Автор Тема: Троянец превръща Mac в "печатница" на пари  (Прочетена 974 пъти)

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Цитат
Троянски кон, известен като DevilRobber, превръща Mac компютрите в машини за производство на виртуална валута. Зловредният софтуер задейства ресурсите на графичната карта, за да генерира валута от типа Bitcoin, съобщи компанията за сигурност Intego.

Bitcoins представляват виртуални пари, „отпечатвани" от специални програми, които изразходват доста компютърни ресурси и време. Валутата Bitcoins се използва в мрежови услуги и за придобиване на реални стоки, като една такава монета е еквивалентна на $3,20, съобщава technews.bg.

Троянецът DevilRobber всъщност се явява цял комплекс от зловредни кодове. Програмата се разполага вътре в приложенията, поради което се нарича троянец. Действайки като „бекдор", зловредният софтуер отваря портовете за приемане на команди от отдалечени сървъри. Програмата е крадец на данни и монети Bitcoins, както и шпионин, който изпраща персонални данни.

DevilRobber включва модул DiabloMiner, който произвежда монети за нуждите на кибер престъпниците. Тъй като използва локални ресурси, програмата може да предизвика забележимо забавяне в работата на компютъра. Заразата става при сваляне на софтуер от торент сайтове.

http://news.ibox.bg/news/id_133781155

Излишно е да ви казвам, че по-глупава статия не бях чел.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

Mitaka

  • Гост
Хахаха, така е... като статиите се пишат от хора, които си нямат понятие за какво пишат...
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Много са закъсняли. Сега звучи смешно, но допреди няколко месеца, курсът беше към $30, трудността има-няма 400.000, при това ако теоретично заразиш 10 души, собственици на  AMD Radeon HD5870 и те копат без да се усетят в рамките на месец, печалбата излиза около 4-5 хиляди долара. Не че е удара на годината, но що пък няма лошо да ти дойдат без да си мръднеш пръста.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Тъкмо щях да допиша нещо от рода на "сега очакваме тукашния корифей в печатането на пари gat3way да ни даде акъл как да си ги печатаме в домашни условия" ама кучето си поиска разходка и трябваше да ставам.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Аз лично нямам оплаквания, избил съм си над половината от хардуера, който си ми трябваше за други неща. Мога единствено да съжалявам че не се хванах по-рано, щото щях да намажа повече преди да умре далаверата. Единствено не мога да разбера защо са тръгнали да заразяват макове - уиндоус така или иначе се ползва от в пъти повече хора, а и маковете не стават за геймърски машинки. Пфу :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon