Автор Тема: кой кой е ?  (Прочетена 8865 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: кой кой е ?
« Отговор #15 -: Mar 11, 2013, 22:53 »
Цитат
За следящите активността на Гейт мога да се обзаложа, че наистина мислят, че изглежда така  Но мога да Ви уверя, че няма нищо по-далеч от истината. Няоки хора в реалният живот наистина нямат нищо общо с виртуалният си образ.

С тебе много ще се караме да знаеш :) Разваляш ми имиджа!
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: кой кой е ?
« Отговор #16 -: Mar 11, 2013, 23:34 »
Ха-ха, ама пък Гейта кърти мивки -- страхотна снимка ::)

Иначе ще оставя go_fire да ми спретне някоя биография (пак). Може пък и мои снимки да намери(те) из паяжината ;)
Активен

the lamer's team honourable member

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3402
    • Профил
Re: кой кой е ?
« Отговор #17 -: Mar 11, 2013, 23:35 »
Ето ме и мен, събиращ свежи идеи за тролене.

Вземи малко да отслабнеш!
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: кой кой е ?
« Отговор #18 -: Mar 11, 2013, 23:38 »
Златен, а защо реши, че дори една от стотиците, може би хиляди мой снимки във фацето, аз съм ги качвал? Иначе не си казал нищо по въпроса.

Е, хубаво, да добавим още инфо. Казвам се Златко, с Линукс се занимавам от 2004. Само че не се заблуждавайте, от програмиране и сис-админство бъкел не отбирам. Мен тези технически работи не ме интересуват. Моето образование е в областта на социологията.
Другото май го знаете.
Активен

Без правила няма игра

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: кой кой е ?
« Отговор #19 -: Mar 11, 2013, 23:40 »
ddantgwyn сещам се за поне няколко твои страхотни снимки, но не аз съм човека, който да ги даде. Ако решиш, тук сме, ако не, живота продължава. Участието в темата е доброволно.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: кой кой е ?
« Отговор #20 -: Mar 11, 2013, 23:46 »
ddantgwyn сещам се за поне няколко твои страхотни снимки, но не аз съм човека, който да ги даде. Ако решиш, тук сме, ако не, живота продължава. Участието в темата е доброволно.

Всщност, ето там е пълно със страхотни мои снимки, но те не са това, което се очаква. Но давай смело и безотговорно -- може да стане весело ;)
Активен

the lamer's team honourable member

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: кой кой е ?
« Отговор #21 -: Mar 12, 2013, 00:08 »
Вземи малко да отслабнеш!

Абсолютно никакво намерение нямам да отслабвам.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: кой кой е ?
« Отговор #22 -: Mar 12, 2013, 00:08 »
Стоян Маринов. Занимания, за да се храня - системна администрация и програмиране. Извън манджата... там е мазало с черешка отгоре :) Бях забравил точно кога съм се сблъскал за сефте с GNU/Linux, но търсене в Google за "Corel Linux списание" показва февруари 2000-та. И като ще трябва и снимка, поне да е лачена (не и аз, а и май съм я пускал тук):

Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: кой кой е ?
« Отговор #23 -: Mar 12, 2013, 00:14 »
Аз съ изпъчих още ф началото на темата, ама забравих да си кажа, къф вятър ме довя при Линукс-а :D .

Та, винаги са ме влечали техниките, но от към практичната им страна и покрай слушането на музика почнах да се увличам от компютри..........
...... После, малко като се понаучих да се оправям с Уиндоус, реших да си улесня работата в производството на гащи и си купих една складова програмка. Ефтинка беше, но пък програмиста един чешит, пък аз начинаещ в Уиндоус изобщо и се скарахме, щото не ще да ми обяснява как се работи с нея. Ама аз инат и се научих, но скоро установих, че искам още функционалности и си купих една друга от мострения панаир. То хубу, ама зарибявката голяма докато ти вземат парите, пък после гърми от бъгове и нищо не работи както трябва и реших повече да не давам пари за софтуер преди да съм се убедил, че ще ми върши работа!
Добре, ама аз вече като съм я разучил от разните ограничени версии и нямам нужда от програмистите, стигнах до извода, защо пък да им плащам лиценз, като мога да намеря някой дето и за по-малко пари да ми я кракне, вместо да им се оставя да ми турят чатал на врата с техните поддръжки и разни други номерца, дето разработчиците тука знаят за какво говоря.
Така в един момент започнахме разработка на складово-счетоводен продукт и взех да се интересувам от лицензи и установих(за себе си) колко много хляб има в Линукс идеята, споделянето на знания и труд и тем подобни и така........ започнах да го изучавам и да замествам всичко за което имам алтернатива с него. Не съм фанатик, а прагматик за който компютъра е оръдие на труда, а не цветни картинки.
Продължавам да си ползвам и Уиндоус, но за неща за които нямам алтернатива и от доста време е само на виртуалки. Покрай изучаването на Линукс-а научих доста и за виртуализациите и така и така.......
Абе, инат Козирог :D !
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: кой кой е ?
« Отговор #24 -: Mar 12, 2013, 00:31 »
Аз мислех че линукса само хакерите ги довявал вятъра.

Ето аз примерно, някъде през средата на 90-те осъзнах че колкото и да е забавно да ходиш с телефонен апарат в раницата и да трупаш на пенсионерките сметки за розови телефони, както и да режеш кабела на интернет залата за да се натресеш след 5 минути в нея и да псуваш оператора че нямало пинг до yahoo.com, това писва. Това ме доведе в чудния свят на линукса, където беше по-забавно. Примерно имаше майна си много измислени dialup доставчици дето не могат един radius+portslave да подкарат и съответно ходиш да искаш тестов акаунт, после се логваш като идиот с телнет и почваш да сереш. Също така много забавни бяха раните форуми и CMS-и писани на perl и тем подобни антични езици, които се чупеха, защото нямаше вариант някъде да не викат system() върху непроверен GET параметър.

Сега не че всичкото това изискваше линукс да го правиш, ако трябва да съм честен, беше си кошмар на 33kbps модем да си инсталираш просто нещо като ICQ клиент със всичките му малоумни зависимости, обаче с линукс е някак по-гъзарско и ти докарва по-висок ранг в класацията на кварталните хакери.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3402
    • Профил
Re: Бла-бла от темата кой кой е
« Отговор #25 -: Mar 12, 2013, 13:04 »
Абе за вас Фейсбук няма ли? Та си пускате снимките тукa.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Mitaka

  • Гост
Re: Бла-бла от темата кой кой е
« Отговор #26 -: Mar 12, 2013, 17:05 »
Абе за вас Фейсбук няма ли? Та си пускате снимките тукa.

Фейсшита е шит.
А и мои снимки аз не качвам /вече/, след като ми баннаха 5-6 акаунта по политически причини :)

Ама за сметка на това ме има в youtube.
Както и малко в БТВ... и не само тук, а на доста места. Анал 1 пък ме бяха хванали до една смозапалила се циганска колиба...

http://btvnews.bg/1191200926-Hilyadi_protestiraha_v_Plovdiv_zaradi_Katunitsa.html#video

Само дето в момента съм леко понамалил килата :)
Активен

Ipolit

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 418
    • Профил
    • WWW
Re: кой кой е ?
« Отговор #27 -: Mar 12, 2013, 18:05 »
Ей ма и мене,
IT support, каквото и да значи това.


zxz да не се уплаши от чичковците.
Активен

Face Your FreeBSD at http://ipolit.hit.bg

Intel

  • Гост
Re: кой кой е ?
« Отговор #28 -: Mar 12, 2013, 19:56 »
Аз съм Георги от Габрово - организатор и на тамошния openfest, за който някои са чували сигурно. Бях известно време съпорт, сега съм администратор и общо взето вече не ми остава време да следя форума  :D Чета доста извън техническата литература (и доста такава, разбира се), обичам да се срещам и обменям опит с други IT хора, съответно може да сме се засичали с някои от Вас на подобни ивенти. В момента се сертифицирам за LPI и като цяло живота ми се върти около тези неща :)
Активен

zxz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 615
  • Distribution: Linux Mint 18.2
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: кой кой е ?
« Отговор #29 -: Mar 12, 2013, 20:28 »
zxz да не се уплаши от чичковците.
 ;D ;D изобщо. Даже както казах се чувствам на своя земя  ;D
Активен