Автор Тема: Връзка с отворен код  (Прочетена 3570 пъти)

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Връзка с отворен код
« -: Jan 12, 2011, 09:30 »
Какво мислите за отворения брак или отворената връзка (когато става дума за съжителство без брак съответно)?  ^-^
Бихте ли практикували такъв вид взаимоотношения? Защо да и защо не?  ;)
Активен

Без правила няма игра

zulenica

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 29
  • Distribution: CentOS
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Връзка с отворен код
« Отговор #1 -: Jan 12, 2011, 12:45 »
Здравей!
В девиза който си посочил, "Без правила няма игра" се крие и отговорът на твоя въпрос.
Във всяко общество съществуват установени правила и норми, които е добре да се спазват, за да има здраво и отговорно такова общество. Градивната клетка на което е семейството. С брака, човек засвидетелства пълното си себеотдаване и пълната отговорност към любимия и към семейството - безрезервно. Без брак, човек сякаш си "оставя вратичка", имайки "едно наум", т.е има липса на истинска любов и преобладава себичното и егоизма.
Това разбира се е мое мнение, винаги има изключения и не осъждам тези, които живеят без сключен брак. Всеки е създаден със свободна воля, да избира как да живее живота си.
Какъвто и избор да направиш, ти желая успех, любов и щастие с човека, на когото ще отдадеш себе си!
Активен

Когато човек се ражда, всички се радват, а той плаче. Човек трябва така да живее, че когато умре, всички да плачат, а той да се радва.

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Връзка с отворен код
« Отговор #2 -: Jan 12, 2011, 13:25 »
По принцип е така. Само че сега сме в преходен период цивилизационно и да се говори за общество е малко пресилено. Следователно и "градивната клетка" малко има по-различно звучене в този контекст.
Хубаво е когато има любов, ами ако се изпари? Или ако любимия човек напусне тоя свят по независещи от теб причини, какво става с любовта и живота, който следва?  ^-^
Благодаря за пожеланията, тъпкано да ти се връща.  ^-^
Активен

Без правила няма игра

danaildr

  • Гост
Re: Връзка с отворен код
« Отговор #3 -: Jan 12, 2011, 15:31 »
Любовта е малко ..... Според мен хората които се страхуват от това, че тя ще си отиде, никога не са я изпитвали. Ако "обичаш" някой и след време спреш да го "обичаш", това не е любов, това е привличане.
Аз примено не искам да сключвам брак с жена която ме привлича. Искам да я обичам, ама истински.
За това съм "за" отвореното съжителство, ако не съм срещнал истинската, после съм против.
Активен

angie_bg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 842
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Връзка с отворен код
« Отговор #4 -: Jan 12, 2011, 17:13 »
С жена ми живяхме 20 години без граждански брак. Сключихме брак, когато заминавах за Афганистан - в случай, че ме убият, да не възникнат правни проблеми за децата. Според мен бракът (граждански/църковен) няма никакво значение за това, дали двама ще живеят заедно като семейство или не - и "бракувани" се развеждат, и неженени живеят дълги години щастливи заедно.
ПС Много зависи какъв "лиценз" сте определили за отворената връзка. За разлика от отворения код, тук екипната работа не се толерира.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Връзка с отворен код
« Отговор #5 -: Jan 12, 2011, 17:59 »
danaildr, angie_bg  вашите връзки не отговарят на гореописаното - Не са отворени, а са без лиценз. При вас няма намеса на "трети и четвърти страни"  или поне не ги споменахте
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Връзка с отворен код
« Отговор #6 -: Jan 12, 2011, 20:10 »
Изобщо и не искам да разбирам какви са тези отворени връзки. Нещо такива моди не са ми по вкуса.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Връзка с отворен код
« Отговор #7 -: Jan 12, 2011, 21:06 »
ПС Много зависи какъв "лиценз" сте определили за отворената връзка. За разлика от отворения код, тук екипната работа не се толерира.

За лиценза напълно вярно.  ;) За екипната работа - не съвсем. Нали говорим за отворена връзка все пак - там идеята е да оставиш партньора си свободен (в договорените граници, които да са достатъчно широки). Даже "свободен брак" може да стане в някои случаи.  ^-^

Изобщо и не искам да разбирам какви са тези отворени връзки. Нещо такива моди не са ми по вкуса.

Въпрос на вкус, както се казва.  :)


Без брак, човек сякаш си "оставя вратичка", имайки "едно наум", т.е има липса на истинска любов и преобладава себичното и егоизма.

А защо да не е вярно и обратното - толкова обичаш и вярваш на партньора си, че го оставяш възможно най-свободен. Нека не е отворена връзка, нека е отворен брак.  ;)
« Последна редакция: Jan 12, 2011, 21:45 от Златко »
Активен

Без правила няма игра

danaildr

  • Гост
Re: Връзка с отворен код
« Отговор #8 -: Jan 12, 2011, 21:49 »
danaildr, angie_bg  вашите връзки не отговарят на гореописаното - Не са отворени, а са без лиценз. При вас няма намеса на "трети и четвърти страни"  или поне не ги споменахте
Моята е мега отворена ..... играя сингъл и съм напълно свободен. При мен е много много фрий.
И така ще си остане докато не намеря правилния хардуер за инсталиране на толкова свободен софтуер.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Връзка с отворен код
« Отговор #9 -: Jan 12, 2011, 22:49 »
Айше пита: - Абе,Манго, какво е тва демокрацията?
-УУУУ,Айше, това е мноого хубава работа,демокрацията де! Значи, прибираме се от работа,аз си ходя при комшийката, а ти си гледаш децата! Разбра ли, Айше какво е демокрацията?!
-Аааа,разбрах,Манго, значи аз си ходя при комшията, ти си гледаш децата , и това е демокрацията....
МАНГО: - ААААА, Айше,не бъркай демокрацията с боя!!!
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Връзка с отворен код
« Отговор #10 -: Jan 13, 2011, 13:46 »
Моята е мега отворена ..... играя сингъл и съм напълно свободен. При мен е много много фрий.
И така ще си остане докато не намеря правилния хардуер за инсталиране на толкова свободен софтуер.

Ами освен да ти пожелаем късмет и на теб!  ^-^
Дано се намери правилната жена и да се обичате.  ^-^
Активен

Без правила няма игра

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Връзка с отворен код
« Отговор #11 -: Jan 13, 2011, 21:03 »
Цък  :)
Активен

Без правила няма игра

danaildr

  • Гост
Re: Връзка с отворен код
« Отговор #12 -: Jan 14, 2011, 09:46 »
като сме почнали с поздравите  цък
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Връзка с отворен код
« Отговор #13 -: Jan 14, 2011, 11:16 »
като сме почнали с поздравите

Това не беше поздрав, а храна за размисъл (текста най-вече)!
Както и да е, нека се върнем съм обсъждането.

Тя работата май ще излезе като с Линукса - повечето хора го ползват не заради свободата (някои даже пет пари не дават за ГНУ), а заради някакви технически удобства, престиж или избиване на комплекси.
А не тръгна ли всичко от свободата, а?
Активен

Без правила няма игра

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Връзка с отворен код
« Отговор #14 -: Jan 14, 2011, 11:23 »
Моята е мега отворена ..... играя сингъл и съм напълно свободен. При мен е много много фрий.
И така ще си остане докато не намеря правилния хардуер за инсталиране на толкова свободен софтуер.

Че какво чукаш тогава бе? По офиси ли ходиш :D.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше