Автор Тема: Из 'Какво да подхвана'  (Прочетена 12989 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Из 'Какво да подхвана'
« Отговор #15 -: Feb 25, 2014, 18:13 »
Микрокомпютри са тия дето ги риташ под бюрото. Тези, ако ще ги вкарваме в същата класификация, трябва да са нано.


Луннодолев:

http://www.youtube.com/watch?v=I_SWxJZj8tw

п.п. Я нета имал е17, кде3, фввм, ицевм, 9вм, иха-а-а. Това ще вземе да се пробва;
п.п.п. Пу язък, нямало Опера, само за Фрее имало, няма да се пробва :(
« Последна редакция: Feb 25, 2014, 18:36 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

MGMCHANNEL

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 12
    • Профил
Re: Из 'Какво да подхвана'
« Отговор #16 -: Feb 25, 2014, 22:31 »
Оф! Стига с тези ниски изисквания към хардуера! То всичко върви може да върви с ниски изисквания, но като вземеш да го ползваш за нещо смислено, желязото си казва думата, а железата доста поефтиняха(ако не знаеш)!
Хората с времето са придобили някакви навици не искат да си променят тотално навиците за да вършат същото под друга ос дето щяла да им икономиса 100-200 лева от желязо в близките 5 години!
Това че теб те мързи да научиш нещо ново -си е единствено твой проблем! Сами написа за навиците си, всяко едно нещо си има свое решение което е най-подходящо в даден момент. И въобще какво общо имат тук поевтинелите железа?!?
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Из 'Какво да подхвана'
« Отговор #17 -: Feb 26, 2014, 00:46 »
Оф! Стига с тези ниски изисквания към хардуера! То всичко върви може да върви с ниски изисквания, но като вземеш да го ползваш за нещо смислено, желязото си казва думата, а железата доста поефтиняха(ако не знаеш)!
Хората с времето са придобили някакви навици не искат да си променят тотално навиците за да вършат същото под друга ос дето щяла да им икономиса 100-200 лева от желязо в близките 5 години!
Това че теб те мързи да научиш нещо ново -си е единствено твой проблем! Сами написа за навиците си, всяко едно нещо си има свое решение което е най-подходящо в даден момент. И въобще какво общо имат тук поевтинелите железа?!?

Много си се заблудил Пич! Аз не съм компютърен специалист, а се занимавам със съвсем други неща. Компютрите са само част от тях. Само една бурмичка в машината и това което лично на мен ми трябва съм си направил труда да го науча. Следя и новостите не само в компютърната техника и трябва и да работа, щото мама и тати не ми дават стотинки за кафе и закуска.
Това което нямам намерение да уча, би трябвало да го знаят компютърните специалисти, които и те като мен хранят къща! Чат ли си?
Активен

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Re: Из 'Какво да подхвана'
« Отговор #18 -: Feb 26, 2014, 07:23 »
Аз не съм компютърен специалист, а се занимавам със съвсем други неща.

Това се опитах да ти кажа преди няколко поста - след като сам казваш, че не си компютърен специалист, не искаш да ставаш такъв и да четеш/учиш нещата в повече задълбоченост, за какво изобщо пишеш в темата, където явно повечето интересуващи се от материята имат желание да се развиват в тази област.
Далеч съм от мисълта да ти казвам къде да пишеш и къде не. Но мислиш ли наистина, че като пишеш за неща от които сам казваш, че не разбираш и не искаш да разбираш, помагаш на някой (освен на броя на постовете си).
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Из 'Какво да подхвана'
« Отговор #19 -: Feb 26, 2014, 11:18 »
Аз не съм компютърен специалист, а се занимавам със съвсем други неща.

Това се опитах да ти кажа преди няколко поста - след като сам казваш, че не си компютърен специалист, не искаш да ставаш такъв и да четеш/учиш нещата в повече задълбоченост, за какво изобщо пишеш в темата, където явно повечето интересуващи се от материята имат желание да се развиват в тази област.
Далеч съм от мисълта да ти казвам къде да пишеш и къде не. Но мислиш ли наистина, че като пишеш за неща от които сам казваш, че не разбираш и не искаш да разбираш, помагаш на някой (освен на броя на постовете си).

Ами, първите ми коментари бяха за това, че според мен ще е по-ефектиквно да започне от фреебсд, защото е по-разпространено от другото и вероятността да намери реализация с натрупаните знания за бсд ще е по-голяма! Съвсем принципно разсъждение, защото нали и целта на изучаването на нещо е професионална реализация, а не просто складиране на знания. И както винаги, от там тръгнахме към глупостите кой от от кой е по велик и кое от кое е по-добро.
Активен

MGMCHANNEL

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 12
    • Профил
Re: Из 'Какво да подхвана'
« Отговор #20 -: Feb 26, 2014, 11:20 »
Аз не съм компютърен специалист, а се занимавам със съвсем други неща.

Това се опитах да ти кажа преди няколко поста - след като сам казваш, че не си компютърен специалист, не искаш да ставаш такъв и да четеш/учиш нещата в повече задълбоченост, за какво изобщо пишеш в темата, където явно повечето интересуващи се от материята имат желание да се развиват в тази област.
Далеч съм от мисълта да ти казвам къде да пишеш и къде не. Но мислиш ли наистина, че като пишеш за неща от които сам казваш, че не разбираш и не искаш да разбираш, помагаш на някой (освен на броя на постовете си).
+1
Напълно подкрепям, Говорими на пич, чат ли си?!?
Явно индивида избива комплекси, Работел уж....пък си губи времето тук с неща които не са му понятни и е очевидно че не разбира и не е в час!
Пределно ясно е щом човек не разбира дадена тематика -тактично я подминава и толкоз, защо трябва да ни пълни темата със спам?
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: Из 'Какво да подхвана'
« Отговор #21 -: Feb 26, 2014, 13:02 »
Цитат
за какво изобщо пишеш в темата
щото е на сека манджа мерудия. ма ние такъв си го харесваме  :)
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Из 'Какво да подхвана'
« Отговор #22 -: Feb 26, 2014, 14:42 »
@офтопик
вече се чувствам малко като натрапник  ;D обаче за недотам напредналите наистина си е проблем разделянето на диска с fdisk под BSD. има ли начин диск, който е форматиран за Linux и на който сега има Linux, да се форматира само дела, на който е Linux-a, за да се инсталира BSD на него, без да се засегне останалата част, на която има лични данни, като снимки, музика, неща... /на SWAP-a майната му!  :)/и ще се чете ли ext4 от BSD-то /не съм сигурен, но някъде ми е попадало, че не се чете тази файлова система/?

Добре де, толкоз сложно ли е, да се стартира предварително едно лайв сд и да се раздели и преоразмери диска и после да се инсталира системата.
И аз от както открих виртуалките, на никой не препоръчвам, че дори се и опитвам да го разубедя, че две системи на една машина е излишно, но в началото и аз съм го правил и имам в актива си успешно затрита информация на Уиндоус дял и то с Убунту, дето хората са го направили да е максимално просто, лесно и разбираемо :D .

Цитат
за какво изобщо пишеш в темата
щото е на сека манджа мерудия. ма ние такъв си го харесваме  :)
[_]3 [_]3 [_]3 [_]3 [_]3 [_]3 [_]3
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5294
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Из 'Какво да подхвана'
« Отговор #23 -: Feb 26, 2014, 15:09 »
Така, след 47 отговора, питащия реши ли аджеба какво BSD ще захваща, или още не е ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

lunarvalley

  • Гост
Re: Из 'Какво да подхвана'
« Отговор #24 -: Feb 26, 2014, 15:31 »
кво значение има, ве... важното е лаф да става
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Из 'Какво да подхвана'
« Отговор #25 -: Feb 27, 2014, 20:01 »
сега ще я прочета. само да споделя, каква идея ми хрумна сутринта. мисля си, че FreeBSD чете NTFS, както и Fat32. gparted поддържа и двете :) мога да форматирам в някоя от тези системи, и когато FreeBSD ги разпознае, да разположа инсталацията върху тях.
едит: като, разбира се, преди това форматирам въпросния примари партишън в ZFS.
Много лоша идея - NTFS и Fat32 не поддържат правата и линковете в Юникс и ще стане мазало с правата.

Иначе BSD фамилията са ОС от миналия век (20-ти), а сега сме 21-ви и ще им трябват няколко петилетки да стигнат текущото ниво на Линукс (като хардуерна поддръжка, леснота на инсталация и пакет менижмънт, хардуерни архитектури, поддръжка от големите компании). Имат някои проблясъци с които бият Линукс, но като цяло са назад с материала и много бавен девелопмънт - все пак доста по-малко девелопъри участват в процеса.
С новия пакетен филтър започнат в 3.14 и btrs в Линукс ще унищожат и малкото предимства на БСД, ще им остане един dtrace (а и той е направен от Сън).

Иначе е хубаво да има конкуренция, избор и план Б ако Линукс тръгне в погрешна посока.
 [_]3
« Последна редакция: Feb 27, 2014, 20:04 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Из 'Какво да подхвана'
« Отговор #26 -: Feb 27, 2014, 20:07 »
Dtrace оракулите го сложиха и в неразбиваемото им ядро, но все още не поддържа пълната гама изпитания, макар да е бая отдавна.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Из 'Какво да подхвана'
« Отговор #27 -: Feb 27, 2014, 20:18 »
Цитат
Иначе е хубаво да има конкуренция, избор и план Б ако Линукс тръгне в погрешна посока

Няма начин да тръгне в погрешна посока! И сега на няколко компании им се иска да върви в тяхната посока и да се разработва под техен контрол, но никоя от тях не е достатъчно мощна финансово за да направи и развива собствен форк!
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Из 'Какво да подхвана'
« Отговор #28 -: Feb 27, 2014, 20:21 »
Отг. Ред Хат
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Из 'Какво да подхвана'
« Отговор #29 -: Feb 27, 2014, 21:07 »
Коя посока е грешна?

Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon