Автор Тема: Гном 2 vs Гном 3!  (Прочетена 1845 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Гном 2 vs Гном 3!
« -: Mar 11, 2012, 01:49 »
Малко май ми е подвеждащо заглавието на темата! Не искам да сравнявам двете, но няколко дни усилено разцъквам Убунту 12.04, но с цел да си направя моя си алтернатива на 10.04 и Гном 2 и съм много приятно изненадан от развитието на нещата с Гном 3. Като заклет привърженик на двойката, чаках да излезе нещо интересно с МАТЕ, но от възможностите за персонализиране на тройката, вече си мисля, че този проект е обречен на неуспех!
Единственото нещо което ме задържа още на 10.04 е това, че ВМуаре-то не върви и излезели нова версия и се мятам.
За фалбак сесията са портнати куп аплети и се докарва по-добре от стария, а ми се струва, че и по-леко и гладко върви(нямам под ръка в момента слаба машина за да се уверя).
На гнома пък са изкарали extensions с които също може да се докара функционалността на на 2, но с по-красив и ефектен фейс!

Вие вече свикнахте ли с тройката!? Мен нещо много ме кефи и в момента разцъквам и нея и фалбака, ама май фейса на двойката ще го зарежа!
Активен

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Гном 2 vs Гном 3!
« Отговор #1 -: Mar 11, 2012, 07:55 »
В момента пиша от debian testig ,който вчера инсталирах ,върви с гноме3.КАто цяло ми хареса иновативността му и простотата.Но доста време бях на KDE и свикнах на него така че съм пристрастен.
Това което си заслужава обаче в тройката са шорткът комбинациите ,което позволява за 2-3 секунди да стартирам произволна програма от менюто,има по-голямо бързодействие от КДЕ 4.7.4 ,по малко рам заема ,разбира се тези клавишни комбинации ги има и в другата среда.
Минуси:
РАзбира се който каквото и да ми говори KDE e по-функционално ,tweak-кването не е достатъчно за да си направя удобна средата така както аз я искам.
Прегледа и работата с директории за мен е дразнещ.Това е като цяло.След време може и да съм на друго мнение
« Последна редакция: Mar 11, 2012, 08:09 от ApucTokpaT »
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Гном 2 vs Гном 3!
« Отговор #2 -: Mar 11, 2012, 11:24 »
От няма и 2 години се занимавам с Линукс и още в началото разглеждах и КДЕ, но Гном ми дойде по-лесен и удобен и се концентрирах върху него. Преди няколко месеца, от както станаха нещата с Унити и новия Гном, отново го разглеждах и мислех вариант да премина на КДЕ, но ..... след последните ми открития, вече съм го отхвърлил този вариант.
Аз цъкам повече с мишката, а клавиатурата я ползвам за писане само и някак си, по ми е удобен Гнома!
Унити пък ми е абсурдно!
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Гном 2 vs Гном 3!
« Отговор #3 -: Mar 11, 2012, 13:21 »
Все още съм на мнение, че на GNOME3 липсват възможностите за конфигуриране, които имаше GNOME2. Поне засега.
Активен

the lamer's team honourable member

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Гном 2 vs Гном 3!
« Отговор #4 -: Mar 11, 2012, 15:15 »
Виж тези скрииншотове на 12.04!

http://imageshack.us/photo/my-images/195/20120225152503.png

http://imageshack.us/photo/my-images/803/20120225152620.png

Липсва ми само пакета nautilus-gksu, но съм си направил шоркът който да ми го стартира като администратор, без да се налага да пиша в терминала.
За сега не намирам и опция от настройките на захранването, като натисна пауър бутона да шътдаунва компа, без да ме пита за потвърждение!
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: Гном 2 vs Гном 3!
« Отговор #5 -: Mar 11, 2012, 15:33 »


Липсва ми само пакета nautilus-gksu, но съм си направил шоркът който да ми го стартира като администратор, без да се налага да пиша в терминала.


Виж това дали ще помогне:
Код
GeSHi (Bash):
  1. sudo cp /usr/lib/nautilus/extensions-2.0/libnautilus-gksu.so /usr/lib/nautilus/extensions-3.0/
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Гном 2 vs Гном 3!
« Отговор #6 -: Mar 11, 2012, 15:54 »
Липсва ми само пакета nautilus-gksu, но съм си направил шоркът който да ми го стартира като администратор, без да се налага да пиша в терминала.


Цитат
Виж това дали ще помогне:
Код
GeSHi (Bash):
  1. sudo cp /usr/lib/nautilus/extensions-2.0/libnautilus-gksu.so /usr/lib/nautilus/extensions-3.0/

Връща това:

Цитат
boncho@ubuntu:~$ sudo cp /usr/lib/nautilus/extensions-2.0/libnautilus-gksu.so /usr/lib/nautilus/extensions-3.0/
[sudo] password for boncho:
cp: не могат да се получат атрибутите на „/usr/lib/nautilus/extensions-2.0/libnautilus-gksu.so“: Няма такъв файл или директория
boncho@ubuntu:~$
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: Гном 2 vs Гном 3!
« Отговор #7 -: Mar 11, 2012, 15:57 »
Инсталирал ли си nautilus-gksu?И след като изпълниш командата,която ти писах по-горе рестартирай nautilus.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Гном 2 vs Гном 3!
« Отговор #8 -: Mar 11, 2012, 16:20 »
Едно предложение, докато темата не се е оспамила, да споделим опита си в постигането на функционалности от двойката.
Това хранилище добавя допълнителни аплети, които след инсталирането им се добавят с натискане на бутона Alt+Десен клик върху панела, а ако има инсталиран компиз с Win+Alt+Десен клик.
Който иска да си добави знаменца на клавиатурната индикация, става по малко по-различен начин.
Тука съм споделил флаговете от УСУ. Много са готини и благодарности за момчетата.
След копирането на папката Flags usr/share/pixmaps, трябва да се стартира dconf-editor и от менюто org/gnome/libgnomekbd/indicator да се чекне шоу флагс и да се ре-логне, но пък излиза една много грозна икона когато е в основната графична среда и ако някой има идея как да се отстрани този проблем [_]3
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Гном 2 vs Гном 3!
« Отговор #9 -: Mar 11, 2012, 16:21 »
Инсталирал ли си nautilus-gksu?И след като изпълниш командата,която ти писах по-горе рестартирай nautilus.

В 12.04 изобщо липсва този пакет! Това имах в предвид и в горния си пост!
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: Гном 2 vs Гном 3!
« Отговор #10 -: Mar 11, 2012, 16:26 »
Инсталирал ли си nautilus-gksu?И след като изпълниш командата,която ти писах по-горе рестартирай nautilus.

В 12.04 изобщо липсва този пакет! Това имах в предвид и в горния си пост!
Ето го:
http://launchpadlibrarian.net/65012361/nautilus-gksu_2.0.2-5ubuntu2_i386.deb
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Гном 2 vs Гном 3!
« Отговор #11 -: Mar 11, 2012, 16:31 »
Инсталирал ли си nautilus-gksu?И след като изпълниш командата,която ти писах по-горе рестартирай nautilus.

В 12.04 изобщо липсва този пакет! Това имах в предвид и в горния си пост!
Ето го:
http://launchpadlibrarian.net/65012361/nautilus-gksu_2.0.2-5ubuntu2_i386.deb
Не става!
Цитат
Error: Зависимостите не са изпълними: libnautilus-extension1 (>= 2.30)
И в чужди форуми се коментира липсата на този пакет, но пусто му, като не му разбирам на англичанския!
« Последна редакция: Mar 11, 2012, 16:33 от backinblack »
Активен

radoshow

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1313
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome Shell
    • Профил
Re: Гном 2 vs Гном 3!
« Отговор #12 -: Mar 11, 2012, 16:40 »
Мисля,че това ще ти помогне.
http://ubuntuguide.net/add-emblems-to-nautilus-files-folders-in-ubuntu-12-04-11-10
Активен