Автор Тема: Защо Линукс не струва  (Прочетена 8574 пъти)

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Защо Линукс не струва
« Отговор #30 -: Sep 20, 2010, 11:27 »
@Mitaka - аз не съм обикновен потребител, защото ползвам Linux. Може компютъра в къщи да го ползвам само за web, компютъра на работа - за да тровя разни идивиди във форума, компютъра в Rack-а - за сървър, но факт е че са на Linux (или както му е новото име Linox). Така, че бате - това е положението. За всички други неща си има разни алтернативи като M$ и MAC (извинявай - не се сдържах просто).
Трябвало да е doc файла - аз инсталирам virtualbox, пускам си XP-то, 7,8,9.. и така на татък с разните версии (аа и btw пуснах нет на 3.11 + IE :D).
А до колкото си спомням M$ и CISCO са партньори. Лошо ли е да правят пари? - ами не е лошо. Но не съм попадал на рутер който да се отваря само от IE.

@cybercop - сигурен ли си за Geo codec-а? Защото съм готов да споря :P.

Боровака, спомена, че идеята на темата е да споделим кое не ни е харесвало в Линукс и сме привикнали или продължава да ни отблъсква.

На мен май само чипсетите на VIA не ми харесват. А-а-а и Sis картите :D :D :D.
« Последна редакция: Sep 20, 2010, 11:34 от backtolife »
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Защо Линукс не струва
« Отговор #31 -: Sep 20, 2010, 11:37 »
       цитат: "Друг пример - разработва се OSS. После им хрумва, че тва вече не е яко, и започват АЛСА . Тъкмо се закрепя, и им хрумва - абе дай да правим pulse... и бозата е готова."

   Да ама АЛСА-та свиреше по-добре от OSS. Сега ПУЛСЕ-то свири по-добре от АЛСА-та. Какво правят в жалкия WIN-MAC? - стандарти от каменната ера. Аз искам най-доброто, ще търпя недостатъците на Линукс. Който за да изкарва кинти не може без WIN-MAC-да си ги харчи със здраве!
« Последна редакция: Sep 20, 2010, 11:39 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Защо Линукс не струва
« Отговор #32 -: Sep 20, 2010, 11:44 »
Който за да изкарва кинти не може без WIN-MAC-да си ги харчи със здраве!

Е тя работата е точно там - никой не купува (или поне не и в BG). След като на windows-а всичко му върви и го има безплатен в zamunda и arena, що да не го ползваме. MAC-а същата история.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Защо Линукс не струва
« Отговор #33 -: Sep 20, 2010, 11:44 »
       цитат: "Друг пример - разработва се OSS. После им хрумва, че тва вече не е яко, и започват АЛСА . Тъкмо се закрепя, и им хрумва - абе дай да правим pulse... и бозата е готова."

   Да ама АЛСА-та свиреше по-добре от OSS. Сега ПУЛСЕ-то свири по-добре от АЛСА-та. Какво правят в жалкия WIN-MAC? - стандарти от каменната ера. Аз искам най-доброто, ще търпя недостатъците на Линукс. Който за да изкарва кинти не може без WIN-MAC-да си ги харчи със здраве!

Говориш глупости! Под Windows си има един стандарт, под Mac друг, но ги има от години и разработчиците вече ги използват има-няма 15 години (под Мак 10).

Под Линукс - на 2-3 години има "революционна" промяна дето само отблъсква потребителите.

Поддържам Линукс сървъри и там им е мястото. В шкафа където само квалифицирани хора могат да пипат. На Десктоп мястото е на OSX. Windows - евентуално на виртуални машини ако зор-заман нещо стане.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Защо Линукс не струва
« Отговор #34 -: Sep 20, 2010, 11:47 »
       Говоря за качество-Москвича върви ли- върви-мене бозата ме дразни как върви за това съм на стандартите на Линукс-щото ми дава най-доброто. Такъв стандарт имам в предвид. На потребителите акъл с фуния не можеш им наля. Те обикновено искат нещата да са посредствени.  Не им пука нещата да са на ниво Бах, Моцарт, Бетовен...Просто Win, MAC, LINUX- това са различни начини на мислене. По-добре проблем след ъпдейт, отколкото да паднеме на нивото на Win, MAC НАЧИН НА МИСЛЕНЕ....
« Последна редакция: Sep 20, 2010, 12:01 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

Mitaka

  • Гост
Re: Защо Линукс не струва
« Отговор #35 -: Sep 20, 2010, 11:55 »
Eййй, веднага се захванахте, чак и мак форум да съм си пускал :)

Ей за това бягат "новите" от линукса - защото като питат нещо или изразят мнение - 101 маймуни ще скочат насреща им да им обясняват колко са невежи.
Нищо, че съм казал, че това си е мое мнение и Линукс НА МЕН, ЛИЧНО НА МЕН не ми  върши работа за Десктоп. Това изобщо не означава, че карам някой друг да не ползва Линукс или да ползва МАК.... И тук, както и в почти всеки друг Линукс форум не се чачита чуждото мнение.


И, всичкия ми софтуер е лицензен, така че примерите със арена/замунда не вървят при мен, макар масовият потребител да ги ползва :) Мак от Замунда? Малко трудно.. а и за какво да го сваляш, след като хората ти го дават с компютъра.

Стандартите на МАК били архаични?
Хм... странно, защо всички телевизии и рекламни студиа се трепят с тъпото Final Cut  Studio, s Logic Pro и т.н. сигурно защото им харесва да бачкат на архаичен софтуер, и архаичен стандарт :)

И вместо да ме плюете, още веднъж помислете каква е основната идея на един форум, и на самаа тази тема, в която пишем. Имаше поставен въпрос - ясно и точно. И уж всеки може да изрази мнение... да, ама не...
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Защо Линукс не струва
« Отговор #36 -: Sep 20, 2010, 11:59 »

Говориш глупости! Под Windows си има един стандарт, под Mac друг, но ги има от години и разработчиците вече ги използват има-няма 15 години (под Мак 10).

Под Линукс - на 2-3 години има "революционна" промяна дето само отблъсква потребителите.

Поддържам Линукс сървъри и там им е мястото. В шкафа където само квалифицирани хора могат да пипат. На Десктоп мястото е на OSX. Windows - евентуално на виртуални машини ако зор-заман нещо стане.

Именно. Аз не искам постоянно да ми променят нещо. И за да работи нещото, да трябва аз да променя 100 други неща. Познавам хора, които си изкарват хляба с аудио/видео обработка, и те не ползват Линукс или Виндовс. Блендера може да е много добра програма, но се искат 18 висши, за да работиш на нея. За алтернатива на Final Cut Pro и дума не може да става.

Всяка операционна система се ползва според нуждите - ако ми трябва за браузване и мп3 - ще ползвам Луникс. И... да, Федора няма подръжка на мп3 например. Това би отблъснало един начинаещ потребител на Линукс.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Защо Линукс не струва
« Отговор #37 -: Sep 20, 2010, 12:04 »
И вместо да ме плюете, още веднъж помислете каква е основната идея на един форум, и на самаа тази тема, в която пишем. Имаше поставен въпрос - ясно и точно. И уж всеки може да изрази мнение... да, ама не...
Мрън, мрън, мрън мрън - ти сега не хвалиш ли Final Cut Pro с предишния си пост, а?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Mitaka

  • Гост
Re: Защо Линукс не струва
« Отговор #38 -: Sep 20, 2010, 12:06 »
@Mitaka - аз не съм обикновен потребител, защото ползвам Linux.
Това ми беше и на мен мнението.
Че някой, който не разбира колкото теб не би се справил така добре. Не би успял да си настрои видеото, не би успял да си инсталира скайпа със всичките му зависимости, не би успял да си пусне подръжка на мп3 във Федората....

Трябвало да е doc файла - аз инсталирам virtualbox, пускам си XP-то, 7,8,9.. и така на татък с разните версии (аа и btw пуснах нет на 3.11 + IE :D).

Ключовите думи са XP и virtualbox :)
Да, може и така. И аз имам Вин в Паралелс... и от цялата тая боза ползвам единствено IE.
И софтуера за камерите.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Защо Линукс не струва
« Отговор #39 -: Sep 20, 2010, 12:10 »
Че аз не разбирам от драйвъри за видео карта и звук :D. Да си ме видял да давам акъл в такава тема. Но факт е че почваш със Slackware и се мъчиш, после минаваш на Debian/Ubuntu и ти е лесно :D :D :D :D :D.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Mitaka

  • Гост
Re: Защо Линукс не струва
« Отговор #40 -: Sep 20, 2010, 12:12 »
И вместо да ме плюете, още веднъж помислете каква е основната идея на един форум, и на самаа тази тема, в която пишем. Имаше поставен въпрос - ясно и точно. И уж всеки може да изрази мнение... да, ама не...
Мрън, мрън, мрън мрън - ти сега не хвалиш ли Final Cut Pro с предишния си пост, а?

А алтернативата на Final Cut e?
И защо никой не я ползва тая алтернатива? Нали ако е много куул - няма да дам 2к за Финал Кът-а, а ще си ползвам свободна алтернатива?

Темата е "защо линукс не става". При мен не става поради гореизброените причини.
Бих се радвал да има свободни алтернативи на този софтуер, но няма. Това е.
Активен

Mitaka

  • Гост
Re: Защо Линукс не струва
« Отговор #41 -: Sep 20, 2010, 12:15 »
Че аз не разбирам от драйвъри за видео карта и звук :D. Да си ме видял да давам акъл в такава тема. Но факт е че почваш със Slackware и се мъчиш, после минаваш на Debian/Ubuntu и ти е лесно :D :D :D :D :D.

На мен не ми е проблем да инсталирам драйвери и да конфигурирам и т.н.
Даже съм си правил промени по кода на драйвери, за да ги "напасна" към кернела.

Но Иванчо от 5-ия етаж няма да се справи така добре :)
Между другото, и аз почнах на Слак. Карах на него в периода 1998-2000. С малки забежки към Ред Хат. После Дебиан, и от там - *BSD.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Защо Линукс не струва
« Отговор #42 -: Sep 20, 2010, 12:17 »
Че аз не разбирам от драйвъри за видео карта и звук :D. Да си ме видял да давам акъл в такава тема. Но факт е че почваш със Slackware и се мъчиш, после минаваш на Debian/Ubuntu и ти е лесно :D :D :D :D :D.

На мен не ми е проблем да инсталирам драйвери и да конфигурирам и т.н.
Даже съм си правил промени по кода на драйвери, за да ги "напасна" към кернела.

Но Иванчо от 5-ия етаж няма да се справи така добре :)
Между другото, и аз почнах на Слак. Карах на него в периода 1998-2000. С малки забежки към Ред Хат. После Дебиан, и от там - *BSD.

Мазохист = Mitaka (хем не му харесва, хем го ползва (скапания Linux));
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Mitaka

  • Гост
Re: Защо Линукс не струва
« Отговор #43 -: Sep 20, 2010, 12:51 »
Че аз не разбирам от драйвъри за видео карта и звук :D. Да си ме видял да давам акъл в такава тема. Но факт е че почваш със Slackware и се мъчиш, после минаваш на Debian/Ubuntu и ти е лесно :D :D :D :D :D.

На мен не ми е проблем да инсталирам драйвери и да конфигурирам и т.н.
Даже съм си правил промени по кода на драйвери, за да ги "напасна" към кернела.

Но Иванчо от 5-ия етаж няма да се справи така добре :)
Между другото, и аз почнах на Слак. Карах на него в периода 1998-2000. С малки забежки към Ред Хат. После Дебиан, и от там - *BSD.

Мазохист = Mitaka (хем не му харесва, хем го ползва (скапания Linux));

Не го ползва за Десктоп :)
Иначе по сървърите го ползва, и още как... ама е на път да забегне към FreeBSD.
И Линукс определено не е скапан, никъде не твърдя така.  Просто си има области на приложения - като всяка една ОС. На едно място става, на друго - не.
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: Защо Линукс не струва
« Отговор #44 -: Sep 20, 2010, 14:25 »
Не го ползва за Десктоп :)
Иначе по сървърите го ползва, и още как... ама е на път да забегне към FreeBSD.

Прости им... те не знаят. Обичат по цял ден да си ремонтират автомобилите вместо да ги карат. Обичат по цял ден да си ремонтират апартаментите вместо да ги използват.

И аз обичах. Но ми дойде друг акъл.
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения