Автор Тема: Конкурс за истински тролове  (Прочетена 14209 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3243
    • Профил
Re: Конкурс за истински тролове
« Отговор #30 -: Jan 15, 2015, 00:10 »
аз не за да е хакерско - не смятам да участвам (освен на идейно ниво)
обик. по-лесно дават да вкараш код (HTML/CSS и пр.) отколкото link-ове щото можеш да линкваш каквото ис искаш т.е. един вид да си правиш безплатна реклама или пък към malware/viruses etc.

ама ти сега ми даваш и друга идея - ако си сменя там аватара с на оня името и после се самоцотирам отнякъде брои ли се .. или направо да вкарам цяло изречение в аватара..
« Последна редакция: Jan 15, 2015, 00:12 от remotexx »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3243
    • Профил
Re: Конкурс за истински тролове
« Отговор #31 -: Jan 16, 2015, 18:09 »
Как върви? Има ли резултат вече т.е. победител и КОЙ ако не е тайна? :-)
или поне някаква информация докога ще продължи конкурса и кога ще се раздават наградите... :-)

че искам да се нагледам на ASCII art  ;D
така де даже ако всичко друго е забранено, писането все още е разрешено - програмки дето да конвертират в ASCII art бол да вървят да им търсят "разстояния на Левенщайн-Демеро" и да ги филтрират
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Конкурс за истински тролове
« Отговор #32 -: Jan 18, 2015, 13:00 »
Unicode art e по-готино. До тук за безкрайно учидване разбрах, че pic.bg не е домуване на картинки. Сега трябва да разбера кой е този Неделко, че да се включа и аз във веселбата.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Конкурс за истински тролове
« Отговор #33 -: Jan 18, 2015, 13:47 »
Няма резултати засега :(

Иначе аз открих няколко варианта които филтъра не ги лови. Единия включващ латински букви имитиращи такива на кирилица (g -> д примерно), другия с неправилно транслитерирано името на латиница. Гледам че този проблем тормози разни не-тролове, които коментират, та те са се спряли на варианта "Недалко", който поради някакви причина също минава.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Конкурс за истински тролове
« Отговор #34 -: Jan 18, 2015, 15:41 »
Ремо, това за ОО.о го знам естествено, чел съм и Радо (аз съм му мега фен покрай това дето си хортуваме с Хана) и даже съм гледал съответният брой на прредаването, но за другите случки не знаех. Обаче силно се съмнявам спирането да е заради някакви осемнадесет хилки за благотворителност на Васко Гюров. Те на единичен рекламен блок печелят повече. Според мен е далеч по-прозаично. Просто опосумите отидоха на работа в Нова (а миналата година в Седем дни, собственост на коментираният в темата ДП/ИК). Или може да е просто поради спаднала гледаемост, а най-вероятно двете на куп.

От друга страна помня добре, че това вносна продукция, която имаше за концепция въпроси от учебниците до четвърти клас. В този ред на мисли, не е необходимо отговорът да е верен, а да го има в учебника, по-точно не трябва да е верен.

Случай от преди два дни. Тръгвам да прибирам единият синковец от школа по Английски език, през това време другият учи за контролно. Докато си обличам якето и убувам, чувам следното изречение, което той прочита:

„Траките били безписмен народ, а гърците били велики мореплаватели и по този начин разпространили културата си по цялото средиземноморие“.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Конкурс за истински тролове
« Отговор #35 -: Jan 19, 2015, 02:20 »
Ми то това е вярно, тракийска писменост няма. В която и да е тракийска гробница няма нищо издялкано дето да напомня на текст, на перперикон няма също такива неща и ако някъде въобще има, то те са гръцки и поради тази причина и всичко което знаем за траките идва от гръцки източници, а гърците тези са ги имали за подчовеци и сигурно са преувеличавали и не е било точно така, ама ония глупаци са се интересували повече от поркане и чупене на глави, отколкото от това да оставят някакви послания за следващите поколения.

Обаче примерно съм склонен да вярвам на гръцките писания че траките са били изключително корумпирани копеленца. В смисъл това е традиция някаква, вярно че след това не сме сварили на поробители - и византийците са били някаква покварена империя, и османската е била корумпирана от-до и след това и руснаците, които са същата пасмина. Абе кофти късмет.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3243
    • Профил
Re: Конкурс за истински тролове
« Отговор #36 -: Jan 20, 2015, 21:23 »
@go_fire Благодаря за информацията - не че ми пука за какво ги разкараха... ама по-добре за децата :-)
@gat3way Явно не си чел Спароток :-)
http://sparotok.blogspot.com/2013/06/blog-post_29.html
http://sparotok.blog.bg/politika/2013/01/14/niama-traki-niama-bylgari-dyrjavata-ni-e-za-drugi-hora.1042107
http://sparotok.blog.bg/politika/2013/01/04/chii-sa-nai-drevnite-balkanski-toponimi-i-hidronimi.1038353
http://sparotok.blog.bg/politika/2011/10/13/zashto-zapadniacite-shte-nauchat-bylgarski-ili-tainata-na-li.834568
http://sparotok.blog.bg/politika/2011/10/02/edna-smaivashta-karta-koiato-shte-razsyrdi-mnozina.829145

точно обратното е:

Аз пък си мисля че е точно обратното - гърци, латинци пр. бая са крали от БГ па после и бая са се постарали да поизгорят първоизточниците. Гръцката митология е базирана на тракийската - е верно направили музите от 3 на 7 и т.н. т.е. има развитие ама Зевс си е Зевс първоначално споменаван кат Звес Пеласгийски (друго тракийско племе). Шумерите са па едно др. тракийско племе по източното черноморие което освен Конан Варварина е дало и писменост от която се пръкнали бая нови - клинописа тръгва през Египет, Гърция, Рим и правейки пълен кръг се завръща под формата на кирилица. Аз напр. като обяснявам тука на колеги че още Орфей си е записвал мислите на златни плочки и те УОУ златни плочки пък на мен ми увисва ченето защото не е УОУ "записвал" ...около VI в. пр. н.е. Въобще Тракия - люлката на съвременната цивилизация... Ами Троя : повечето хора си мислят че е било гражданска война между гърците - за войната ок ама между траките  - западните срещу източните за контролиране на морските пътища. Ахил (и тоя е от наште btw доскоро често срещано бг име) с неговите мирмидонци (aka траки) имал най-голямата войска 1000 до 2000 и аз навремето се чудех как рискувал да атакува още първия ден сам т.е. само с войската си па то това била 50% от цялата армия... то както се мисля  как се е формирало Черно море може и Ной да е от нашите - е за съжаление тогава още е нямало писменост.

за българите
http://sparotok.blog.bg/politika/2011/11/18/tolerantnost-tolerastiia-i-ovchedushie.852939

и малко по-сериозно
http://www.eurochicago.com/2014/02/trakiyskata-pismenost/

http://ydara.com/index.php?option=com_content&view=article&id=4351:2014-06-14-05-43-06&catid=147:2013-09-30-13-38-39&Itemid=231

http://www.kvantov-prehod.org/article/603/%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%B8%D0%B9%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B1%D0%B8%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D1%8F-%D0%B1%D0%B5%D1%81%D0%B8%D0%BA%D0%B0-%D1%89%D0%B5-%D0%BD%D0%B8-%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%B4%D0%B5-%D0%B4%D0%BE-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D1%82%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D1%8A%D1%82%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%BE

Между другото бил съм тук на екскурзия като мноого малък 1-2 клас и помня че тогава си помислих хм на баба ми на село грънците са почти като тези в смисъл негледжосани ама днес изтръпвам като си помисля че разликата м/у едните и другите е има няма 6-8 хиляди години

който иска снимки

между другото не знам защо тоя град не е споменат тука - нейде преди Пловдив се пада да е ама явно пловдивчани са бутнали повечко рушвет на съставителите на туристически справочници...
« Последна редакция: Jan 20, 2015, 22:03 от remotexx »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Конкурс за истински тролове
« Отговор #37 -: Jan 21, 2015, 01:38 »
Пълна манджа с грозде е това и според мене наподобява религията, в смисъл никой не го е виждал този Бог, но всички вярващи се кълнат в него. За мен като неисторик и не член-кореспондент на БАН ми е много интересно нещо простичко - защо някой твърди че 4-6 хиляди години пр.н.е хората населяващи тази територия трябва са били траки, в смисъл за да твърдиш нещо трябва да имаш основания, а аз от всички тези писания не видях отговор на този простичък въпрос. На мен ми се вижда доста логично който и да е оставил това, да няма нищо общо с траките. Защото ако имаше, за толкова хиляди години, тази писменост най-малкото щеше да се развие, да окаже влияние на писмеността на съседните там народи и днес малко или много да имаме идея какво е представлявал тракийския език. Защото именно поради липсата на писмени паметници, ние нямаме никаква идея. Толерастия (несериозно) обаче ебем ти патриотизма където ако чуеш как са говорили предполагаемите ти прапрадеди, няма да схванеш и една дума. Сега аз не съм човека, който може да критикува професори от БАН, но липсата на peer review по въпроса също ми се вижда лекинко притеснително. В смисъл аз съм готов да обединя квантовата физика с общата и специалната теория на относителността, ако ме гонеше графоманията, щях и да напиша книжка по въпроса и да я издам в 200 бройки, които да подарявам на приятели, ама това нищо не означава докато големите глави не се развеселят, четейки ми глупостите. Мога да превърна това и в сензация разбира се, ще си създам почитатели - конспиративни дебили, които са по-глупави и от мен, щом ми вярват на глупостите. Силно се надявам случаят да не е такъв.

Макар че ако трябва да съм честен, не ми пука изобщо. Мисленето ми е такова, свикнал съм да се чувствам горд предимно заради неща, които аз съм постигнал или познати са постигнали и в по-общият случай днешното общество е постигнало бидейки аз съм част от него. Мисля че е меко казано нагло да се чувстваш горд от това че някой обитаващ същата географска област (в случая със съвсем различно самосъзнание, бит, култура, език, религия и бог знае какво още) е сътворил нещо преди хиляди години. Най-малкото какво от това. Естествено нямам нищо против да се институционализира и осребри под формата на туристически приходи, така или иначе е по-добре с тях, отколкото без тях. За жалост и това не можем да свършим като хората. Та трябват ни вероятно още такива пичове като тоя професор, по-убедителни, поне на първо време. И разбира се хотели строени по изкрънкани пари от програми за селски туризъм, кръчми с шопска салата и македонски хора, всякакви такива екстри, които да уплътнят времето, защото в крайна сметка не отнема толкова време да разгледаш няколко плочки с клиновидно писмо отпреди 7 хиляди години и през това време не харчиш особено много пари.

P.S мама му стара, както си говорим, "Недалко" влезе в списъка за цензуриране на изкуствения интелект. Учи се детето. Рано или късно това ще доведе до skynet и превземането на света от глобалния ПИКльо заклевам се.
« Последна редакция: Jan 21, 2015, 01:52 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Конкурс за истински тролове
« Отговор #38 -: Jan 21, 2015, 11:55 »
Добре де, няма ли най-накрая да кажеш кой е този Неделко, та да мога и аз да се включа пълноценно в забавата?!

Гърците са никакви мореплаватели, изобщо не са го владеели този занаят. Виж за римняните е друго. Че пичовете са траки, траки са. Това е коренното население на балканският полуостров. Никъде не е ходило и от никъде не е идвало за разлика от гърците например. Доказателства има с влакови композиции включително генетични изследвания. Изчезват едва… с появата на българите. Сиреч вливат се в новосформираните народи като българи, сърби, хървати и т.н., най-голямата им компонента. Езика им е много лесен за разбиране. В момента го говориш. Почти същото се отнася за азбуката им. Има намирани плочки на по 2 500 години, които съм убеден, че почти перфектно можеш да схванеш какво пише на тях, стига лекинко да им се осъвремени кирилицата. Същото се отнася за обичайте им, народните им носии, песните и т.н. А дори божествата. Защото Тангра е производно божество на тракийската Кибела, а освен това траките са първият покръстен народ (или поне един-два-три от тракийските народи са първи, преди арменците даже, лично от апостол Павел).

Питаш защо писменността им изчезва за определен период и дори големи части от културата им? Обясненията са безкрайно прости. Имаш съвсем нагледен пример в периода преди 1878 год. Да балканите са един врящ казан от войни, робства и изтребления. Цяло чудо е, че изобщо са оцелели и не са били претопени (до преди българите). Според мен се е дължало изцяло на това, че са били „вторият най-многоброен народ след индийците“ както пишат старите автори. Просто са били прекалено много паплач и колкото и да са се колели взаимно, колкото и да са ги колели други народи като гърци и латинци, все е оставало.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3401
    • Профил
Re: Конкурс за истински тролове
« Отговор #39 -: Jan 21, 2015, 11:59 »
Пълна манджа с грозде е това и според мене наподобява религията, в смисъл никой не го е виждал този Бог, но всички вярващи се кълнат в него.

Не е вярно, че никой не е виждал Бога. Примери има много в цялата 2000 годишна история на християнството. А и наши съвременници има такива. Например отец Иван от Нови хан.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Конкурс за истински тролове
« Отговор #40 -: Jan 21, 2015, 12:12 »
Според видният заговорник ван Хелсинг библейските „пророци“ били виждали учени от планетата Сириус пратени тук да коп̀ат злато и да си правят генетични експерименти, за да докарат най-доброто работно животно (сиреч хората, Дарвин ще вземе да излезе прав, ако вярваме на това).
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3401
    • Профил
Re: Конкурс за истински тролове
« Отговор #41 -: Jan 21, 2015, 12:27 »
Като почнат да месят религия с извънземни наистина става манджа с грозде и ми се повдига от мазало и фантазии.
« Последна редакция: Jan 21, 2015, 12:31 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Конкурс за истински тролове
« Отговор #42 -: Jan 21, 2015, 12:34 »
Подозирам назряващ конфликт тук....на югозапад пък твърдят че коренното население на балканския полуостров е македонско и съответно ние сега говорим дериват на древномакедонския език. Даже по националната им телевизия някой се беше изцепил за трите раси - негроидната, монголоидната и македоноидната. Остава само да се разберем кой е крив и кой е прав и траки ли са македонците или македонците са траки.

P.S аааа намерих го:

http://e-vestnik.bg/5439


Ключовият момент е тук:

Цитат
Според обясненията на Бог във филма, това „откритие“ не е познато на света, защото „зли дяволски души лъжеха и изкушаваха македонците повече от 1000 години“

Мдам, звучи познато.
« Последна редакция: Jan 21, 2015, 12:40 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

edmon

  • Гост
Re: Конкурс за истински тролове
« Отговор #43 -: Jan 21, 2015, 14:26 »
Не е ли Делян Пеевски, името което се цензурира?
Ако не е кое е ?
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon