Автор Тема: Имам проблем с отварянето на web страници на Ubuntu 9.10  (Прочетена 1245 пъти)

baalpeor

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
  • Distribution: Ubuntu 9.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Здравейте.
Доскоро бях на Ubuntu 9.04 , но след като мениджъра на актуализациите ме извести,че има нова версия-въпросната 9.10 .Веднага се съгласих ,но сега съжалявам...Първо,неуспя да инсталира два пакета,след което мениджъра за актуализациите и мениджъра на пакетите не работеха.Браузърите ми(имах два,Мозила и Коnqueror ) отваряха страниците супер бавно(все едно съм с едновремешните Dial Up модеми),а иначе даунлодваше с 700 кб/с  При recovery мод дадох да оправи счупените пакети,опита се да се свърже с SourceForge ,но неуспешно.
Та ,реших да преинсталирам.След като спасих всичката си ценна информация в уиндоуските си дялове,изтрих линуския партишън,и после на празното място от изтрития партишън го инсталирах наново(след проблема с надграждането  изпекох Ununtu на един диск).Та мениджърите на актуализациите и пакетите работят,всичко ок,ама не.Браузъра(Огнената Лисица) продължава да отваря сайтове супер бавно и това честно казано си е доста изнервящо.Само на мен ли се случи(не видях нищо по моя проблем в последните теми,а ubuntu 9.10 си е току що излязъл)?Как мога да си оправя браузъра да работи нормално,след като очевидно интернет конекцията ми е ок(под уиндоуса си "лети").Благодаря!
« Последна редакция: Nov 03, 2009, 17:31 от baalpeor »
Активен

shoshon

  • Гост
Подобна тема. Виж отговор номер 4 и другите преди него.
Активен

nepta

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
аз също имах проблем, но току що го оправих...направих това, което препоръчват в тази тема http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1272161
по специално това:

"
gksu gedit /etc/nsswitch.conf

and then change hosts: to

files mdns4 [NOTFOUND=return] dns

Sped things up for mе. It's a known DNS bug but I can't find the link at the moment."
Активен

baalpeor

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 6
  • Distribution: Ubuntu 9.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Благодаря nepta ,ама при мен и това не помогна,нито пък каквото и да е предложение от линка,към който ми посочваш.Все пак благодаря  :) .Засега си оправих проблема просто като се върнах обратно на 9.04 ,а 9.10 ще го свялям друг път,когато това бъде закърпено...

shoshon-съжалявам,не намерих тази тема.Обаче както обясних,пробвал съм с два браузъра,а след това направих формат на партишъна и инсталирах отново Ubuntu-то,не е възможно firefox -а да е останал с стари настройки.След преинсталацията отново сложих Кonqueror като втори браузър,и той бе супер бавен.
« Последна редакция: Nov 03, 2009, 17:29 от baalpeor »
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Ubuntu
Настройка на програми
nikolin 2 5011 Последна публикация Mar 28, 2005, 19:50
от nikolin
проблем с ubuntu
Настройка на програми
knoppix 1 4380 Последна публикация May 23, 2005, 01:48
от knoppix
Ubuntu 5.04 Първи Старт
Настройка на програми
vejdi_86 6 5278 Последна публикация Jul 26, 2005, 02:15
от tech_noir
Ubuntu live to ubuntu alternate?
Настройка на програми
Whisper 3 8245 Последна публикация Aug 30, 2007, 12:56
от bnight
Продавам Ubuntu Desktop 9.04:Kubuntu Desktop 9.04:Ubuntu Server 9.04 x64
Кошче
anakinchoo 34 21994 Последна публикация Jun 04, 2010, 16:32
от ROKO__