Автор Тема: Мамичката им на Microsoft !  (Прочетена 17367 пъти)

zxz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 615
  • Distribution: Linux Mint 18.2
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: Мамичката им на Microsoft !
« Отговор #15 -: Aug 08, 2013, 09:16 »
Емблемата на фапъл не беше ли подобна. :D
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: Мамичката им на Microsoft !
« Отговор #16 -: Aug 08, 2013, 10:18 »
senser, gat3way, вие от ирония не разбирате май...
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Мамичката им на Microsoft !
« Отговор #17 -: Aug 08, 2013, 11:22 »
Извинявам се :)

Просто това е от доста противните неща, в смисъл то няма файда да мразиш или да обичаш там някакъв софтуер, ма тва го мразя наистина, има нещо диаболично в цялата работа. Което най-малко мога да разбера е как стана толкова успешно. Примерно 7-цата е наистина прилична, при все това не кипи ентусиазъм. Онова беше пълен бълвоч, въпреки всичко гарантира близо 100% дял на майкрософт на десктоп пазара.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

lunarvalley

  • Гост
Re: Мамичката им на Microsoft !
« Отговор #18 -: Aug 08, 2013, 11:46 »
за МЕ: някои хора държаха да имат най-новото. Той идваше по подразбиране с по-готин медия плеър и други глупости.

за ХР: имаха повече от 10 години да го кърпят, компютрите дръпнаха като хардуер, та тая операционна система от 2002 направо летеше по едно време. Сега за SP3 не знам...
Активен

programings

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 221
  • Distribution: Arch Linux, BunsenLabs Linux, FreeBSD
  • Window Manager: XFCE, MATE, Openbox
    • Профил
Re: Мамичката им на Microsoft !
« Отговор #19 -: Aug 08, 2013, 17:17 »
Онова беше пълен бълвоч, въпреки всичко гарантира близо 100% дял на майкрософт на десктоп пазара.

Ако трябва да разсъждавам като напълно обикновен потребител за XP, може би:
Върши работа за офис среда, работи прилично, ако се използва както трябва, шаренията и детската радост е умерена, използва се лесно, дори и от обикновени секретарки, и според мен всички тези неща му печелят доста добра слава в корпоративните среди.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Мамичката им на Microsoft !
« Отговор #20 -: Aug 09, 2013, 00:19 »
+1 userings
само ще добавя след това, което си написал
Цитат
... добра слава в корпоративните среди.
, където служителите не обичат промените, освен ако не водят до отпадане на някаква тяхна работа.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Мамичката им на Microsoft !
« Отговор #21 -: Aug 09, 2013, 13:56 »
Цитат
където служителите не обичат промените, освен ако не водят до отпадане на някаква тяхна работа

Пък не дай си боже и да се светнат, че целта е повишаване на ефективността и отпадане на част от разходите за заплати :D :D :D
Активен

spinder

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
    • Профил
    • WWW
Re: Мамичката им на Microsoft !
« Отговор #22 -: Aug 12, 2013, 20:02 »
възможно е да бутнат пари на разработчици за да спрат поддръжката на разни програми за XP, така че си дръжте стари версии

със сигурност натам отиват нещата. отдавна си я има тази тенденция

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Мамичката им на Microsoft !
« Отговор #23 -: Aug 26, 2013, 10:36 »
Windows ME е Mistake Edition. Беше някаква трагедия. XP в началото преди да излезе SP1 и SP2 беше същата работа. Помня в студентски град навремето като инсталираш XP или ME беше задължително етернет кабела да е изваден докато не се инсталират няколко "вълшебни" програмки, защото в противен случай DCOM RPC вирусите в мрежата ти разказваха играта буквално преди да се логнеш за пръв път (XP SP2 го реши този проблем след време). Специално ME беше пълна кочина, скапваше се постоянно и беше като ония протеинови супи в които отглеждат бактерии, хранителна среда

Въобще няма да ми е мъчно за XP, крайно време беше да го пенсионират.

Той Дебиан 7 е точно същата работа. Снощи го инсталирах на виртуалка. През цялото време така и не разбра, че нямам достъп до Интернет и не може да тегли или сверява нищо от него. Без малко напълно да се провали инсталацията. Бях му дал да добави хранилища за обновления по сигурността, ако евентуално някога пак проимам достъп. А той взе, че реши от тях да тегли цялата система! И това, ако не е тъпотия, не знам кое.

И въпреки, че беше в експертен режим (защото няма друг начин да имам ФС на Ханс Райзър), не ми даде да си избера пакети, а само задачи. Работен плот например се оказа, че означава Гном и Айсуйзел. Но въпреки това се оказа, че са няколко хиляди пакета.



И Гейт не побеждава добрата технология, а приспособимата, тъй че няма нищо странно. Отдавна няма добри технологии. Евентуално ги е имало, когато всичко се е движело единствено от университети, но и тогава не е сигурно.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Re: Мамичката им на Microsoft !
« Отговор #24 -: Aug 26, 2013, 12:40 »
Цитат
Той Дебиан 7 е точно същата работа.

ехее, роко като те прочете ще се просълзи от умиление  ;)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Мамичката им на Microsoft !
« Отговор #25 -: Aug 26, 2013, 12:51 »
Видно от профила ми, аз съм потребител на Дебиан поне от десетилетие. Почти не съм имал друго, а пък не негов дериват съвсем. Ама седмицата ме вбесява сериозно от как си я качих на лаптопа. Поне отново ми работи вакома, а и пърлачката е 5,14 ама като знам цената, благодаря.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Re: Мамичката им на Microsoft !
« Отговор #26 -: Aug 26, 2013, 13:09 »
не се коркай де  :)
тия неща стават, когато дистрибуцията знае по-добре от тебе какво искаш ;)
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Мамичката им на Microsoft !
« Отговор #27 -: Aug 26, 2013, 13:17 »
Той Дебиан 7 е точно същата работа. Снощи го инсталирах на виртуалка. През цялото време така и не разбра, че нямам достъп до Интернет и не може да тегли или сверява нищо от него. Без малко напълно да се провали инсталацията. Бях му дал да добави хранилища за обновления по сигурността, ако евентуално някога пак проимам достъп. А той взе, че реши от тях да тегли цялата система! И това, ако не е тъпотия, не знам кое.

И въпреки, че беше в експертен режим (защото няма друг начин да имам ФС на Ханс Райзър), не ми даде да си избера пакети, а само задачи. Работен плот например се оказа, че означава Гном и Айсуйзел. Но въпреки това се оказа, че са няколко хиляди пакета.



И Гейт не побеждава добрата технология, а приспособимата, тъй че няма нищо странно. Отдавна няма добри технологии. Евентуално ги е имало, когато всичко се е движело единствено от университети, но и тогава не е сигурно.
Щом се оплакваш, значи още не си работил с Jessie. В нея всеки стандартен работен плот /без KDE/ включва и Gnome-Shell. Трябваше да изчистя всичко до черен екран и да си конфигурирам собствена среда, за да получа приемлив работен плот. И, въпреки това, към момента тестовият Дебиан е по- калпав от алфа версията на Ubuntu 13.10, която пък изобщо не е критерии за стабилност, докато не мине поне месец от излизането.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

lunarvalley

  • Гост
Re: Мамичката им на Microsoft !
« Отговор #28 -: Aug 26, 2013, 13:28 »
добре де, преди Дебиан имаше различни версии на CD1: с GNOME, KDE, XFCE & LXDE... вече не е ли така?
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Мамичката им на Microsoft !
« Отговор #29 -: Aug 26, 2013, 14:57 »
CD-тата на Jessie още не стават за инсталация. Липсват доста пакети, включително GRUB. При Wheezy няма проблеми, но там и към task-xfce не беше прикачена Gnome-Shell.
« Последна редакция: Aug 26, 2013, 15:00 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Microsoft отново те заливат от смях
Хумор
empty 4 3130 Последна публикация Nov 18, 2005, 12:00
от
Microsoft?!
Хумор
phantomlord 7 4107 Последна публикация Jun 01, 2006, 22:24
от phantomlord
Глупостите на microsoft
Коментар
eniaccc 2 2642 Последна публикация Aug 22, 2006, 18:14
от growchie
Тайни послания от microsoft
Живота, вселената и някакви други глупости
winboze 0 1731 Последна публикация Nov 26, 2006, 13:03
от winboze
Microsoft заплашен от $4млн. глоби на ден
Живота, вселената и някакви други глупости
eniac111 1 1716 Последна публикация Mar 03, 2007, 13:45
от SOMNIVM