Автор Тема: Packard Bell KAV60 DOT S  (Прочетена 3936 пъти)

rudarska

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Packard Bell KAV60 DOT S
« -: Dec 18, 2011, 23:11 »
От скоро имам този netbook, и ми се наложи да го преинсталирам. Обаче имам проблеми с намирането на драйвери за него(WIN HP), затова реших да пробвам с линукс.Дайте ми съвет какво точно да кача.
P.S Напълно начинаеща съм с линукса.
Packard Bell KAV60 DOT S:
CPU Atom N270 - 1.6 GHz
RAM 1 GB DDR2
HDD 160 GB
LAN
Wi-Fi
LCD 10.1" 1024x600
SVGA Intel GMA950
Webcam
Предполагам, че това са параметрите на netbooka
Активен

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
Re: Packard Bell KAV60 DOT S
« Отговор #1 -: Dec 18, 2011, 23:58 »
Цитат
От скоро имам този netbook, и ми се наложи да го преинсталирам.


Не мога да повярвам, че си си взел лаптоп и си го преинсталирал ... САМ! Те техниците там ряпа да ядат.

Както и да е...

Лаптопа ти е с най-стандартната възможна конфигурация. Така и не разбрах кой драйвери си имал проблем да намериш?

Тая видео карта в Линукс подържа до ShaderModel 1.1 ( или 1.4 не помня ). Която значи забрави за KDE. Е може да пробваш с някакво извинение за операционна система като Kubuntu, но не ти го преопоръчвам.

От друга страна може да си избереш нещо с GNOME. Ако ще е GNOME 3 - Федора! Поне идва с драйверите, а и може даже и да ти хареса. Само, че с тоя 1GB RAM.. не знам. Аз имам 2 GB и си ми ги пълни. Е верно че има пуснати доста неща, но пък само FF ти е 400МБ

Wireless-a кво да кажа. Ти нищо не казжаш, и аз няма да ти кажа. Ако е Broadcom - кофти работа. Може и да не го пуснеш.

Lan-a ще работи.

Webcam ???

От друга страна, ако ползваш нормална Windows опрационна система която не е писана миналия век, може и да постигнеш по-добри резултати. Windows 7 Starter, по принцип идва с нови PC-та. но може да си я намериш за под 100 лв
Активен

KoIoSoS

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 107
  • Distribution: Slackware
  • Window Manager: Xfce4.8
    • Профил
Re: Packard Bell KAV60 DOT S
« Отговор #2 -: Dec 19, 2011, 01:06 »
Arch.Лесно и леко.Аз бих сложил и Slackware.За десктоп XFCE.Мidori за WEB браузър.Например.....Имаш много възможности.
Ако ще даваш пари за Win, можеш да си вземеш друг WIFI (препоръчвам Intel) от 20лв.  нагоре и да се окаже много по-разумно.Едва ли имаш съображения относно гранционен срок.
« Последна редакция: Dec 19, 2011, 01:19 от KoIoSoS »
Активен

it is better to solve the right problem the wrong way than the wrong problem the right way   -- Doug McIlroy
Slackware Propaganda
http://video.google.com/videoplay?docid=-5210026640879077823

bot

  • Гост
Re: Packard Bell KAV60 DOT S
« Отговор #3 -: Dec 19, 2011, 11:22 »
Ubuntu Netbook 10.04



 можеш да го дръпнеш оттук: http://releases.ubuntu.com/lucid/ubuntu-10.04-netbook-i386.iso.torrent
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Packard Bell KAV60 DOT S
« Отговор #4 -: Dec 19, 2011, 15:36 »
+1 за UNR 10.04
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png