Автор Тема: питанка за broadcom и back track 5  (Прочетена 12226 пъти)

hristo1988

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 40
    • Профил
питанка за broadcom и back track 5
« -: Aug 01, 2011, 17:33 »
Питането ми е породено от чисто любопитство и желание за проба! От сега искам да се знае, че нямам намерение да се заигравам по чужди безжични мрежи и че правя пробите на моите два безжични рутера! Пробвах да кракна паролата на моята мрежа(впа2) с ето този нетбук http://www.globul.bg/bg/promotion.html?id=2802 който е с wi-fi на broadcom. Инфо за кракването вземам от youtube  от този клип http://www.youtube.com/watch?v=qrkKpRdS1iQ но на 2:08 от клипа аз зациклям :) Нещо графата под дата стои на 0... а нараства само beacons.  Та питането ми е защо се получава така? И къде мога да видя дали с моята карта може да се кракне парола наистина... Ще съм ви благодарен ако ме просветлите(ако не в темата то на лично)  [_]3
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: питанка за broadcom и back track 5
« Отговор #1 -: Aug 01, 2011, 17:39 »
http://search.data.bg/ready/39ca283728553576b7ecd135f5ce4655/%D0%A0%D0%B0%D0%B7%D0%B1%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5%20%D0%BD%D0%B0%20Wireless%20%D1%81%20encoding%20WPA.mp4

Ми що да не може - ако картата ти поддържа мониторинг. Друг е въпроса, че трябва да провериш дали това е така.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
Re: питанка за broadcom и back track 5
« Отговор #2 -: Aug 01, 2011, 18:52 »
За да кракнеш WPA мрежа трябва да използваш brute-force механизъм. Не става като при WEP мрежите
Активен

hristo1988

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 40
    • Профил
Re: питанка за broadcom и back track 5
« Отговор #3 -: Aug 01, 2011, 21:57 »
Аха ако не утре то др дрн ще пробвам. А да взема ли да намаля символите влизащи в паролата ми, че сега са 31 и с това brute force незнам колко време ще е разбива  :)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: питанка за broadcom и back track 5
« Отговор #4 -: Aug 01, 2011, 22:17 »
Ще стане някога, но съм повече от убеден, че няма да го доживееш - нито ти, нито децата и внуците ти. Трудно ще минеш 100-150 хиляди плейнтекста в секунда дори с най-бързите двучипни видеокарти, а keyspace-a от 31-символните низове, дори съставени само от малки букви, е невероятно голям. Да трошиш pbkdf2 с няколко хиляди итерации върху процесора си е безсмислено от друга страна - дори с най-мощните шестядрени core i7 процесори на интелците, трудно ще направиш повече от няколко хиляди. Отделно чупенето на WPA-PSK е по-различно, отколкото чупенето на WEP. Идеята е да изслухтиш успешна автентикация и да приложиш офлайн атака - брутфорс, речникова или някаква комбинация там.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

hristo1988

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 40
    • Профил
Re: питанка за broadcom и back track 5
« Отговор #5 -: Aug 02, 2011, 00:39 »
Пак не стана нищо...
Та защо тук на снимка едно http://hristo1988.snimka.bg/tuning/tehniks.484935.24461545 не ми изписва мак адреси(в клипа изписва)?

Защо дата пак си стои на 0  ??? http://hristo1988.snimka.bg/tuning/tehniks.484935.24461546
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: питанка за broadcom и back track 5
« Отговор #6 -: Aug 02, 2011, 00:43 »
Аха ако не утре то др дрн ще пробвам. А да взема ли да намаля символите влизащи в паролата ми, че сега са 31 и с това brute force незнам колко време ще е разбива  :)
Дано си млад,защото с тая парола от 31 символа ще вземеш стаж за пенсия  ;D.Щом си мераклия потърси инфо за permutator.Това е генератор на уордлистове,но с тази  парола ще са ти нужно няколко ГБ да комбинираш десетте цифри в парола с 31 символа.Пък да не говорим ако паролата съдържа големи,малки букви и специални символи.
Както казва @gat3way ако нямаш серизиозен компютър не се захващай.Този линк,който си дал за Packard Bell-а с него няма да стане.Времето в което ще генерираш уордлист нетбука ще ти е неизползваем,защото почти целия ресурс ще отива там.
Ако все пак решиш да пробваш икам да ти предложа един графичен инструмент grimwepa,който върши същата работа,но ти спестява писането в конзолата.Също така от скоро се предлага онлайн услуга разкориране на WPA парола.Начина е този.Пускаш да се разбива съответната парола и като я разбие ти дава хандшейк.Съответно се генерира и .cap файл.Този файл го пращаш в един сайт и като ти открият паролата ти я пращат на и-мейл след като заплатиш скромната сума от 10$.
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: питанка за broadcom и back track 5
« Отговор #7 -: Aug 02, 2011, 00:48 »
Пак не стана нищо...
Та защо тук на снимка едно http://hristo1988.snimka.bg/tuning/tehniks.484935.24461545 не ми изписва мак адреси(в клипа изписва)?

Защо дата пак си стои на 0  ??? http://hristo1988.snimka.bg/tuning/tehniks.484935.24461546
Най-бързо става когато тази мрежа,която искаш да гърбиш се ползва.Сега в момента при теб се получава това.Ти хвърляш бекони,но няма кой да ги яде,защото животното спи  ;D.
Активен

hristo1988

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 40
    • Профил
Re: питанка за broadcom и back track 5
« Отговор #8 -: Aug 02, 2011, 00:50 »
Правилно ли съм разбрал или да? трябва да има вързано пц към wifi-то и в същото време да го гърбя от нетбоока с backtrack-а? Ако е така ейсега ш се вържа с пда-то  ;D
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: питанка за broadcom и back track 5
« Отговор #9 -: Aug 02, 2011, 00:57 »
Правилно ли съм разбрал или да? трябва да има вързано пц към wifi-то и в същото време да го гърбя от нетбоока с backtrack-а? Ако е така ейсега ш се вържа с пда-то  ;D
That's correct.
Активен

hristo1988

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 40
    • Профил
Re: питанка за broadcom и back track 5
« Отговор #10 -: Aug 02, 2011, 00:59 »
Аха :) Утре ще пробвам и ще пиша какво е станало :) Хайде лека нощ от мен  [_]3
Активен

hristo1988

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 40
    • Профил
Re: питанка за broadcom и back track 5
« Отговор #11 -: Aug 02, 2011, 09:17 »
Стана! Трябваше да има трафик (както каза radoshow) :) Затова се вързах към wifi-то с  htc-то си и свалих едно клипче от 47мб и дата се беше качила на 14300 като ми изписа wpa handshake. Обаче при опит за крак ми искаше да ползвам -w което е за лордлист... Стъкнах си набързо един лорд със 2-3 хиляди пароли(между които сложих и паролата на рутера) и за 9 секунди ми изписа паролата  ;D Чудя се обаче това ли е единствения начин за крак на впа-впа2... Ако рутера има 31 символна парола, едва ли ще имаме някакъв успех с лордлист. То всъщност може и с пет символна да нямаме успех...  [_]3
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: питанка за broadcom и back track 5
« Отговор #12 -: Aug 02, 2011, 15:41 »
Стана! Трябваше да има трафик (както каза radoshow) :) Затова се вързах към wifi-то с  htc-то си и свалих едно клипче от 47мб и дата се беше качила на 14300 като ми изписа wpa handshake. Обаче при опит за крак ми искаше да ползвам -w което е за лордлист... Стъкнах си набързо един лорд със 2-3 хиляди пароли(между които сложих и паролата на рутера) и за 9 секунди ми изписа паролата  ;D Чудя се обаче това ли е единствения начин за крак на впа-впа2... Ако рутера има 31 символна парола, едва ли ще имаме някакъв успех с лордлист. То всъщност може и с пет символна да нямаме успех...  [_]3
нека да направим сметките за 5 символна парола
26 букви * 2 (малки и главни) + 30 символа = 82
825=3707398432 или по-малко от 4 гигабайта файл с думи
Активен

0x2B|~0x2B

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: питанка за broadcom и back track 5
« Отговор #13 -: Aug 02, 2011, 16:28 »
Тц, близо 20 гигабайта, смяташ само броят възможни думи, но всяка дума отнема 5 байта (в текстов файл вероятно 6 заради новия ред).

Апропо, покриването на целият keyspace в речник е безсмислено, защото е по-бързо да се генерират, отколкото да се изчитат от диска. В случаят с видеокартите това е особено силно изразено - там освен че ще трябва да ги изчетеш, ще трябва да ги прехвърлиш от хост паметта във видеопаметта и това става по "бавната" PCIe шина - и после включва четене от "бавната" видеорам, което ще ти срине производителността в пъти.

От друга страна, речникова атака срещу 31-символна парола не би имала много голяма успевяаемост. Евентуално може някаква хибридна атака (речник+маска или речник+генерирани префикси/суфикси) или нещо от сорта, но и това няма да е много успешно срещу добре подбрани пароли. По принцип чупенето на WPA пароли е занимание с доста съмнителен успех, освен ако паролите не са подбрани малоумно. Хаха, освен ако не слушаш оптимисти като Томас Рот, които си вярват, че амазонските облаци ще променят нещата.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: питанка за broadcom и back track 5
« Отговор #14 -: Aug 02, 2011, 16:48 »
Тц, близо 20 гигабайта, смяташ само броят възможни думи, но всяка дума отнема 5 байта (в текстов файл вероятно 6 заради новия ред).

....
Тц, аз ще подходя по-глупаво и ще създам 5 файла със записи с фиксирана дължина и няма да имам нужда от делимитер. Но 5 символа са си 5 символа, иначе всичко над 10 става мнооого трудно :)
Активен

0x2B|~0x2B