Автор Тема: Мнения за Google Chrome  (Прочетена 13544 пъти)

bg2

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
Re: Мнения за Google Chrome
« Отговор #30 -: Mar 10, 2012, 02:55 »
Не ми харесва концепцията за мрежа в мрежата. Затова не използвам google акаунта и влизам във facebook с отделна сесия. След прочит на декларацията на google с която толкова настояват да се запознаем, няма как да ме убедят да използвам уеб базираните им приложения и браузъра им. Запис на серийни номера на хардуер, пикселни технологии, бисквитки, бази данни и прочие глупости. Ползата за потребителите - спам под формата на реклами и предложения в търсачката им.
Мнението ми за Google Chrome е, че е част от схемата и развитието му е тясно обвързване и интеграция с мрежата на google, съответно със свързаните профили, социални мрежи и сайтове. Другата тенденция е развитието му като платформа за различни уеб базирани приложения. Измислят всевъзможни начини за да вкарат потребителите в зависимост чрез  интеграция и ограничаване на функционалности. Факт е, че за да се настрои търсачката им начините са два. Представяне пред google чрез google акаунт или пазене на "безценните" им бисквитки в браузъра. >:(
Открих и трети начин който ме устройва, който обаче е ефективен с правилния браузър. :D (Не е Google Chrome)

 
Активен

Gogo_SZ

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 270
  • Distribution: Mageia, Mandriva
  • Window Manager: KDE, Mate, Gnome, LXDE
  • So to complete victory of trade over reason!
    • Профил
Re: Мнения за Google Chrome
« Отговор #31 -: Mar 11, 2012, 18:53 »
Има ли някой идея заради обективни качества ли се разпространява толкова бързо или е просто добра реклама от страна на Google.

Инсталират го по грешка. На всичкото отгоре по много пъти..... После ми звънят по телефона и реват - ела да го махнеш че не знам как но пак се е качил самичък?!

Просто това не е от рекламната кампания а е натикан като "екстра" в почти всичко. Например в Флаш плейера който се обновява през ден и всеки път ти ръга и по един Хром...

А иначе личното ми мнение за Гугъл и Хром е че все=повече се доближават до класическата дефиниция за вирус и скоро свестните антивирусни програми трябва да започнат да ги трият...
« Последна редакция: Mar 11, 2012, 18:55 от Gogo_SZ »
Активен

Warstomp

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
  • Distribution: Debian, Ubuntu
    • Профил
Re: Мнения за Google Chrome
« Отговор #32 -: Mar 12, 2012, 08:46 »
Нямам нищо против google акаунта и услугите им, но определено не харесвам Chrome. Тяхната дефиниция за stable определено е открита лъжа. На мен ми блокираше още като вляза в менюто настройки. Версиите излизат всеки ден, а всъщност трябва да се бета и да се тестват преди да се пуснат. За жалост увлякоха и Firefox да пуска своите версии много често и вместо 4.1 4.2 и т.н. се впуснаха в числова надпревара, която явно се харесва на мнозинството потребители. A aгресивното приканване да си инсталираш Chrome дебне отвсякъде.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Мнения за Google Chrome
« Отговор #33 -: Mar 12, 2012, 09:10 »
Нямам нищо против google акаунта и услугите им, но определено не харесвам Chrome. Тяхната дефиниция за stable определено е открита лъжа. На мен ми блокираше още като вляза в менюто настройки. Версиите излизат всеки ден, а всъщност трябва да се бета и да се тестват преди да се пуснат. За жалост увлякоха и Firefox да пуска своите версии много често и вместо 4.1 4.2 и т.н. се впуснаха в числова надпревара, която явно се харесва на мнозинството потребители. A aгресивното приканване да си инсталираш Chrome дебне отвсякъде.

++1
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше