дръпне зависимостите.

Инак това е стар номер, правиш снимка на екрана/десктопа после изтърваш всички икони и я слагаш за тапет и... после с колегите му гледате сеира. Огледай се наоколо дали няма некой тайничко да се подсмихва и него питай какво да се прави...

Еххх, а бяхме млади...
http://vic-bg.com/joke/33071
само че аз тоя го знам за професор и студент, шеллак и заветната 3ка на изпита
« Последна редакция: Aug 23, 2018, 16:19 от remotexx »
Активен

sauronnet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 30
    • Профил
Ами не- не е снимка..При изключване на иконите с гноме твеек тоол (хоме, мрежи и кошче) се скриват. Пробвах и с друг  wallpaper . И както вече казах когато се създаде нова папка на десктопа се появяват две папки- една с нормална икона, която остава неактивна и една по-малка която мойе да се отваря преименува и т.н. При изключване на иконите с gnome-tweek tool остават само малките икони (папки) и се отварят с малко по-различен он нормалния интерфеис за файловия мениджър. - NEMO ...
Потребитела ми е в sudo,
« Последна редакция: Aug 23, 2018, 16:36 от sauronnet »
Активен

sauronnet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 30
    • Профил
Явно нещо се е омазал самия акаунт, защото на десен бутон контекстуалното меню е различно и има добавено create new launcher open as root  и още някакви.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8768
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Здравейте, и поздрави на всички. Появи ми се странен проблем. Ползвам debian9 с gnome3 . След рестарт десктопа замръзна и иконите (кошче, мрежи и хоум ) са там но не са активни (тоест неможе да се клика на тях).  Иначе всичко работи нормално. Като се маунтне диск/флашка излиза икона но тя също не е активна. Някой има ли идеи ? И друго, което е странно - когато създам нов файл или папка на десктопа се създават два еднакви - едия остава неактивен а другия си е нормален. Когато го изтрия изчезват и двата.

На мен това ми звучи като преждевременна кончина на Clutter или както там се казва последния им прозоречен управител. В .xsession-errors задължително ще има нещо по въпроса.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

sauronnet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 30
    • Профил
Оправих нещата. Единственото, което скоро бе инсталирано е "startup applications" за да мога най-лесно при зареждане да се стартират VBOX машини. Което приложение е инсталирало нещо като собствен интерфейс (приличащ на Cinnamon но много семпъл) върху гнома и заради това той остава видим, но неактивен. И преди съм го инсталирал тоя "startup applications"  , но не си спомням да е имало проблем. Както и да е - проблемът е решен. Поздрави
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
инсталиране без KDE i GNOME
Настройки на софтуер
don_mindy 17 8728 Последна публикация May 04, 2004, 19:58
от don_mindy
Gnome 2.6 и Слак 9.1
Настройка на хардуер
EtoR 3 3602 Последна публикация Jun 03, 2004, 15:18
от
KDE и gnome инстолнати заедно
Настройка на програми
hexz 1 3259 Последна публикация Jul 18, 2004, 09:09
от
GNOME, но на коя дистро?
Идеи и мнения
demercel 16 7894 Последна публикация Feb 23, 2006, 09:40
от kill_u
Засичане на GNOME 3 , Лагване на GNOME 3 , Gnome 3 Lag , Nvidia Gnome3 lag
Настройка на програми
fogost 5 6331 Последна публикация Jul 08, 2011, 16:43
от fogost