Анкета

Въпрос: Как мислите?

  • Пиклата е права
    - 3 (60%)
    Журналята постъпват безотговорно унижавайки цялата система на национална сигурност
    - 2 (40%)

Общ брой гласове: 5

Автор Тема: Казуса с циците  (Прочетена 14277 пъти)

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Казуса с циците
« Отговор #15 -: Oct 26, 2014, 15:55 »
Както сме тръгнали, ще стигнем до рязането на партизански глави, военните преврати, шлеповете на Дунав, репресиите на Стамболов. И, възклицанието на Петко Рачев Славейков - Не сме народ, а мърша. Ходил съм на гроба на капитан Петко Войвода, защото известно време живях в този район на Варна. Човекът не е пожелал да емигрира в Турция и си е платил за това. Българската действителност не търпи такива като него и го е унищожила. Народ от скотове какво да генерира ? Полицаите и политиците откъде са дошли. От Марс ли ? Само в първите реда на тази тема, някой вече успя да се похвали, че брат му е адвокат и е недосегаем.
« Последна редакция: Oct 26, 2014, 15:59 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Казуса с циците
« Отговор #16 -: Oct 26, 2014, 16:17 »
Както сме тръгнали, ще стигнем до рязането на партизански глави, военните преврати, шлеповете на Дунав, репресиите на Стамболов. И, възклицанието на Петко Рачев Славейков - Не сме народ, а мърша. Ходил съм на гроба на капитан Петко Войвода, защото известно време живях в този район на Варна. Човекът не е пожелал да емигрира в Турция и си е платил за това. Българската действителност не търпи такива като него и го е унищожила. Народ от скотове какво да генерира ? Полицаите и политиците откъде са дошли. От Марс ли ? Само в първите реда на тази тема, някой вече успя да се похвали, че брат му е адвокат и е недосегаем.

Говорим с случая за закони. Това, че ако имаш адвокат се измъкваш произтича от закона. Закона трябва да се спазва, какъвто и да е. Пак казвам ченгетата трябва да спазват закона ( защото за това са на работа ), ако не им харесва, че някой права са им отнети - има охранителни фирми, където спокойно могат да се занимават с по-сива дейност и да налитат на бой.
Това, че в доста случаи са с извити ръце не им дава никакво право да си го изкарват на хората.

п.с.
Винаги съм бил на мнение, че полицаите и "държавните служители", които по някакъв начин упражняват контрол и налагат растрикции на гражданите трябва да бъдат следени и проверявани максимално много, при това напълно доброволно ( с включване на условия в колективния ТД ).
DVR-и в патрулките + мобилни камери на униформата, записи на личните и служени телефони, GPS и т.н. и при това 24 часа ( те по принцип са с такова работно време ).
Като това разбира се трябва да бъде обезщетено с доста по-високо заплащане. Само тогава, ще може да се име доверие и да се постигне някакъв авторитет.
« Последна редакция: Oct 26, 2014, 16:25 от borovaka »
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

stealth01

  • Гост
Re: Казуса с циците
« Отговор #17 -: Oct 26, 2014, 17:29 »
Полицаите и политиците откъде са дошли. От Марс ли ?
това е доста сериозно заблуждение, че видите ли, понеже материалът е лош => управляващите ни са лоши. не, че в това няма и частица истина, но реално погледнато и от Марс да си внесем качествен материал, системата просто няма да го допусне в себе си. или ще го претопи възможно най-бързо. the dark side has cookies.
Цитат
... е адвокат и е недосегаем.
не е недосегаем, само защото е адвокат, а защото знае правата си и има възможност да си ги търси.
и в тоя ред на мисли
Интересно ми е само защо в БГ никой не тръгва да се съди за дребни неща.
защото процесът (не само съдебният; преди това трябва да се мине през подаване на жалби (със съответните срокове), дълги безсмислени отговори от институциите и т.н.) е дълъг, бавен и обикновено разходите са повече от моралната победа в крайна сметка. много хора просто няма как да отделят средства и/или време за да водят подобни битки.
Цитат
Винаги съм бил на мнение, че полицаите и "държавните служители", които по някакъв начин упражняват контрол и налагат растрикции на гражданите трябва да бъдат следени и проверявани максимално много, при това напълно доброволно ( с включване на условия в колективния ТД ).
DVR-и в патрулките + мобилни камери на униформата, записи на личните и служени телефони, GPS и т.н. и при това 24 часа ( те по принцип са с такова работно време ).
правят се опити за това - в LA на полицаите били закачени микрофони, които изпращали всичко към устройство в колата им. напълно мистериозно 45% от антените служещи за улавяне на сигнала от микрофоните изчезнали. познайте какво ще се случи в подобна техника в България? изключая тоталният погром, който я чака, ще се намери и някой, който да пусне И-нет по нея, за да си гледат youtube... та така...
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5295
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Казуса с циците
« Отговор #18 -: Oct 26, 2014, 17:35 »
Истината кой знае каква е била.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Казуса с циците
« Отговор #19 -: Oct 26, 2014, 17:49 »
И като отидат в частния сектор и станат сотаджии, та какво :)

Наскоро имаше един репортаж по Нова за едни сотаджии дето непозволено ползвали за фирмена цел граждански честоти (в случая PMR-ки някакви им накупили). Аз цялата история я знам малко по-добре, защото един пич свързан с едната страна ми разказва и ми праща записи и съм се спуквал да се хиля. Точно така са се правили на отворени "ела тука да ми кажеш в очите че съм в нарушение бе", "ако още веднъж ми се намесиш на честотата ще те пребия" и от сорта.

Накрая една групичка от хора влезли в супермаркета и ги направили луди, докато в същото време продължили да записват отвън разговорите им. Обикаляли, имитирали подозрително поведение, на групички, разделяли са се, имитирали са джебчийство, това в продължение на известно време, накрая отишли със събраните боклуци за 2-3 лева и си ги платили съвестно на касата. Записа от цялото мероприятие е супер смешен, на мен дори ми стана тъжно за горките сотаджии. После се замислих че те са толкова глупави горките, че са вярвали че правят правилното нещо, лоялност към фирмата. Макар че на тях им го обясняваха, говореха с шефа на смяната, казваха му да говори с шефовете си - тези, които би трябвало да са много наясно че са в нарушение на закона. Вместо това реакцията беше верно от типа "къде си да те пребия бе".

Значи според мен трябва да имат някакъв подбор за наемане на полицаи на работа и нормативи, които да покриват. Аз като гледам какви патрулни полицаи се разхождат по улиците - някакви тресящи се от сланини шкембелии, тия как въобще са ги пуснали по улиците, 100 метра няма да пробяга преди да се разложи на паважа - какви престъпници ще гони навън тогава?

Айде хубаво не се налага да са ужасно интелигентни, тогава поне да наемат някакви дето вдъхват повече респект, не някакви елементи, приличащи на изтрезняващи чички от кръчмата. Ужасно съгласен съм да ги съкратят 2/3 ако се налага, но останалите на работа да притежават качествата за целта. Резултатът ще е по-добре отколкото да се разхождат 3 пъти повече безхаберници, които никаква работа не вършат. А защо се стига до сегашното състояние не знам, но мога да предположа - защото се назначава на тоя човека и на оня човека. Масово. Това е което със сигурност не е променено в последните 50 години.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6204
    • Профил
Re: Казуса с циците
« Отговор #20 -: Oct 26, 2014, 17:54 »
Смях в залата! Какви закони, какви полицаи? Законите не са закони, защото не се спазват, значи не са задъжителни. Дали може да се оборят в съда всички български закони, ако служебно лице магистрат или полицай си позволи да не спазва закона, който знае наизуст? След като един може да не ги спазва, значи и за другите трябва да е така. Задължително!
Сега се спори, полицаите ли са били ненужно брутални със момичето или то лъже. Ако лъже, ще я съдят и евентуално ще влезе в затвор или ще има пробация, глоба, нещо ще и се стовари на главата. Ако полицаите са превишили правата си, предполагам само ще ги уволнят, а ако някой желае нещо повече за тях, ще трябва да заведе сигурно гражданско дело. Не трябва ли наказанията за служебни лица злоупотребили с положението си да са двойно по-сурови?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

stealth01

  • Гост
Re: Казуса с циците
« Отговор #21 -: Oct 26, 2014, 18:09 »
Значи според мен трябва да имат някакъв подбор за наемане на полицаи на работа и нормативи, които да покриват.

разбира се, че има.
просто свободните места са малко и се покриват от „наши“ хора, на които служебно попълват резултатите. а явилите са на писмени/физически тестове им се съобщава, че не са издържали.
и туй е не само в полицията.

п.п. малко в страни от темата, но все пак:
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Казуса с циците
« Отговор #22 -: Oct 26, 2014, 20:30 »
Форума все повече ми заприличва на селска кръчма за бистрене на живота :)
Което значи - вля се живинка! Ще го има!
Как не може ся по виртуална порция кифтета и бирички по 5 на човек?
 [_]3
Активен

edmon

  • Гост
Re: Казуса с циците
« Отговор #23 -: Oct 26, 2014, 21:56 »
Просто трябва да се водят постоянно дела и тези простотии ще спрат. Интересно ми е само защо в БГ никой не тръгва да се съди за дребни неща.
Постоянно, включва ли лъжесвидетелстване, набеждаване и клевета ?

Явно не си запознат с съдебната ни система. Тя не е достъпна за всеки гражданин. Има един праг от непреки плащания, които не всеки може да си позволи освен преките такива, като разходите за наемане на адвокат. :)))
Нашето законодателство и съдебна система е такава , че е в услуга на по-имотният. Който плаща той поръчва музиката. :)))

Ако нямаш 300 лв.  за адвокат не мое пръднеш, а повечето хора ги нямат тия пари излишни само, за да се пробват . :)

Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Казуса с циците
« Отговор #24 -: Oct 26, 2014, 23:03 »
Просто трябва да се водят постоянно дела и тези простотии ще спрат. Интересно ми е само защо в БГ никой не тръгва да се съди за дребни неща.
Постоянно, включва ли лъжесвидетелстване, набеждаване и клевета ?

Явно не си запознат с съдебната ни система. Тя не е достъпна за всеки гражданин. Има един праг от непреки плащания, които не всеки може да си позволи освен преките такива, като разходите за наемане на адвокат. :)))
Нашето законодателство и съдебна система е такава , че е в услуга на по-имотният. Който плаща той поръчва музиката. :)))

Ако нямаш 300 лв.  за адвокат не мое пръднеш, а повечето хора ги нямат тия пари излишни само, за да се пробват . :)

Ми не си прав в случая. Много адвокати има дето се навиват да заведат дело, сами и само да се гаврят с ченгетата. Е много ясно, че ти взимат 50% и нагоре, ако спечелят, ама това си е нормално.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Казуса с циците
« Отговор #25 -: Oct 26, 2014, 23:59 »
Не знам, може да има такива случаи. На брат ми повечето му истории са свързани с това как ушанката си иска прикрито или по-открито подкуп, който съответно бива отказан, последва разговор в който на полицая му се обяснява културно че е идиот и нещата рядко, но понякога завършват с писане на актове и съответното обжалване на въпросните и падането им.  Това винаги работи успешно, понеже по неговите думи, катаджиите по принцип са безхаберни и не могат да си свършат работата като хората.

Ама то затова очевидно се иска и адвокатска наглост и познаване на законите, които аз лично не притежавам. Апропо не знаех че и честитките от камерите в София се обжалват и падат и като разбрах с какви основания успешно ги обжалват, щях да се хвана за главата. Но явно законите са такива, а хората дето се грижат за това или нарочно не си вършат работата, или не мислят много. Според мен обаче по-скоро не мислят много.

Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Казуса с циците
« Отговор #26 -: Oct 27, 2014, 05:25 »
Законите са много сложни и трябва да си адвокат (скъпо и трудно обучение) , за да се оправяш с тях и  то  пак с минимален набор, а не всички. Кой тук например може да каже, че знае правилника за движение  по пътищата наизуст и го спазва във всяка точка? А това даже не е закон, а подзаконов акт.                                             
                                                                                       
Полицай може ли само да го уволнят. Ами, че за него това е краят на живота му. Той е учил само това и умее само това. Можел да стане охранител. Това е много по-малко квалифицирана дейност, нямаш никакви допълнителни права, като ранно пенсиониране и на всичкото отгоре получаваш триста лева заплата за 12 часови смени. Определено не е благоприятна възможност.                                                                   
                                                                                     
Редовият полицаи се плаши точно от това. Навън той е никой. И си пазят хляба. Затова не вършат никаква работа. А когато случайно се навият да свършат нещо, защото им наредил министъра (тази случка е във връзка с акция по наркотиците), се намира някоя кифла, дето си знае правата, че в гащите ѝ трябвало да бъркат с ръкавица, но иначе пуска там по десет неумити патки дневно без хич да се притеснява. Аз на полицайката щях да  се притеснявам да не пипна някоя кожна болест.                                       
                                                                                     
Оказва се, че госпожицата дето имала права, има досие за кражба и е лъжесвидетелствала в съда. И се разкарва с криминално проявени, но това разбира се, не е от значение. Ами, че то с това оправдание, че нямала сутиен и затова да не я пребърквали, може да мине всяка циганка. Ще ида а гепя нещо от магазина и ще кажа, а не господа полицаи, няма да ме обискирате, защото под панталона нямам гащи, за да ми е по-проветриво.  Ако не беше жалко, щеше да е смешно. 

На журналистите им дай сензация, няма значение през кого ще преминат и чии живот ще очернят. Важното е, че имаме новина и ще бълваме лайна.                                                                                                                                                                                     

Днешният български полицай се оказва, че няма никакви права. Не може да направи дори  обиск, без някой да започне да го съди. И никой не го защитава. После обаче очакваме  от тях да ни пазят  и да въдворяват някакъв ред. Е как да стане?                     
                                                                                     
Обществото ни не е просто болно. Ние нямаме общество. Няма нещо, което да ни обединяв  а. Няма нещо, за което да се съгласим. Затова  нищо не работи. Няма как да работи.   
                                                                                     
От друга страна, това, че полицията не работи, всякакви институции не работят, означа  ва повече свобода, което само по себе си е добро. Но пък по този начин се лишаваме и от правото да мрънкаме, че има беззаконие и безнаказаност. Всичко това го правим сами.
                                                                                     
п.п. Докато пусках тази тема, започнах да си мисля, че се превръщам в Златко. Моля се да не свърша като него, но пък и екстремизма ни е някак вроден. Занимаваме се с нещо, което повечето хора не, значи поначало сме си малко чалнати и сбъркани. И понеже никой не ни връща в пътя, диагнозата се задълбочава.         
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Казуса с циците
« Отговор #27 -: Oct 27, 2014, 08:59 »
Абе какво значи "учил само това"? Ти знаеш ли колко учат за да станат патрулни полицаи? Няколко месеца в някоя полицейска школа. Извинявай, ама онези дето се врат в канализацията да прокарват кабели учат повече. Всъщност, имам силното съмнение че онези курсове за преквалификация на безработни отнемат повече време.

Това няма нищо общо с онези дето учат в Симеоново, те оттам не излизат патрулни полицаи, излизат прокурори, следователи и тем подобни. Аз честно казано и за там имам негативно мнение обаче - поради простата причина че съм ходил там на рожденни дни да се напивам в студентските си години. Там има ред - има един чичка дето стои на пост и не пуска външни хора нощно време, през деня им събира личните данни в една тетрадка. С цел да се избегне това съответно се минава през едни партизански пътеки в гората. Тези пътеки ги знаят всички там, с изключение на управата на школата очевидно. Това си е направо като първото важно обучение на полицаите - тук е поста с охраната, а ето тук е партизанската пътека по която влизат случайни външни хора, а други пък излизат за да се напиват навън.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

danaildr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 165
  • Distribution: Debian Buster
  • Window Manager: KDE Plasma
    • Профил
Re: Казуса с циците
« Отговор #28 -: Oct 27, 2014, 09:30 »
Курса за куките е 6 месеца .... живея до "полицейското чилище" в Пазарджик. Уж учат всичко там, ама колко научават само те си знаят. Иначе приемните изпити са чиста бутафория.

Гоше, специално към теб, обиск се прави според правилата описани от закона, всеки обиск направен по друг начин може да се оспори и "доказателствата" после падат в съда. За това и всички показни арести завършват с оправдателна присъда, събраните доказателства падат и виновния се отървава.  Въпросното момиче, дори и да е виновна и да е носила наркотици между краката си, трябва да бъде обискирана според правилата.
После, ако гражданин пожелае да подаде жалба срещу полицай, според правилата има право да получи името и длъжността на обискиралия го и да подаде жалбата. Ако полицаите откажат да ти предоставят тая информация, те нарушават закона, пък и това е поведение на гузен човек. Ако са спазили закона защо ще крият името на полицайката?
Въпроса не е дали пиклата е била в нарушение, въпроса е че група неинтелигентни лица в униформи са се правили на тежки и после са се опитали да се прикрият, но въпросната пикла е решила да им вгорчи живота (дали защото е кучка или просто наистина е невеинна и иска да го знае всеки в БГ е друг въпрос).
Активен

Закона на Мърфи е: Точното определение и логичното по-нататъшно развитие на общото ентропично учение, според което всички частички във вселената се стремят да се подредят във възможно най-голям безпорядък. Познанието, че на път за там споменатите частички поне веднъж ти се изпречват в краката.

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Казуса с циците
« Отговор #29 -: Oct 27, 2014, 11:30 »
@go_fire И какво като има досие ( то даже не е доказано, че има )? Това първо, второ и да има досие, тая пикла ( полицайката ), как може да дава информация на медиите, кои има и кой няма досие. 3-то някъде четох, че кражбата била, когато момичето било на 13 години. Досиетата на малолетни са секретни и по закон даже следва да се унищожат. И каква е тая простотия, щом ти си с хора, които имат регистрация в полицията значи си виновен?

Ми и аз имам досие на 13 години за пушене на марихуана. Дай да ме бъркат сега по улицата ... ( нищо против нямам де, десния ми джоб в скъсан на повечето дънки ... така, че да бъркат ). И това какво доказва, че съм престъпник или, че не си плащам данъците, или пък, че съм по-прост?
Много ми е интересно това с досиетата. Направил си нещо преди 10 или повече години, после става нещо съвсем друго, което няма грам общо с обвиненията и ти изкарват досието с твърдения - тоя е престъпник файда няма да му вярвате. Ей това си е точно полицейщина.

п.с. http://www.blitz.bg/news/article/298852 Гледайте ся тапаците. Значи щото тая се била показвала гола някъде, пък може и хапчета да е гълтала това дава право на куката да и бърка из гащите. Супер твърдение, значи аз почвам да дебна плеймейтките и фолкаджийките из БГ пред тях с цел да ги натискам в тъмните улички, щото те по тая логика всички са к*рволяк и дори да ги натисна няма да имам никаква вина.
Ей това е зверската БГ простотия и аз, ако съм на тая ще съдя и медиите.
« Последна редакция: Oct 27, 2014, 11:36 от borovaka »
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"