Автор Тема: RDP, XRDP и тем подобни!  (Прочетена 2180 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
RDP, XRDP и тем подобни!
« -: May 01, 2011, 23:42 »
Серсем нов съм в Линукс, та се питам, има ли начин на определен юзер профил да забраня влизане в мултисесия, а на друг да е разрешено!?
Ако евентуално няма такава възможност, как мога да разрешавам и забранявам мултисесия!?
Идеята ми е да ползвам линукс машината като терминален сървър, като от единия профил да управлявам дистанционно самата машина и при прекъсване на връзката - да си влиза в същата сесия, а от втория профил да влизат други потребители под RDP(линукс и ундоус машини), но на един юзер в мултисесия.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: RDP, XRDP и тем подобни!
« Отговор #1 -: May 02, 2011, 13:42 »
Някой може ли да каже, поне как да сменя порта за връзка на ремоутнатата машина и евентуално, как да забраня мултисесията!? Стандартния в ундоус-а е 3389 и от регистрите може да се променя, но когато е променен, трябва след името или ИП-то на машината, да се напише и :номер-на-порта
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: RDP, XRDP и тем подобни!
« Отговор #2 -: Jul 18, 2011, 03:45 »
За евентуалните бъдещи читатели, във файла  /etc/xrdp/xrdp.ini заменяте навсякъде 3389 с новия на който искате да се свързвате, рестартирате и след рестарта, след ип-то на машината се пише :новия_порт!

Приммер: 192.168.1.100:3388

Пробвал съм го при мен и работи!
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Проблеми с клавиатурата при достъп през XRDP
Хардуерни и софтуерни проблеми
Shtiliqnov 8 2244 Последна публикация Jul 10, 2012, 11:59
от Shtiliqnov