Анкета

Въпрос: Какво мислите за въвеждането на ергенски данък?

  • Нямам сключен брак и мисля че трябва да се въведе ергенски данък
    - 3 (9.1%)
    Имам сключен брак и мисля че трябва да се въведе ергенски данък
    - 2 (6.1%)
    Нямам сключен брак, но не мисля че трябва да се въведе ергенски данък
    - 21 (63.6%)
    Имам сключен брак, но не мисля че трябва да се въведе ергенски данък
    - 7 (21.2%)

Общ брой гласове: 33

Автор Тема: Ергенски данък?  (Прочетена 25915 пъти)

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Ергенски данък?
« Отговор #30 -: Mar 11, 2010, 09:00 »
go_fire , не смятам, че някой се подиграва с това. Просто отбелязвам, че има разлика между хората с деца и хората без деца на държавно ниво.  ^-^
А дали такава политика е добра или лоша и доколко раждането на дете е частна и доколко публична работа (а след като държавата дава средства за децата, значи е и публична работа), вече е въпрос на гледна точка.  [_]3
Активен

Без правила няма игра

refresh_p

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Re: Ергенски данък?
« Отговор #31 -: Feb 20, 2012, 15:50 »
Този ергенски данък смърди на дискриминация и ще падне в конституционния съд (ако изобщо се стигне до гласуване).

Проблемът с демографската криза може да се реши с по-либерално законодателство в областта на имиграцията (има много хора, които с удоволствие ще дойдат в България за да живеят и се размножават - вижте например какво мисли Абдул по въпроса (благодарности на Григор Гачев за разказа).

Проблемът е сериозен и няма място за криворазбран национализъм и за други гадости (расизъм, националсоциализъм и т.н.) - взимайте пример от САЩ: приемат хора от цял свят (но за други неща изобщо не са за пример).
Само да вметна (като даваш пример САЩ) . Там съществува такъв данък
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5287
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Ергенски данък?
« Отговор #32 -: Feb 20, 2012, 16:44 »
Ама тази тема е от Март 11 2010. Почти две години вече не е писано в нея. Къде ги издирвате такива стари теми ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Kedr

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 41
    • Профил
Re: Ергенски данък?
« Отговор #33 -: Feb 20, 2012, 17:23 »
Малко некромантия няма навреди в този форум.
Активен