Автор Тема: Имам нужда от платена помощ за настройката на мейл сървър  (Прочетена 3327 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Пуснал съм Убунту сървър 12.04 с Уебмин на виртуалка директно закачен към външно ИП. Трябва ми да се настрой мейл сървър на него с Postfix и Dovecot IMAP/POP3 Server, но....... всичко трябва да се настройва и работи през Уебмин с възможно най-малко ползване на конзола.
Целта е да се оптимизира виртуалката като тамплейт/appliance за определени нужди и с още други неща на нея, за които в последствие също ще имам нужда от чужда помощ.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Нали знаеш, че Dovecot не е най-доброто решение за Egroupware ? Съмнявам се даже, че въобще не може да се ползва.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Става и с него, поне според разните инструкции в нета. Винаги съм се придържал към ползване на най-разпространените неща, а за мейл сървъри тази комбинация е най-разпространена.
Сега ми е зор това да се нагласи както трябва, а после ще мъча другите неща сам или отново с чужда помощ.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Laskov, а ти кое предпочиташ, кое харесваш?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Когато става дума за пощенски сървър, за мен комбинацията е: sendmail, MailScanner, SpamAssassin, ClamAV, Cyrus SASL, Cyrus IMAP, в него се съдържа и Cyrus SIEVE.
За Egroupware, което backinblack иска да пусне, е нужен IMAP и изрично е казано, че има разширена поддръжка за Cyrus IMAP. Но backinblack се е насочил към Postfix с Dovecot, понеже тях може да администрира с webmin. Освен това, той иска и поддръжка на LDAP, което обезмисля SASL или ще наложи SASL да бъде настроен с поддръжка на LDAP.

Някой от вас да е пускал LDAP под Линукс? Аз не съм. :)

PS: Не искам да кажа "Това е най-доброто!", макар че го мисля :) . Всеки заблуден мисли по този начин. Просто това мога аз. :) А винаги има по-добро решение.
« Последна редакция: Apr 08, 2014, 22:54 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Още има ли значение? Май офертата е оттеглена?
Активен

А печат ?

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Още има ли значение? Май офертата е оттеглена?
Не знам. Отговорих на go_fire.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3