Автор Тема: Единият твърд диск го няма  (Прочетена 810 пъти)

Questo

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Здравейте, инсталирах Убунту 11.10 и по време на инсталацията избрах да оставя ДОС, съответно дискът ми се раздели на две и Убунту се инсталира в едната част.

Сега когато вляза в System info ми разпознава само едната част от диска (предполагам тази, на която е инсталиран Убунту). Иначе Disk Utility ми разпознава целия капацитет на диска.

Тъй като съм абсолютен новак с Линукс се чудя как да използвам тази част от диска, която не ми излиза в System info? Мога ли да използвам програма като GParted например?

Извинявам се, ако въпросът вече е задаван, не го открих сред старите теми. Надявам се, че описанието ми е разбирамемо - на този етап толкова си мога с терминологията :)
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5281
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Единият твърд диск го няма
« Отговор #1 -: Feb 24, 2012, 09:22 »
Добре дошъл. Разбира се, че можеш. Даже ти я препоръчвам. Но ползвай Gparted от LiveCD. И вече каквото решиш, ще си правиш с дяловете. Ще си ги обединяваш, триеш, доразделяш, мажеш по тях - каквото ти е кеф. Успехи пожелавам.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Questo

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Единият твърд диск го няма
« Отговор #2 -: Feb 24, 2012, 11:45 »
Благодаря за бързата реакция, Acho :)
Активен