Автор Тема: Защо Линукс не струва  (Прочетена 8573 пъти)

kennedy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2151
  • Николай Колев
    • Профил
Re: Защо Линукс не струва
« Отговор #60 -: Sep 20, 2010, 22:54 »
последно беше с една програмка - тийм спиик. версия2 работи без проблем, версия 3 ми показва че са ми дизейбнати и микрофона и говорителите и съответно не върши работа. пуснато с уайна всичко е ок, но защо да е така ??? питах във форума на разработчиците, но на тях им е през оная работа да се занимават с мен ...
и флаша, скоростта под линукс е 2 пъти по-ниска на една и съща машина в сравнение с вина. дразни.
Активен

"за всичко иде час" Еклесиаст 3:1
всеки пост - отговор на въпрос
-----------------
24.12.2003 "MS Free"

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Защо Линукс не струва
« Отговор #61 -: Sep 20, 2010, 23:01 »
За флаша, само за видеокарти ATI ли имаш в предвид или изобщо ?
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Защо Линукс не струва
« Отговор #62 -: Sep 20, 2010, 23:02 »
За флаша, само за видеокарти ATI ли имаш в предвид или изобщо ?
Флаш = USB
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Защо Линукс не струва
« Отговор #63 -: Sep 21, 2010, 04:31 »
Някакви конкретни аргументи относно това по какъв начин линукс като имитира нещо друго би попречило на каквото и да било?
ако си чел внимателно казах Убунту а не линукс (двете не са едно и също)
http://www.markshuttleworth.com/archives/162 ако си чел Шатълуърд ще разбереш какви са му мераците и как до две години ще настигне и изпревари Мак.
а и бутоните на прозорците отляво, десена на тапета на десктопа ...
Те затова и Минтаджиите опипват почвата около Дебиан

За мен единственият проблем (различен от вече споменатите - предикативни терминални действия...), който в началото ме притесняваше, е множеството директории, които виждаш влизайки в кореновата система... Да всяка от тях си има предназначение, но не мислите ли, че някой се дублират... например различните програми след инсталация имат свободата да се разпакетират на няколко места... например едни в /opt други в /usr/share...

... зарязва тази "объркана" система...
Recku - в тези "объркани" директории има много вложена мисъл - позволяват части от дървото да се монтират в други файлови системи/ дискове, както и да се монтират с ограничени / специални права освен това могат да се разделят администраторските програми (които са и опасни) от приложните
програми и по-лесно се пазят ( sbin, bin). Библиотеките са си отделно.

Отделно се отделят и данните от програмите и от настройките (var, bin, etc)
можеш например да монтираш прграмите и настройките само за четене, томовете с данните и домашните директории да не могат да стартират програми от там и т.н.
Лесно се разработват стратегии за архивиеане

Друго си е в Уиндоус- почти всичко в \Windows\ то не са ехе-та то не са ДЛЛ-и то не са конфиг.
MSSQL си държи базите данни в поддиректории там- никой не може да опази такава система от пробиви, после кой вирусяса сървъра.

Не омаломажавайте ролята на потребителите. Онзи ден ходих в другия край на града защото човека нямал "Word", оказа се че имал но не могъл да го намери. Та този тип дойде в офиса да пуснем спешно една оферта с 6 цифри. Въведохме я, разпечатахме и той я занесе. Вечерта му намерих Word-а. Там е бил просто XP-то го е скрило с персонализираните менюта.
не виждам как Мак ОС ще спре потребителя това да се случи- да си изрие иконата. А и този пич ако трупне един 27" мак на махленския компютърджия за помощ, какъв съпорт ще получи- ще го гледа като голям камък

за Митаковите коментари- без думи. Като инсталира Астерикса на Мака с едно кликане, тогава ще призная че мака е готов за десктоп :) и че Фотошопа не върви на линукс- бе да земат да го оправят тоо линукс, а тези пусти драйвери много трудно се инсталират на линукса. Друго си е ХР-то, баба му сама си ги инсталира

И да, линукс не е готов и за сървър- държи само 60% от уеб сървърите, в последно време не става и за телефон
« Последна редакция: Sep 21, 2010, 04:43 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Mitaka

  • Гост
Re: Защо Линукс не струва
« Отговор #64 -: Sep 21, 2010, 08:50 »
за Митаковите коментари- без думи. Като инсталира Астерикса на Мака с едно кликане, тогава ще призная че мака е готов за десктоп :) и че Фотошопа не върви на линукс- бе да земат да го оправят тоо линукс, а тези пусти драйвери много трудно се инсталират на линукса. Друго си е ХР-то, баба му сама си ги инсталира

И да, линукс не е готов и за сървър- държи само 60% от уеб сървърите, в последно време не става и за телефон

Знаеш ли, че ще те разочаровам?
Защото Астериск СЕ инсталира с едно кликване в МАК :)  - http://www.sunrisetel.net/software/asterisk/a4m.shtml

Друг е въпроса, че не бих го ползвал под МАК, но не това беше въпроса ти.

Друго: Защо по дяволите всички (пример: Микрософт и Убунту) копират интерфейса на МАК? Толкова ли не могат да си измислят сами нещо? И щели до две години да настигнат и подминат МАК... може, ако Апле започнат да вървят назад :) Повечето от революционните функции на Виндовс 7 например ги има в Мак от поне 3 години насам, после Убунту изскочиха с променения интерфейс, който сигурно съвсем случайно прилича на скапания Мак....

Толкова ли никой не може да проумее, че Линукс проблеми няма - тои си работи перфектно. Проблема е липсата на приложен софтуер - тип Photoshop (и изобщо продукти на Adobe), QuarkXpress, качествен офис пакет, софтуер за видео и аудио обработка, напр. FinalCut.... не, не ми говорете за Блендер - това, което се постига на Final Cut за 5 минути, на Блендер ще отнеме поне час. А и двата софтуера нямат нищо общо помежду си.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Защо Линукс не струва
« Отговор #65 -: Sep 21, 2010, 08:58 »
Друго: Защо по дяволите всички (пример: Микрософт и Убунту) копират интерфейса на МАК? Толкова ли не могат да си измислят сами нещо?

Като излезе Ubuntu 10.04 коментирах. че бутоните за затваряне, минимизиране и разпъване на прозореца са ги преместили от ляво. Тогава пак се разрази спор за интерфейса на МАК и някой предложи следващият път разработчиците от Ubuntu просто да ги сложат по средата :D. Така нито ще копират МАК нито Windows :D.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Mitaka

  • Гост
Re: Защо Линукс не струва
« Отговор #66 -: Sep 21, 2010, 09:13 »
Друго: Защо по дяволите всички (пример: Микрософт и Убунту) копират интерфейса на МАК? Толкова ли не могат да си измислят сами нещо?

Като излезе Ubuntu 10.04 коментирах. че бутоните за затваряне, минимизиране и разпъване на прозореца са ги преместили от ляво. Тогава пак се разрази спор за интерфейса на МАК и някой предложи следващият път разработчиците от Ubuntu просто да ги сложат по средата :D. Така нито ще копират МАК нито Windows :D.

Хаха... няма да се учудя, ако в 10.7 са по средата или отдолу и другите да последват примера :)
Активен

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
Re: Защо Линукс не струва
« Отговор #67 -: Sep 21, 2010, 09:35 »
Друго: Защо по дяволите всички (пример: Микрософт и Убунту) копират интерфейса на МАК? Толкова ли не могат да си измислят сами нещо?

Като излезе Ubuntu 10.04 коментирах. че бутоните за затваряне, минимизиране и разпъване на прозореца са ги преместили от ляво. Тогава пак се разрази спор за интерфейса на МАК и някой предложи следващият път разработчиците от Ubuntu просто да ги сложат по средата :D. Така нито ще копират МАК нито Windows :D.

Хаха... няма да се учудя, ако в 10.7 са по средата или отдолу и другите да последват примера :)

Може да са в центъра на екрана ;-D
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: Защо Линукс не струва
« Отговор #68 -: Sep 21, 2010, 11:15 »
Blender и Scribus, никога не съм ги ползвал и нямам намерение да ползвам подобен софтуер, на мен лично много хора в България са ми казвали, че ги използват и са ако не първи избор то поне в челото на използваният от тях софтуер. А това са хора, които професионално се занимават с 3Д и тем-подобни глупости, що примерно мен ме боли фара за тия програми, аз не съм дизайнер ли квото е там. Кой обикновен потребител се занимава с подобни глупости  ??? А софтуер пък за аудио обработка колкото щеш, кво толкова ще обработваш, ако не ДиДжей нз. Общо взето напълно ненужни програми, ако изкарваш пари от тях е тогава съм съгласен, че се ползват, тва, че си се научил на тях не значи, че са най-добрите  :P
Активен

edmon

  • Гост
Re: Защо Линукс не струва
« Отговор #69 -: Sep 21, 2010, 13:28 »
На кампанията на МС "Why Linux sucks" може да се вярва колкото на Цар Симеон II Сакскобургодски.
Веравайте й!
Самото съществуване на такава кампания говори на всеки средно Ентелегентен индивид, че има нещо гнило в Дания.
Все едно от Кока-Кола да ти правят кампания "Що не струва Пепсито!" ... Е не става! :)
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Защо Линукс не струва
« Отговор #70 -: Sep 21, 2010, 13:47 »
Все едно от Кока-Кола да ти правят кампания "Що не струва Пепсито!" ... Е не става! :)

Много го мразя това Пепси. И като ида някъде дъдето само Пепси сервират и повече не стъпвам...

PS: Но-о-о това е друга тема :D.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

kennedy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2151
  • Николай Колев
    • Профил
Re: Защо Линукс не струва
« Отговор #71 -: Sep 21, 2010, 13:56 »
За флаша, само за видеокарти ATI ли имаш в предвид или изобщо ?

не знам за ати но на нвидия е зле. и честно казано не ми дреме у кого е вината , но е кофти.
а, и зависимостите са по осрани в линукса. но това е друга тема.
Активен

"за всичко иде час" Еклесиаст 3:1
всеки пост - отговор на въпрос
-----------------
24.12.2003 "MS Free"

Mitaka

  • Гост
Re: Защо Линукс не струва
« Отговор #72 -: Sep 21, 2010, 15:37 »
За флаша, само за видеокарти ATI ли имаш в предвид или изобщо ?

не знам за ати но на нвидия е зле. и честно казано не ми дреме у кого е вината , но е кофти.
а, и зависимостите са по осрани в линукса. но това е друга тема.

Флаша си е зле заради Адоб. Не е виновна нито видео картата, нито Линукса.
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Защо Линукс не струва
« Отговор #73 -: Sep 21, 2010, 16:30 »
На кампанията на МС "Why Linux sucks" може да се вярва колкото на Цар Симеон II Сакскобургодски.
Веравайте й!
Самото съществуване на такава кампания говори на всеки средно Ентелегентен индивид, че има нещо гнило в Дания.
Все едно от Кока-Кола да ти правят кампания "Що не струва Пепсито!" ... Е не става! :)
Уиндоуса е БОКЛУК на който се изкарват кинти-ей за това Линукса не струва. Ще дойде време обаче когато няма да може да се изкарват пари под уиндоус, а поколенията ще говорят-леле каква примитивна система е била стандарт на тия дъртаци...
« Последна редакция: Sep 21, 2010, 16:42 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop