Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 191565 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1200 -: Jan 22, 2021, 21:47 »
   А бе,кашик,в България ври и кипи,ти пишеш за кулинария !
Управляващите затягат мерките,вземат ни за малоумни ,АЕЦ Козлодуй
почти гръмна (опс),а ти пишеш за ядене,пиене и сръбска музика  ;D
   Вземи си 5-6 кебапчета с гарнитура,каса бира и се сопри  ;D
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1201 -: Jan 23, 2021, 10:15 »
Едно от основните човешки права и заложено в основите на ЕС вече го няма.

https://www.actualno.com/world/belgija-zabranjava-pytuvaneto-zad-granica-bez-seriozna-prichina-news_1550912.html

Ако някой си въобразявае, че ще е временно, както се казва, е идиот
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1202 -: Jan 23, 2021, 18:51 »
Spec, аз тези неща ги говорех на осми март миналата година, а за чуждите вмешателства (най-вече на чекистите) не си спомням, колко години съм писал. Само се почва. Има още много да видим.

В момента актуалните събития не ме интересуват особено. Уморяват ме.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1204 -: Feb 02, 2021, 10:41 »
За Геймстоп разбрах миналата седмица от подкастовете на Комеди клуб. По принцип никак не ги харесвам, особено собственика, но имат интересни гости и всъщност научавам, как мислят софианците. Не, че съм очарован, нелепо е. Но пък им се признава, че много се стараят. Ще е чудо, ако в близките пет години избият парите, които са вкарали в канала си.

С две думи, това е от онези случаи, когато тълпата (стадото) е било изпуснато. Gamestop е американския Пулсар. Имат магазинчета в молове, които продават игри на диск.

Поради някаква причина, някой на  Уолстрийт е искал да ги разори. Причината може да бъде печалба, но не е напълно сигурно.

В друг подкаст даден като връзка под този на CCS:

https://yewtu.be/watch?v=bztlhkwVCR0

Се казва, че не е прецедент резки покачвания в цената, след като дълго едни акции са били подценени. Единственото интересно в този случай е, как се е случило.

А се е случило след като Ютубър е споделил мнение, че е добра идея да бъдат купени акции. Обаче се е оказало, че в Реддит тази компания не е никак непозната. Много играчи са разпознали своя, стар магазин от където са си вземали WoW и подобни игри, които са циклели денонощно, години наред.

А както знаем игрите от доста отдавна са индустрия и в Интернет има много, ама много играчи.

Спонтанно са решили да ги спасят. Не всички дребни „риби“ са влезнали с цел да спасяват детския си спомен. Много са били просто с цел печалба. Но новината е била станала виролентна, та хората са станали още повече.

Всичко щеше да свърши като всяка друга седмица на борсата, ако въпросните вратовръзки от Wall street не са настоявали да фалират компанията използвайки (както обикновено) нечестни способи.

За мен лично има две обяснения на действията им. Първото е по бръснача на Окъм, че просто са се самозабравили и са си мислили, че могат да играят безнаказано срещу целия свят.

Но имам и своя спекулация. Много се говори за някакъв инвеститор, който от известно време изкупува тази компания. Въпросния е бил добре известен с успешни бизнеси „на линия“. Щом той е вече в Геймстоп, то се очаква да не остане просто магазин в Мол, а да излезе в Интернет. Това е опасно и много конкурентно място, заради огромните печалби. Никой не иска още един играч.

Така има възможност нападението да е на лична основа или подтикнати от някого (а тук са всички от Сони, през Активижън до М$, Гългъл, нахапаните, даже има и една форумна система наречена Дискорд). А мога да си представя и още по-голям заговор, да са играли за въпросния инвеститор, за да вземе компанията на безценица. Но точно последната теория най-малко се връзва с реалните действия.

А вечерта в петък Мъск е написал името на компанията в Твитер. Това незнайно за мен защо е прозвучало като призив в понеделник (вчера) атаката да продължи. На мен ми звучи като предупреждение, че играят игра, в която не са поканени и да спрат.

Към онзи момент логичното се е случило. Костюмарите заради непокорството си да продължават с атаката, са загубили някакви много милиарди. Напомням, че на борсите няма нито една реална стотинка, но с тези пари могат и се купуват съвсем реални неща. Дали ще решат да не ги фалират, а под някаква форма ще получат обезщетение, е все тая.

Въпросните господа (сигурно има и госпожи) са загубили пренебрежима част от виртуалните си нули. И да фалират фонда, бълха ги ухапала.  На тяхно място даже щях да го сторя, защото този фонд се сдоби с незавидна слава подобна на Енрон, Леман Брадърс и подобни. Но пък може да са достатъчно нагли да го спасят. Все пак са си позволили с лека ръка да играят срещу целия свят. Не им пука.

От друга страна най-вероятно съвсем реално ще пострада Робин Худ. У нас това е познато име, защото е основано от българин, който до миналата седмица беше единствения честно забогатял българин. На практика не е нищо различно от поредния брокер на борсата, който предоставя достъп за малки играчи. Може би е имало нещо много лесно в интерфейса или са давали заеми с добри лихви, не знам. Хъм. Ако някой не знае, можеш да заемеш пари от брокера си, за да ги харчиш на фондовата борса.

Което ме подсеща, колко невежи са почти всички, които са учили английски език. В случая си говорим точно за фондова борса, а не стокова. „Сток“ на английски език означава акция в смисъл на ценна книга удостоверяваща част от капитал. Но на български език думата „стока“ значи материална продукция предназначена за продажба. Ако някой много държи на „сток“ то трябва да ползва пълното словосъчетание с „ексчейндж“, а не с българоезичния еквивалент. Защото „стокова борса“ е достатъчно разпространен термин означаващ диметрално различно нещо. На стоковата борса има реални пари и реални стоки.

Връщайки се към Робин Худ, то тази компания нарочно се рекламира, като начин да влезеш в играта на Уолстрийт и да си важен, колкото са и те. Естествено това е една илюзия, както приказката за Робин Худ е просто приказка. Сега ми хрумва, че тази приказка е много нагледна, че комунистически мироглед за земна справедливост е имало далеч преди Маркс.

Обаче Робин Худ няма как да обяснят на клиентите си, че са спрели да търгуват в четвъртък след обаждане от кабинета на Байдън.  И че същото са сторили всички други платформи (брокери-посредници). Дали са паднали в капана на собствената си рекламна визия, ще видим. Но и тук подозирам, че няма да се стигне до фалит и ще излязат сухи. Много сме малко истинските идеалисти, които бихме рискували парите си, за да защитим идеите си. От много отдавна го знам на собствен гръб. Ако си пък чак такъв идеалист, какво чиниш на борсата?

Това са събитията от миналата седмица. Не знам, какво се е случвало вчера. Като цяло тази случка е инцидент, а инциденти стават. От нещото нито Геймстоп са се спасили, нито някоя акула е пострадала. Евентуално някакви, обикновени хора са направили много пари за дни. Епизода на CCS беше озаглавен „Новите милионери“. Но такива пари се стапят много бързо.

Всъщност единственото, което може да стане, е въвеждането на поредната рестрикция. Да бъде забранено в Интернет да се говори за акции. Това може да е малко нож с две остриета. В американската култура е възприето обикновения човек да инвестира, дори да няма пари. Това е нещото което дава легитимност на голямата измама наречена фондова борса. Ако малките не участват, няма да има кой да бъде ограбен и няма да има оправдание за многото виртуални нули, които си пишат.

« Последна редакция: Feb 02, 2021, 10:50 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1205 -: Feb 02, 2021, 12:01 »
Рей, прочетох връзките ти. Интересни са, особено тази от Дачков. Уважавам го, макар да не съм му бил никога почитател още от Ефир 2. Малко ме разочарова четивото на Хърсев. Интелектуален напън излязъл накрая отзад, както обикновено. Не съм му чел много неща, но в интервюта изглежда разумен. Аз без малко да не разбера, че той го е писал, а като разбрах, паднах. Но все пак трябва да се прочете, де.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1206 -: Feb 02, 2021, 13:40 »
Ха, оказа се, че и любимото ми радио за масова реклама, също е имало включване по темата:

https://darikradio.bg/media/326/31-popoleka-wall-street.mp3

И самата статия:

https://darikradio.bg/kak-malkite-investitori-pobediha-golemite-igrachi-na-uolstriit.html#parent=search

Няма го на видео.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1207 -: Feb 04, 2021, 08:24 »
И да се върнем малко на родна почва...
https://m.offnews.bg/news/Analizi-i-Komentari_65/Kak-Lidl-povliia-na-balgarskata-ikonomika_743071.html
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1208 -: Feb 04, 2021, 10:26 »
   Черепа отново заплаши със сериозни компромати,ще ги извади
непосредствено преди изборите.
   Представете си видеоклип,в който ББ говори с мастит адвокат как
точно да прехвърли кинти в някое райско кътче ...
Я Белиз,я Каймановите острови  ;D

Очакват ни интересни разкрития ...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1209 -: Feb 04, 2021, 13:12 »
Интересни? Това не е забавление, че всичко ни е а на задниците
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

stealth01

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #1210 -: Feb 04, 2021, 16:56 »
И да се върнем малко на родна почва...
https://непоискано_търговско_съобщение
Забелязал си напоследък, че спамът намалява и си решил да го увеличиш?

Интересни? Това не е забавление, че всичко ни е а на задниците
Това е така. Но до колкото не можем пряко да се намесим в далаверите на политиците ни, то е по-добре да гледаме сеир, вземайки ги на майтап, че иначе не бихме издържали чисто психически...
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1211 -: Feb 04, 2021, 19:49 »
Пука им на политиците какво си мислят лилипутите като нас...

Между другото, как се наричат женските лилипути ? :-)))
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1212 -: Feb 04, 2021, 20:22 »
Хаххахахахааааааааааааааааааа
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1213 -: Feb 04, 2021, 20:35 »
GameStop беше само за тренировка а в момента тече глобалното заиграване и.. на първи прочит  виждам че май двама (от четирмата големи играчи) са се наговорили срещу другите двама (а па ония - вторите още си мислят че могат да им излезат поединично и да спечелят)

Сега чекаме само Гогича да излезе и да каже как е познал още преди 100г. и да каже кой ще е победителя и да се приключва :-)))

- Нямам предвид медицинската страна на въпроса а предимно борсовата или както се питаше едно време в задачите по математика - колко е скочила Ст. Костадинова и колко ще скочи сега борсата (имайки за база мижавия Геймстоп)

П.П. Извинявам се, че забравих препратките - ето ги
http://nauka.offnews.bg/news/Novini_1/Nova-mutatciia-pomaga-na-britanskiia-variant-koronavirus-da-izbegne-an_164558.html
http://nauka.offnews.bg/news/Meditcina_21/IUzhnoafrikanskiiat-variant-na-koronavirusa-Vsichki-vaprosi-i-otgovor_164487.html

Производителят на ваксини Novavax заяви в четвъртък, че неговата ваксина срещу COVID-19 работи по-слабо за варианта, открит в Южна Африка. Johnson & Johnson заявиха в петък, че неговата ваксина срещу COVID-19 е по-малко ефективна за южноафриканския вариант - учените предполагат, че това се дължи на мутацията E484K.

И Pfizer, и Moderna заявяват, че техните ваксини срещу COVID-19 действат, макар и малко по-добре, срещу създадени от човека лабораторни варианти, които съдържат мутацията.


т.е. на първите двама им пада успеваемостта от 80-90% на 50% а на последните двама си остава 80-90%, а на борсата кой колко му пада... туй е въпросът?

От Johnson & Johnson публикуваха нови данни за кандидата си за ваксина срещу COVID-19 в петък (29 януари), които показаха, че нейната ваксина е 72% ефективна в САЩ и само 57% ефективна в Южна Африка, където новият вариант е доминиращ, съобщени по-рано Live Science.

Освен това друг производител на ваксини, Novavax, публикува предварителни резултати в четвъртък (28 януари), показващи, че нейната ваксина е почти 85% ефективна срещу така наречения "британски" вариант, но само 50% ефективна за предотвратяване на инфекция с южноафриканския вариант според статия в Nature


П.П.П. И да - Дръмпф е виновен за всичко (те и на бай Тошо му преливаха кръв и плазма от млади войничета ама не доживя колкото Дръпмф)
Защо се появи?
...
Тази версия на SARS-CoV-2 се е появила заради това, че плазма с антитела от оздравели хора се е използвала за лечение на пациенти. Това е причинило еволюционен натиск и подбор на онези коронавируси, които са се научили да избягват такава защита.

П.П.П.П. Pppp - само за Ачката
http://www.zaigravka.bg/vicove.php?h=9854819593663a782280deeaa5ab6165

а за останалите:
http://www.zaigravka.bg/images.php?h=5ccdff7d4c5d0722c977397299e5104c
« Последна редакция: Feb 04, 2021, 21:08 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1214 -: Feb 05, 2021, 07:34 »
Не знам, какво трябва да предвиждам. Преди сто години не съм бил роден. И преди половината (все още) не съм бил. Предвиждал съм само очевидни неща, които са ми били интересни и които кой знае защо не се предвиждаха.

Най-голямото беше когато на 11.09.2001 год. на обяд чух, че има някакъв атентат в Нови Йорк. За мен беше очевидно, че въпросния атентат е срещу СТО (нямаше как да знам, че е със самолети), че е вътрешна работа, че ще бъде обвинен Бил Гладен, че ще бъде нападнат Афганистан, след него Ирак, а след тях Иран, Сирия и Либия. Либия — Франция я разкости преди САЩ, Иран още се държи на косъм. В другите неща бях прав.  И даже знаех, че операцията в Ирак ще се казва „Пустинна буря“ и, че ще свърши за дни, защото точно така стана и предишния път('91-ва).

Знаех, че САЩ отиват в Близкия изток , за да създадат хаос и никога да не си тръгнат от там.

У нас почти никой не беше чувал за СТО, още по-малко за Бил Гладен. В първите съобщения се говореше за атентат, после за атентат срещу някакви небостъргачи и едва на втория или третия ден у нас най-после се спомена, че става въпрос за СТО.

Но тези неща, че ги предвидих, не бях някакъв гении. Просто за разлика от над 80% от тогавашните ми сънародници се интересувах от новините от САЩ. САЩ отчаяно търсеше начин да се върне в Ирак под благовиден повод. На олимпиадата в Атланта (през  '96-та) вече беше имало атентат срещу СТО. От една-две години САЩ обвиняваха Бил Гладен за всяка пакост по света. Най-интересното беше може би първото, едно нападение срещу тяхно посолство в африканска държава. Това очевидно отново беше вътрешна работа, защото Африка е още едно от местата, където трябва изкуствено да се поддържа хаос.

Оттогава много неща се промениха. Например вече сме заливани с информация от САЩ. За САЩ ни се говори повече, отколкото за България. Едно време, за да разбирам новини за САЩ, трябваше да чета вестник „Сторо секретно“. Например първия атентат срещу СТО беше едвам отбелязан в централната емисия новини на единствената телевизия и то в нещо като под десет секунди. Никой и по никакъв начин не го ебеше за САЩ. САЩ беше някакъв митичен Клондайк от книгите и единственото дето знаехме, беше, че ако се доберем до там, ще станем приказно богати. Но това няма да се случи, защото е много далеч.

Мисля, че световното по футбол беше първото и за доста време почти единствено предаване на някаква картинка от там. Виждахме САЩ само във филмите на видеокасетка, а деветдесетарските филми бяха мрачни и апокалиптични. Очевидно не това в тях беше истинския САЩ.

=*=

Обаче всичко, което казах е минало. Днес не мога (и не искам) да правя прогнози. Информацията е прекалено много, прекалено голям процент от нея (над 99,999%) е чиста лъжа и няма как да я анализирам. Освен това, света вече не ме интересува особено. И родината също. Хората да се оправят, ако искат.

=*=

Аз в това, което говориш, не разбрах кой двама срещу кои други двама се борят. Държави ли? Защото великите държави са само три и ти живееш в тази от тях, която е по-силна от другите две взети заедно и още две като тях, ако имаше.  Или хора? Например Мъск срещу Безос, кой е по-богат? Или две организации срещу други две? За какво става въпрос?!?

Точно след това изречение спираш да говориш за GameStop и започваш за ваксини. За GameStop си написах мнението. Не се е случило нищо неочаквано. Подценени акции избухват понякога. Единственото интересно е, защо онзи фонд се е опитвал умишлено да фалира GameStop. И ако нямаше твърде много чикибойци в САЩ, които са играли WoW денонощно, то щяха да успеят.

Тази седмица се появиха новини за покачване цените на акциите на Блекбери, Нокия, някакви американски киносалони. И о чудо, всички те са в списъка на подценени акции в онова видео дето дадох. Лично аз се учудих, че Блекбери съществува. Тези не трябваше да ги има поне от десет години.

И до миналия петък не бях чувал името GameStop. Комедиантите качиха видео в четвъртък, което аз изгледах чак в събота след новинарската им емисия. По заглавието си казвах, каква е тази неземна тъпотия, тия хора трябва да спрат да правят подкасти без гости. То се оказа, че в този било имало гост, ама по телефона от Англия. И всъщност говореше все пак глупости.

=*=

В този форум мисля, че не съм го споменавал, защото на такива лепят етикети antivacser. Но не вярвам във ваксините. Ваксините според мен са начин да се надлъгваш с природата. Ами не можеш вечно да го правиш. Природата ще победи. Всъщност мнението ми за ваксините сигурно е проличавало от няколкото пъти, когато сме си говорели за хомеопатия. Винаги съм казвал, че хомеопатия и ваксини на практика са едно и също и, че не вярвам в хомеопатията (като правилен път на развитие). От там е ясно, какво мисля и за ваксините.

Ваксините са ни свършили чудесна работа през последните сто и кусур години. Победили сме чудовищни зарази като детски паралич, туберкулоза, едра шарка. Но е време да спрем с глупостите и да се насочим към правилни начини за лечение. Тъпо е, че това изявление идва от инертен човек като мен, но инертността в науката вече не се понася. Тя не е мръднала на милиметър след Айнщайн. Само се твори глупост върху друга глупост.

Само преди няколко седмици попитах откъде учените толкова убедено рисуват, какво има в земната кора, като най-дълбоката дупка е десет километра (бях се заблудил, че е сто), а това на фона на диаметъра на планетата не е дори одраскване. Получих умопомрачителен отговор. Знаели го от метеоритите. Понеже метеоритите съдържат желязо, цинк и забравих още какво, то със сигурност и планетата ни е съставена от това. Стана ми лошо.

=*=

И съвсем последно, че графомана в мен отново се развилня. Това, което се случва не го бях предвидил и не искам да предвиждам подобни неща. Но бях истински потресен, колко са зле нещата всъщност. В началото на март миналата година, нашия собствен парламент гласува без нито един глас против нещо, което на практика е военно положение. Същия ден го написах в същия този форум. Прекалено много хора с лека ръка отнемат свободи. И докато в САЩ това се случва от десетилетия (за което претекст беше точно 11.09), то не вярвах, че Европа е способна на това. А родината ни най-малко.

Очевидно има да се случва нещо много лошо в света. Не искам дори да си помислям трета…

Но щом заради някакъв не особено опасен вирус ни направиха луди, просто не ми се ще да знам причината, поради, която го направиха.

Някои казваха, че и това зло е за добро. Имали сме шанс да поспрем и да помислим с главите си, какво правим с живота си. Само дето не видях никой, нищо да измисли. Света си е същия, само дето стана още по-лош. Хората не се промениха на йота. Точно обратното, през последната година можех да се „наслаждавам“ на най-лошото в тях.
« Последна редакция: Feb 05, 2021, 07:58 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear