Анкета

Въпрос: Какво мислите за въвеждането на ергенски данък?

  • Нямам сключен брак и мисля че трябва да се въведе ергенски данък
    - 3 (9.1%)
    Имам сключен брак и мисля че трябва да се въведе ергенски данък
    - 2 (6.1%)
    Нямам сключен брак, но не мисля че трябва да се въведе ергенски данък
    - 21 (63.6%)
    Имам сключен брак, но не мисля че трябва да се въведе ергенски данък
    - 7 (21.2%)

Общ брой гласове: 33

Автор Тема: Ергенски данък?  (Прочетена 25914 пъти)

zeridon

  • Killmode enabled
  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1398
  • Distribution: Debian/Ubuntu
  • Window Manager: console/Gnome
  • BOfH
    • Профил
    • WWW
Re: Ергенски данък?
« Отговор #15 -: Mar 09, 2010, 21:05 »
Данъците не стимулират (освен когато биват намалявани/премахвани) така че един нов данък най-много да изгони още една тълпа хора извън българия
Активен

Внмимавай имам клещи за кабел
http://www.netsecad.com/
http://theregister.co.uk/odds/bofh/

_rincewind

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 20
    • Профил
Re: Ергенски данък?
« Отговор #16 -: Mar 09, 2010, 21:12 »
като четох ... има два варианта
1. толкова да са закъсали горките, то предните окрадоха сичко, тва е ясно и за сегашите няма
2. както казах, предните крадоха кат за последно и тия се чудят как да вържат двата края на бюджета

честно казано, предполагам, че е първия
песимист съм като цяло за тая държава

още повече днес след едноседмичен маратон-кореспонденция с идиоти ... убеждавам се колко глупави хора има (не се имам за гениий, ама ..)
и при цялата тая дивотия - 2 милиона близо пенсионери (горките), 1,5 милиона мангали и турци (турците иди дойди), евреи и армиенци
къде са българите бе
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Ергенски данък?
« Отговор #17 -: Mar 09, 2010, 21:18 »
В Син Сити.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

_rincewind

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 20
    • Профил
Re: Ергенски данък?
« Отговор #18 -: Mar 09, 2010, 21:23 »
а, забрайх за тия миндили
Активен

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Re: Ергенски данък?
« Отговор #19 -: Mar 09, 2010, 22:04 »
Zlatko, за пръв път (поне така си мисля) пиша в твоя тема/анкета, само заради факта, че взе да ми става извънредно досадно с твоите "анкети".


Направи си блог...
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Ергенски данък?
« Отговор #20 -: Mar 09, 2010, 22:18 »
Zlatko, за пръв път (поне така си мисля) пиша в твоя тема/анкета, само заради факта, че взе да ми става извънредно досадно с твоите "анкети".


Направи си блог...

Вярно, прав си!

Е, хайде, това беше. Няма да има повече анкети. Тържествено обещавам. 

[_]3
Активен

Без правила няма игра

VladSun

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2166
    • Профил
Re: Ергенски данък?
« Отговор #21 -: Mar 09, 2010, 22:20 »
Благодаря!

 [_]3
Активен

KISS Principle ( Keep-It-Short-and-Simple )
http://openfmi.net/projects/flattc/
Има 10 вида хора на този свят - разбиращи двоичния код и тези, които не го разбират :P

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Ергенски данък?
« Отговор #22 -: Mar 09, 2010, 22:45 »
Мен пък ме кефят. Идват ми информативвно, тъй като новини не гледам (на практика нищо не гледам), весници не чета и дори не съм сигурен, кой е треньор на националите (а имаме ли още?!?) и се осещам, че знам имената само на финансовия и МВР министрите. Ако не беше Златко, Нифелхайм и Гейта нямаше и толкова да знам. Аз гласувам да останат.

По между другото гласувах- бракуван- ЗА. Обаче леко излъгах. Интересно, ако нямаш брак, но имаш две реализирани версии на себе си 2.0 и евентуално се стараеш да настигнеш М$ Шиндош по номерация, дали ще плащаш?
« Последна редакция: Mar 09, 2010, 22:47 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

sisosiso

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 91
    • Профил
Re: Ергенски данък?
« Отговор #23 -: Mar 09, 2010, 23:23 »
go_fire ...със сигурност пич си плащаш . Съвместното съжителство на семейни начала юридически не се води брак .
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Ергенски данък?
« Отговор #24 -: Mar 10, 2010, 00:36 »
Няма да спирате анкетите, че половината тролстване отива по дяволите :( Трябва да ходя в нюза и да си правя регистрации с аватар - израелски знамена, Роналд Рейгън или капка петрол, последното да дразня екоталибаните че и те връзват. И това хаби ужасно много време.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Re: Ергенски данък?
« Отговор #25 -: Mar 10, 2010, 11:01 »
Zlatko, кога ли ще си те приберат тези с белите престилки ...

Цитат
Свестните у нас считат за луди,

Христо Ботев, Борба

Това със семейното подоходно облагане наистина е "ергенски данък" (само че не му казват така). Намерих в сайта на НАП някакви писания за 2007 година по този въпрос, но изглежда, че е отменено, защото намерих тази дискусия във форум от 2008 година и там пише, че за тази година няма такава глупост.

Депутатите приеха на първо четене плоския данък от 10%, но отхвърлиха облекченията за дарения и семейното подоходно облагане - 23.11.2007
Анализ на ефекта от семейното подоходно облагане - ИПИ
Семейно подоходно облагане? - Блогът за икономика

В ЗДФЛ отмениха текстовете, където беше написано за данъчни облекчения при наличие на деца:
ЗАКОН ЗА ДАНЪЦИТЕ ВЪРХУ ДОХОДИТЕ НА ФИЗИЧЕСКИТЕ ЛИЦА - текстът на закона в lex.bg се обновява редовно

Обаче има друг закон, който легализира т.нар. "ергенски данък", но го наричат "семейни помощи за деца" или "месечни детски добавки" (в закона пише "семейни помощи при бременност, раждане и отглеждане на деца").

ЗАКОН ЗА СЕМЕЙНИ ПОМОЩИ ЗА ДЕЦА

Който има деца - получава помощи; който няма - не получава. Това е същото като "ергенски данък", само че казано с други думи.
« Последна редакция: Mar 10, 2010, 11:21 от vstoykov »
Активен

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: Ергенски данък?
« Отговор #26 -: Mar 10, 2010, 13:29 »
Абе да ви имам проблемите на вас. По-добре ергенски данък да се плаща,отколкото постоянно "данъци" по жената  ;D То жената излиза доста по-скъпо от всички данъци събрани на едно ,че получавате и бонус-нерви..главоболие,и т.н. ;D :P

Е да ама след време като поостарееш ще плащаш още по жесток данък наречен САМОТА.А пред него повярвай ще ти се иска всички данъци на света да платиш на жената само и само да не си кукуваш сам.
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Re: Ергенски данък?
« Отговор #27 -: Mar 10, 2010, 14:25 »
Брачния партньор не е единствения начин да се пребориш с т.нар. "данък самота".

Как може да се чувства самотен един човек, който има връзка с целия Интернет и може да чете които си поиска книги (ако може да си ги плати)?

Четиримата гласували за ергенски данък да се радват - вече има такъв отдавна, само че се нарича "семейни помощи при бременност, раждане и отглеждане на деца" както поясних по-горе.
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Ергенски данък?
« Отговор #28 -: Mar 10, 2010, 15:08 »
Zlatko, кога ли ще си те приберат тези с белите престилки ...

Цитат
Свестните у нас считат за луди,

По принцип си прав, Стойков, но в случая имат право хората - доста прекалих с анкетите (това е отдавна известен бъг), за което бих искал да се извиня на тези, които са били засегнати по един или друг начин.  :-[
Както писах, край на моите анкетите, няма да видите нито една вече.  ^-^
Радвам се, че е имало и хора, на които им е било приятно.

Който има деца - получава помощи; който няма - не получава. Това е същото като "ергенски данък", само че казано с други думи.

Напълно съгласен. Прекия ергенския данък от соца, детските добавки и подоходното облагане са вид "ергенски данък". Сега е останал, както става ясно, само един - детските добавки. Не знаех, че подоходното облагане е отпаднало.

Както и да е, навлизаме в други води, които не са за тоя интернетопровод, ако приемем, че линукс-бг.орг е повече технически форум отколкото "философстване за свободата". А по мои наблюдения е именно първото (нека не се приема като упрек).  ^-^  [_]3
Активен

Без правила няма игра

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Ергенски данък?
« Отговор #29 -: Mar 10, 2010, 19:27 »
A бре хора луди ли сте? Тия тридесет лева не ги вземат от нежените, а от всички изобщо. И ако мислите, че стигат за каквото и да било, нещо лошо сте се заблудили. 


А относно "преди раждане". Много се надявам в следващия живот да сте жени, някой чичка да Ви го натика и Ви надупи. След това да глътнете баскетболната топка. За три-четири месеца да си удвоите теглото. Да стоите на крак дванайсет часа инзвъреден труд в деветия. А да и в деня дето са Ви почти разпорили, вечерта да сте нощтна смяна.

Нещо съвсем сте ненормални. Бремеността, раждането и отглждането на бебе са много сериозни неща и вашите подигравки по техен адрес, са най-малкото простащина.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear