Автор Тема: Здравейте Група!  (Прочетена 1179 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Здравейте Група!
« -: Aug 10, 2015, 15:44 »
След година и половина отсъствие от форума ми домъчня за вас и благодарение на администрацията си възвърнах стария ник с желание за добро или лошо да бъда отново част от групата  [_]3 !
Радвам се, че преди да напусна форума никой не съм оставил безразличен към особата си и се надявам и за напред да е така.
Радвам се, че има хора споделящи моя начин на мислене, а на тези, които не го споделят не се сърдя, но най-много ме радва това, че от старите муцуни почти няма липсващи и това най-много ме мотивира да се завърна.
Има един кофти момент, че през последната година и половин ползвам повече Уиндоус от колкото Линукс, но продължавам да вярвам в добрите периспективи на GPL бизнес модела без значение каква ОС се ползва.

С най-добри пожелания към всички: backinblack
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Здравейте Група!
« Отговор #1 -: Aug 10, 2015, 16:16 »
Здравей, bb!

Точно преди няколко дни излезе тема за Микроинвест, та се присетих за теб, как ги хранеше.

Но да ти кажа, че във форума има генерална промяна, която е в сила от около два месеца. С две думи всички сме си тук малко или много, но вече не е същото. Всякакъв вид забава е строго забранена. Всички интересни теми са под запрещение. Може да поставяш и да отговаряш единствено на технически теми. Разбира се такива винаги ще има. И на мен ми се въртят няколко въпроса в главата, които някой ден трябва да задам. Но все пак това е — пуританска работа.

Та не знам, дали все пак за основен форум да не предпочетеш клубовете, както последната година и половина, а тук да се вясваш от време на време да попиташ нещо.

Добре дошъл отново!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Здравейте Група!
« Отговор #2 -: Aug 10, 2015, 16:51 »
Честно казано не съм следил темите във форума и не знам за тези промени за които споменаваш, а само на бързо видях дали старите муцуни са си тук и се зарадвах на това, че само няколко уважавани от мен ника забелязах, че са се изтрили, но те и преди не бяха от редовните и за това се и завърнах.
Ще ми е кофти, ако има прекалено кардинални промени.

Както и преди съм го казвал и продължавам да съм на същото мнение, за хората компютрите са само част от живота който включва далеч по-важни неща, а не център на внимание и точка около която се върти живота им.
Ако искаме ГПЛ идеята да пребъде, а с нея и Линукс ОС и софтуер, то трябва да станем част от живота им, а не да отричаме всичко различно от Линукс!
Ние също сме част от тези хора. Всеки софтуер за да се развива трябва да има бизнес стратегия и ГПЛ е не просто интелктуална собственост, а бизнес модел различен от пропиетарния с всичките си предимства и недостатъци.

Относно Микро инвест и техния ГПЛ проект, от известно време се занимавам с Оdoo/OpenERP и в него виждам много повече смисъл и възможности за себе си.
Иначе като цяло, този тип софтуер е неблагодарна работа. Изисква много време с потенциалните клиенти, а пари не им се дават! И най-голямата загуба на време е не в самото писане/създаване на софтуера, а във внедряването му. На мен лично хич не ми се занимава, но се принуждавам заради другите си неща.
Активен