Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 26   Надолу

Автор Тема: какво мислите за systemd?  (Прочетена 83535 пъти)

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #75 -: Oct 06, 2014, 17:33 »
аз имам проблеми със systemd. оная обширна тема за gdm3 всъщност трябваше да е за systemd.  преминах на sysvinit и gdm3 си работи чудесно, листва ми потребителите, и ми маунтва флашките, като нормален потребител/оказа се че и такъв проблем съм имал без дз знам до днес :)/.
Това е истински констатиран проблем, а не спекулация от типа на "един човек каза в кръчмата, че друг видял...".
Все пак имаш алтернатива. Аз не ползвам GDM3 и затова не съм констатирал този проблем.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #76 -: Oct 06, 2014, 17:41 »
cybercop: не знам защо се дразниш и нападаш в тема за даване на мнение и очевидно има мнения които не съвпадат с твоето.
И не, след като стане systemd масов и се изпопренапише софтуера според него, мислеш ли че sysV ще бъде алтернатива (той просто няма да работи вече).
Основното реване е, че това няма да си остане зареждаща система, а ще го правят вся и всьо.
BSD не е никаква алтернатива на линукс (освен за сървъри), защото за декстоп е в каменната ера- поддръжката на хардуер е нищожна.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5287
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #77 -: Oct 06, 2014, 18:26 »
Това обсъждане ПЛАКАНЕ ли е ? Аз не мисля така, ама както и да е. Казано е "10 човека - 11 мнения".
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #78 -: Oct 06, 2014, 20:58 »
5. Кибер, какво ти става бре човек? Без малко да не видя, че си ми отговорил. Защо не ми написа същото в другата тема? Казваш, че ти отговарям като три годишен. Като какъв да ти отговоря? Та аз съм ламер, а Лисо е програма за ламери. Какъв друг освен ламер да ти отговори?

Имах някакви смътни предположения и ги споделих. Ако не мислех, че може да има поне някаква полза, нямаше да ги споделя. Казваш, че си следиш версиите. Похвално. От моя гледна точка е друго. Аз не ги гледам, а в Дебиан са толкова брутални, че ми трябва половин минута чесане по голото теме, за да хвана истинският номер. Няма да казвам, че междувременно пакета се свалил/инсталирал и качил три екрана нагоре, та се напъвам на shift+pgup.

Ей сега се сещаш, защо рядко гледам такива неща, освен при някакво голямо покачване, ако случайно ме интересува конкретна версия, която включва нещо дето желая. Но от години ползвам стари версии и вече това не ме вълнува.

И по втора точка не съм съгласен. Един пич нагоре казва, че ползва Дебиан от Бо, аз го ползвам от култовият, ненадминат, непрежалим Уди. По времената на Бо още бях Дос 16 в. 3,3, а Юникс беше само блясък в очите. Явно пича е първото поколение, ние бяхме едно и половина, година по-късно, но тогава бях на Мандрейк. Едно и половина бяхме по петдесет процента между РХ и Мандрата (тук-там по някой Корел за цвят). Едно бяха всички слакери и даже се учудвам, че от онова поколение има дебианец. Най-вероятно е единственият в РБ. Както и да е. Думата ми беше, че в Дебиан винаги е имало маса неработещ софтуер. Целта на Дебиан никога не е била да работи, а да е стабилен.  



Героя, 4 страници се чудих няма ли най-най-най-накрая някой да спомене за рунит или другите алтернативи. Определено на хартия харесвам всичко, което казва човека. И дори си признава слабостите. Нали ти написа онази статия за демоничните инструменти? Отметка за потребителите на друга ОС, не това няма нищо общо с виртуализация на компактно дискови устройства. Кога пак ще вдигнеш „Дебиан на български“? Беше забележително място.

@Гейт. Има поне две значения, ако въртиш бизнес. Много по-малкото, но не без значение, особено при завързване на нови контакти, което е това, което държи всеки бизнес жив, е че ще се чуе за теб. Да шефа на компанията може да не те знае, но админите му, които следят пощенските списъци, ще сетят за теб и ще кажат добра дума. Това е важно, ако ти си малкият, а той гиганта. А като си българският предприемач, ако не се казваш Телерик, то ти си лилипута, а онзи до който искаш да се докопаш, е великана.

Както казах, това е по-малкото, но не без значение. Много по-голямата печалба е чисто практическа. Ако не приемат твоите кръпки, след три-шест месеца при новата версия, всичко при теб се счупва зверски и почваш работата отначало. Ако си вътре, дори малък да си, има добра вероятност да се съобразят с катастрофата ти.

Хакмена говори обширно по тези въпроси.
« Последна редакция: Oct 06, 2014, 21:12 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #79 -: Oct 07, 2014, 02:02 »
Пьотеринг оправи systemd и сега почна да възпитава и поучава Линус https://plus.google.com/app/basic/stream/z13rdjryqyn1xlt3522sxpugoz3gujbhh04
Този младеж ще изяде голямата кофа с л..на нищо че Линус е чак в Европа, започва да става интересно.
Това обяснява защо иска да интегрира цяла ОС в неговата "зареждачка"
« Последна редакция: Oct 07, 2014, 02:10 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #80 -: Oct 07, 2014, 08:42 »
Отдавна е murica-нец Линус.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

geroy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 198
  • Distribution: Windows, NetBSD, Devuan
    • Профил
    • WWW
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #81 -: Oct 07, 2014, 09:59 »
SYSV Init едно и също ли е със SysVinit?
Въпросът ми беше, след като плачете, че сте лишени от алтернатива, какво сте ползвали преди навлизането на systemd ?
Сега алтернативата е systemd или sysvinit, поне в някои дистрибуции.
За услугите при зареждане имам предвид. Deamontools не ме интересува.
Каква е била вашата алтернатива преди това ?

Е то хубаво не те интересува daemontools ама аз друго не ползвам за вдигане/свалане на сървиси и поддържането им пуснати?!?!?! Какво очакваш да ти кажа?????
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #82 -: Oct 07, 2014, 12:37 »
Отдавна е murica-нец Линус.
Да, ама в момента е на ЛинуксКон в Европа, затова искаше да набърза 3.17
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #83 -: Oct 07, 2014, 17:51 »
Герой, в тая връзка тук някой преди дни каза, че си администрирал процесите с ps-watcher. Няма да казвам, че го чух сефте, инсталирах го, но така и нищо не разбрах от помощната му информация. Явно не е за тъпи потребители.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #84 -: Oct 07, 2014, 21:01 »
бях го махнал, но тъй като go_fire го засегна: изборът преди беше system V и BSD-style init scripts, както е при Slackware и до този момент.

А тука ревем, не че идва systemd, ами че се опитват да я наложат като единствена и точка по въпроса. Това ги дразни хората.
« Последна редакция: Oct 07, 2014, 21:34 от lunarvalley »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #85 -: Oct 07, 2014, 21:19 »
Лунар, така да се каже със Система пет са от една порода, но биесдарската е по-проста, което винаги е предимство (но не достатъчно ламер като мен да я разбира). И двете ги познавам само на теория. Хулителите казват, че тия две системи не можели да зареждат паралелно, което както се оказа от твоите връзки в LQ (с разни култови слакаджии), че май не винаги е добра идея, защото например системният демон, както се е кръсти, не може да гарантира последователност при все, че е вкарал допълнително ниво на сложност, при което се рапортува бодро, че процеса е вече работещ.

Друго много дразнещо на пьотеригчетата е, че нещо което е работило 30 години, изведнъж се казва, че не работи, като очевидно не е така, просто (това трябва да е в кавички, защото хич не е просто) не е паралелно. Хората от Хирд пък натягат напрежение, като разправят, че SysV е пълен с линуксизми. А пък за същото биесдарите хранят sd ;) И на всичкото отгоре линуксизмите в sd ги смятам за единственото хубаво, защото те реално не са линуксизми, а гнуизми. Много са нагли пьотеригчетата.

Аз съм разочарован, че никой не коментира последната изцепка, а всеки чака Линус да види и да гледаме сеир.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #86 -: Oct 07, 2014, 21:34 »
коя последна изцепка? че обществото на отворения код е пълно със задници ли?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #87 -: Oct 07, 2014, 21:35 »
Ъ-хъ

Научих новина от него. Отивам да си купя четири мощни видеокарти и почвам да копам монетки, само е забравил да каже адреса, дето трябва да ги даря.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #88 -: Oct 07, 2014, 21:39 »
е това си е пълна простотия, колкото и на някои да им е неприятен Пьотеринг.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #89 -: Oct 07, 2014, 21:44 »
Не съм съгласен. Ако някой е нещастник, трябва да му кажеш, че е е*ан г*з и да ходи да се обеси. Политкоректността смятам за лицемерие и най-лошото на демокрацията.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 26   Нагоре
« назад напред »

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
fedora 15, systemd и външен USB диск
Хардуерни и софтуерни проблеми
BULFON 2 3586 Последна публикация Aug 19, 2011, 15:02
от v13
openSUSE без systemd-jounald
Коментар
growchie 40 12028 Последна публикация Nov 22, 2012, 13:26
от go_fire
За systemd-tmpfiles демон
Настройка на програми
clovenhoof 2 3215 Последна публикация Apr 18, 2013, 09:50
от bvbfan
boycott systemd
Коментар
lunarvalley 19 7656 Последна публикация Jun 01, 2014, 10:00
от go_fire
Създаване на systemd unit
Настройка на програми
senser 5 4169 Последна публикация Nov 24, 2014, 19:38
от go_fire