Автор Тема: Откровено за Виндовс  (Прочетена 9574 пъти)

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
Откровено за Виндовс
« -: Oct 14, 2010, 11:39 »
Интересно ми е мнението на линукс феновете:

Бихте ли ползвали Виндовс ако той беше по-добър от Линукс във всяко едно отношение което се сетите, но със затворен код?

Би ли могло последното да е основателна причина?
Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: Откровено за Виндовс
« Отговор #1 -: Oct 14, 2010, 12:06 »
Това ми прилича да си купиш сладолед и да му  ближеш само опаковката  ;) :D :D.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Откровено за Виндовс
« Отговор #2 -: Oct 14, 2010, 12:10 »
Доста тъпа тема, не мислите ли?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

chen_dzen

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
  • Distribution: Debian 6.0 Squeeze
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: Откровено за Виндовс
« Отговор #3 -: Oct 14, 2010, 12:26 »
ако беше баба ти мъжка ....

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Откровено за Виндовс
« Отговор #4 -: Oct 14, 2010, 12:42 »
Аз съм обикновен потребител, така че, дори и Уин да ми вършеше толкова добра работа като Линукс, щях да предпочета отвореното и безплатното. Най-вече защото имам повече доверие в отворения код, тъй като там няма как да скриеш нищо, винаги има някой, който да ти помогне за откриването и поправянето на бъговете, при това до крайния потребител подобренията достигат много по-бързо и лесно и т.н. и т.н.

Иначе, да, безсмислена е темата, независимо дали си говорим за софтуер, стандарти или алгоритми или каквото и да е. Освен всичките логични причини и практиката показва, че отвореното е по-добро и устойчиво.

Иначе офтопик - бе защо всички твърдят, че Уин бил user-friendly?? Аз като седна (по огромна неволя) пред едно такова и почвам да се побърквам, отвсякъде ми изскачат балончета с надписи "ама антивирусната се ъпдейтна", "ама браузъра има нова версия, ама ти нямаш права да я сложиш, свържи се с админа", "ама тука има едни несигурни ад-они, да ги махна ли", "ама имаш неизползвани икони на десктопа, аз ще ти помогна да ги разкараш". Бе, гледай си работата, на десктопа си имам каквито си искам икони, ти ли ще ми казваш какво да ползвам и какво не!   >:( >:( >:(
Активен

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
Re: Откровено за Виндовс
« Отговор #5 -: Oct 14, 2010, 12:45 »
Цитат
Това ми прилича да си купиш сладолед и да му  ближеш само опаковката    .

Искаш да кажеш че е важно да е със отворен код, а че е бозаво, бъгаво и unsecure - няма значение!

Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Откровено за Виндовс
« Отговор #6 -: Oct 14, 2010, 12:48 »
Цитат
Това ми прилича да си купиш сладолед и да му  ближеш само опаковката    .

Искаш да кажеш че е важно да е със отворен код, а че е бозаво, бъгаво и unsecure - няма значение!
В кой случай има по-голям шанс за това да се поправи бозавостта, бъгавостта и несигурността - в отворения или в затворения код? :) Иначе, да припомня, че от трите най-популярни потребителски ОС - Линукс, Мак и Уин, само ядрото на Уин е затворено.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Откровено за Виндовс
« Отговор #7 -: Oct 14, 2010, 12:51 »
Би ли ми казал някой, какво е това "Security tool" и 46069.exe в Виндовс 7 (версията май не е от значение) ? Сканира набързо, казва, че компа е заразен и иска да се обновява и ми пише на български!!!

А инъче по темата - имам и по-приятна работа ама трябва да се преборя с това!!! Защо ли толкова често ми се случва да ми носят такива компютри ???  И защо ли ползвам Линукс, за да ги чистя?
« Последна редакция: Oct 14, 2010, 12:57 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
Re: Откровено за Виндовс
« Отговор #8 -: Oct 14, 2010, 13:04 »
Цитат
Това ми прилича да си купиш сладолед и да му  ближеш само опаковката    .

Искаш да кажеш че е важно да е със отворен код, а че е бозаво, бъгаво и unsecure - няма значение!
В кой случай има по-голям шанс за това да се поправи бозавостта, бъгавостта и несигурността - в отворения или в затворения код? :) Иначе, да припомня, че от трите най-популярни потребителски ОС - Линукс, Мак и Уин, само ядрото на Уин е затворено.


Добре, ясно. :D

Условието беше да се приеме че Виндовс е по-добра от Линукс, ама и така съм доволен от отговорите.

Исках да разбера доколко са фанатизирани линукс феновете.

Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Откровено за Виндовс
« Отговор #9 -: Oct 14, 2010, 13:14 »
Цитат
Това ми прилича да си купиш сладолед и да му  ближеш само опаковката    .

Искаш да кажеш че е важно да е със отворен код, а че е бозаво, бъгаво и unsecure - няма значение!
В кой случай има по-голям шанс за това да се поправи бозавостта, бъгавостта и несигурността - в отворения или в затворения код? :) Иначе, да припомня, че от трите най-популярни потребителски ОС - Линукс, Мак и Уин, само ядрото на Уин е затворено.


Добре, ясно. :D

Условието беше да се приеме че Виндовс е по-добра от Линукс, ама и така съм доволен от отговорите.

Исках да разбера доколко са фанатизирани линукс феновете.
Ми вчера някой пусна един линк към някакво за Санчо и свободата, той беше доста описателен.

Иначе, всеки е фанатизиран по свой си начин. Но със сигурност има доста хора, които ползват и харесват най-много Линукс, но не говорят против другите ОС, т.е. за всяка една (вкл. Линукс) могат да ти кажат какви предимства и какви недостатъци има.

Освен това фанатизираността на Линукс или Уиндоус феновете не се определя в спора Уин или Линукс, защото има още доста популярни ОС, които е редно да се имат пред вид.

Моето лично мнение по това, което сме говорили тук, е, че Мак-феновете също са доста "фанатизирани" (не ми харесва тази дума, предпочитам да казвам непоколебимо привързани). За Уин-феновете да не говорим, те първо нали са уж най-много, второ малцина от тях признават нещо различно.

Можеш да пробваш с подобна тема и във форум за някоя друга ОС, дори мисля, че е редно така да направиш, щом мериш кой колко е "фанатизиран".
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Откровено за Виндовс
« Отговор #10 -: Oct 14, 2010, 13:20 »
и как ще стане система със затворен код по- добра във всяко едно отношение? При ограничен брой разработчици, които работят само в едно направление като коне с капаци на очите. Бъдещето на Windows е да краде иновации от системите с отворен код. И да върви след тях. Аз вярвам, че отвореният код е бъдещето, а системите със затворен код постепенно ще западат. Просто няма как някой да ме убеди в обратното.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
Re: Откровено за Виндовс
« Отговор #11 -: Oct 14, 2010, 13:23 »
Като говорим за фанатици освен за феновете на Ричард Столман се сещам и за потребителите на *BSD. Може и в подобен форум да питам.
Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Откровено за Виндовс
« Отговор #12 -: Oct 14, 2010, 13:29 »
Интересно ми е мнението на линукс феновете:

Бихте ли ползвали Виндовс ако той беше по-добър от Линукс във всяко едно отношение което се сетите, но със затворен код?

Би ли могло последното да е основателна причина?
http://en.wikipedia.org/wiki/IRAF   http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0%B0%D0%B1%D0%B1%D0%BB_(%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%BE%D0%BF)

IRAF (an acronym for Image Reduction and Analysis Facility) is a collection of software written at the National Optical Astronomy Observatory (NOAO) geared towards the reduction of astronomical images in pixel array form. This is primarily data taken from imaging array detectors such as CCDs. It is available for all major operating systems for mainframes and desktop computers. Although written for UNIX-like operating systems, use on Microsoft Windows is made possible by Cygwin. It is primarily used on Linux distributions, with a growing share of Mac OS X users.

 Налей си акъл в главата приятелю-налей и на другите за win mak и т.н. 
« Последна редакция: Oct 14, 2010, 13:33 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
Re: Откровено за Виндовс
« Отговор #13 -: Oct 14, 2010, 13:29 »
Цитат
Но със сигурност има доста хора, които ползват и харесват най-много Линукс, но не говорят против другите ОС ...

Ами не е така. Тук почти всеки се изприщва когато се говори за Виндовс.
Иначе обратното, от моите колеги и познати, никой не е казал лоша приказка за Линукс, даже обратното.
Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain

dsarmov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 38
    • Профил
Re: Откровено за Виндовс
« Отговор #14 -: Oct 14, 2010, 13:31 »
Цитат
Това ми прилича да си купиш сладолед и да му  ближеш само опаковката    .

Искаш да кажеш че е важно да е със отворен код, а че е бозаво, бъгаво и unsecure - няма значение!
В кой случай има по-голям шанс за това да се поправи бозавостта, бъгавостта и несигурността - в отворения или в затворения код? :) Иначе, да припомня, че от трите най-популярни потребителски ОС - Линукс, Мак и Уин, само ядрото на Уин е затворено.


Добре, ясно. :D

Условието беше да се приеме че Виндовс е по-добра от Линукс, ама и така съм доволен от отговорите.

Исках да разбера доколко са фанатизирани линукс феновете.
А как линукс феновете да си представят тази хипотетична ситуация, за която питаш? Все едно да питаш: Щяхте ли да пиете бензин, ако бензина беше ракия?
Активен