Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 26   Надолу

Автор Тема: какво мислите за systemd?  (Прочетена 83650 пъти)

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #195 -: Oct 15, 2014, 20:37 »
Arch  е по-стабилен отколкото мислите.В стейбъл версията на дебиан имаше дразнещи  малки бъгчета в трея на кде-то където уж всичко трябваше като "по конец "да бачка.Не прехвърляше цели файлове на флашката ми веднъж от всеки 3-4 опита и това е на прима виста ,което се сещам.За разлика от някои тук с дуал бут  ползвах  за всичко дебиан ,така както някои ползват уиндоус.Ползвал съм тестинг ,там положението беше по-лошо.Големи гимнастики ,голямо чудо с xorg и ATI.Тук даже не мога да намеря разлика на пръв поглед между отворения драйвър и този на каталиста.Така че ,ако всичко си работи ,както на лаптопа ми хич и не ми пука дали има инити или системи ди-та.КОмпютъра е да се върши работа на него,които иска може да нищи политически и икономически дебати и философии отностно софтуера му.На мен не ми пречи докато върши работа и няма бъгове.Към линукс съм просто пристрастен и не мога да кажа коя е конкретната причина ,но няма нищо общо с философията му.
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #196 -: Oct 16, 2014, 01:16 »
толкова е стабилен, че един слънчев ден при ъпдейт пакман-а казва - хей пакет А е конфликт с пакета Б. Казваш добре давай с А - не може, добре давай с Б - не може. Друг път се оказваш на промпта на Груб-а. Такива тесли дори Дебиан unstable не може да си позволи.
Депендансите ги оправя почти колкото скапания РПМ
« Последна редакция: Oct 16, 2014, 01:21 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #197 -: Oct 16, 2014, 08:14 »
Джет да ти кажа, че точно по казуса, дето говори, е прав. Специално по него, всеки, който е имал неблагоразумието да си купи Ати от как го има fire gl X и е на Дебиан, плаче гороломно. Мъката е голяма. Но все пак в защита на Дебиан ще кажа, че той не трябва да бъде обвиняван, че не поддържа всеки път собственическо петно.

п.п. От известно време се носи мълва и преди няколко дни се потвърди, че ще мигрират собственическият боклук към обща кодова база със свободният водач, като само някакви патентовани неща ще е разликата. И естествено, тия дето вече сме се минали, минали сме се. Ще ги огрее само тези, дето ще си купят сега нови платки от най-новото поколение.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #198 -: Oct 16, 2014, 09:28 »
толкова е стабилен, че един слънчев ден при ъпдейт пакман-а казва - хей пакет А е конфликт с пакета Б. Казваш добре давай с А - не може, добре давай с Б - не може. Друг път се оказваш на промпта на Груб-а. Такива тесли дори Дебиан unstable не може да си позволи.
Депендансите ги оправя почти колкото скапания РПМ
Бъркаш с теслите ,особено ако скачаш от стабилен на тестинг, както някой писа по-горе.Арч,два пъти ми се случи почти твоя сценарий.Относително е с кофликта.Примерно искам си catalyst-a, е хубаво ама не върви с "революцинния xorg 1.16 дето почти целия код бил пренаписан наново и имал улайлант" Даунгрейд на хорг и си решавам проблема преди да рестартирам.Тези неща ги имаше и в тестигна на дебиан ,винаги след ъпгрейд на хорг ,само че там се преисталираше всеки път и видеото въпреки опитите ми да го инициализирам ,а играчката по-голяма.
  Не плюя дебиан,след толкова дистрибуции се спрях на него,но честно казано ми омръзна да правя ненормални врътки с по-нови библиотеки примерно за да си инсталирам един съблайм текст. Настройката му е ужасно занимателна.
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #199 -: Oct 16, 2014, 10:44 »
Депендансите ги оправя почти колкото скапания РПМ

Да де, само дето rpm по рождение не е бил замислян да удовлетворява (aka оправя) зависимости. Но пък кой съм аз, за да твърдя такова нещо  ::)
Активен

the lamer's team honourable member

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #200 -: Oct 16, 2014, 11:11 »
Тука вече ще има спор, rpm е повече от перфектна за управление на пакети, в пъти по-лесно и елементарно оправям всички зависимости, аз си инсталирам пакети от почти всяка дистрибуция. Дали ще ползвам Alien или ще преценя, че разминаванията са само в имета на пакетите, но не и в съдържанието. Ползвам и доста лични хранилища, такива каквито се занимаряват и досега съм се оправял с всякаки такива разминавания. За мен е hell като трябва да се оправям с дебианските пакети.
Активен

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #201 -: Oct 16, 2014, 12:29 »
То и за pacman съм чувал същото.За пореден път ще кажа ,че когато знаеш какво правиш и четеш внимателно из форумите и официалната документация ,няма значение много каква ти е дистрибуцията.И за да се върна на темата,днес попаднах на един пич от арч форума ,който бутва с openrc и sysvinit- https://aur.archlinux.org/packages/openrc/,та systemd е просто въпрос на избор ,могат и да го налагат ,но винаги може да го смениш.
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #202 -: Oct 16, 2014, 17:01 »


Примерно искам си catalyst-a, е хубаво ама не върви с "революцинния xorg 1.16 дето почти целия код бил пренаписан наново и имал улайлант" Даунгрейд на хорг и си решавам проблема преди да рестартирам.Тези неща ги имаше и в тестигна на дебиан ,винаги след ъпгрейд на хорг ,само че там се преисталираше всеки път и видеото въпреки опитите ми да го инициализирам ,а играчката по-голяма.


И аз се мъчих няколко години, докато не се намери човек от форума (да не излъжа Кенеди ли беше, Едмън ли) дето ме светна. Каза ми: пич като намериш работещ екс просто хвани и го замрази. Поредно доказателство, колко прости са гениалните неща.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #203 -: Oct 16, 2014, 20:59 »

Аз така съм направил ,само дето проверявам от време на време новия дали има вече поддръжка,тя винаги идва малко по-късничко ,даже доста сравнение с нвидия ,която няма да си купя по чисто финансови причини.
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

geroy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 198
  • Distribution: Windows, NetBSD, Devuan
    • Профил
    • WWW
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #204 -: Oct 17, 2014, 16:21 »
Темата отдавна е "прецакана". 7-8 души (3/4 от тези, които са останали и във форума) пишат 13 страници, като повтарят едно и също пост след пост - systemd е много лошо нещо и създателите му са глупаци. И, че хич не го ползват, но са прочели много лоши неща за него. 10 страници от тази тема са излишни. Можеше, всеки да си пусне в поста връзки, към статиите, които е прочел.

Аз съм от тия дето го ползват на някои машини (по принуда) и не ми харесва изобщо.
Радвам се, че поне в Debian има хора с малко повечко акъл от Пьотъринговците и ето го резултата:
https://lists.debian.org/debian-vote/2014/10/msg00001.html
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6198
    • Профил
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #205 -: Oct 17, 2014, 18:09 »
Аз не съм написал нищо в темата, защото не зная, какво е това  ;)
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #206 -: Oct 18, 2014, 07:46 »
Темата отдавна е "прецакана". 7-8 души (3/4 от тези, които са останали и във форума) пишат 13 страници, като повтарят едно и също пост след пост - systemd е много лошо нещо и създателите му са глупаци. И, че хич не го ползват, но са прочели много лоши неща за него. 10 страници от тази тема са излишни. Можеше, всеки да си пусне в поста връзки, към статиите, които е прочел.

Аз съм от тия дето го ползват на някои машини (по принуда) и не ми харесва изобщо.
Радвам се, че поне в Debian има хора с малко повечко акъл от Пьотъринговците и ето го резултата:
https://lists.debian.org/debian-vote/2014/10/msg00001.html
Евала ,голям жест към потребителите си правят дебианци.Сега ще се наложи да отделят още повече ресурс под формата на програмисти  и време за да си изпълнят :
 "* alternative init system implementations
   * special-use packages such as managers for init systems
   * cooperating groups of packages intended for use with specific init
     systems..." вместо да насочат усилията си другаде.Ама пък доста хора си искат старото ,като бутона "старт" в уиндоус например ,което не казвам ,че е лошо.
Маса bash скриптове така няма да осиротеят,ще си запазят групата потребители ,може да загубят малко ,но вероятно ще спечелят и повече...Честно казано и двете не ме бъркат ,като обикновен потребител и прагматик ,двете щом работят ,философията и моралните качества  не ме касаят.
« Последна редакция: Oct 18, 2014, 07:47 от Odido »
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #207 -: Oct 18, 2014, 10:42 »
Това не е каквото изглежда. Това е просто измиване на ръцете. Просто опозицията е прекалено гласовита и се търси начин да им се замажат очите.

Направли са си сметката добре. Ти я каза. Критикарите ще се фейнем нанякъде, а ГНУ/Линукс навлиза сериозно в развлекателната индустрия със стотиците милиони безмозъчни потребители на фейсбук, уацап, енгри бърд и туитър. Защото не е важно дали е лайно, а дали е завито в целофан.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #208 -: Oct 19, 2014, 01:03 »
Уф аман.

Абе вземете излезнете от тая малоумна идеология, щото последната съществува предимно заради идиоти, които няма как да смелят нещо освен ако не им е опаковано по тоя начин.

И наистина много малко чисто технически аргументи извън прочетеното някъде/идеологически обремененото. Срамота е това.

Цитат
Темата отдавна е "прецакана". 7-8 души (3/4 от тези, които са останали и във форума) пишат 13 страници, като повтарят едно и също пост след пост - systemd е много лошо нещо и създателите му са глупаци. И, че хич не го ползват, но са прочели много лоши неща за него. 10 страници от тази тема са излишни. Можеше, всеки да си пусне в поста връзки, към статиите, които е прочел.

Ахехахаха, наистина няма нужда така. Ти надявам се не работиш към ГЕРБ? Щото аз там такива отклонения съм ги забелязвал доста често, направо им е като някакво вградено болестно състояние - вие пичове пишете така щото сте мафия и щото не зачитате авторитета, абе не мога да го разбера това мислене. Такива аргументи са също толкова безумни колкото някой да пльосне нещо по въпроса какво някой мислел за Пьотеринг.


Тааа това което искам да кажа е да - лични впечатления. Какво точно ви счупи systemd, какво точно ви оправи. Аз в момента имам и позитивни и негативни наблюдения, но позитивните за момента преобладават.

Моите наблюдения досега иначе: преди няколко седмици си ъпгрейднах хардуера - нова кутия, повече РАМ, нови дискове и на практика преинсталирах системата с jessie. Песен направо - от бутването на ядрото до KDE логин за по-малко време отколкото BIOS-а инициализира хардуера и си прави проверките. Греда с моите инитскриптове естествено.

Виртуална машина на работа, дебиан stable, заради желанието да инсталирам по-нова питонска библиотека от unstable, това повлече systemd незнайно как (ебати вирусния пакет е). Заради малоумен package management, някои неща стояха стари, други нови, при бутване, виртуалната машина се насира и отнема доста повече време, заради грубо насиране и нуждата някакъв тул да ми създава статична /dev файлова система от неща дето е probe-нала и видяла през sysfs предполагам. След upgrade се оправи, но загубих доста време. Мен не ме интересуват тези тъпизми, искам да си свърша работата и за жалост голяма част от нея си я върша през същата дебианска виртуална машина. Другия малоумен момент е opt-out схемата, пробвай да си инсталираш sysvinit при инсталиран systemd, резултатът без човешка намеса не е красив. Но всичко това аз го отдавам на не особено прекрасната интеграция на systemd в дебиан засега.

Машина на приятел, crunchbang линукс, ползващ дебианските репа, за да си сложи новото gnuradio (идеята беше да го зарибя да ползва SDR софтуера под линукс), това повлича и systemd. Съответно същите симптоми като на моята виртуална машина, той даже решил че няма да бутне, плюс доколкото разбирам след първия reboot го изхвърля в tty вместо в графичната среда. Пак греда и пак бутва доста по-бавно заради същите глупости. В крайна сметка се докара до графичната среда и всичките му тулове там след известно псуване (ако бях истински линукс евангелист, щях да се засрамя вероятно). Той обаче не иска да ъпгрейдва, страх го беше и го разбирам.
« Последна редакция: Oct 19, 2014, 01:42 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Re: какво мислите за systemd?
« Отговор #209 -: Oct 19, 2014, 07:51 »
За мен всеки, който ползва Дебиан е напреднал потребител, но как gnuradio иска systemd  ??? Вероятно е разрешил хранилищата на Testing и оттам, ако не направиш пълен ъпгрейт нещата се засират.
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 26   Нагоре
« назад напред »

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
fedora 15, systemd и външен USB диск
Хардуерни и софтуерни проблеми
BULFON 2 3604 Последна публикация Aug 19, 2011, 15:02
от v13
openSUSE без systemd-jounald
Коментар
growchie 40 12064 Последна публикация Nov 22, 2012, 13:26
от go_fire
За systemd-tmpfiles демон
Настройка на програми
clovenhoof 2 3231 Последна публикация Apr 18, 2013, 09:50
от bvbfan
boycott systemd
Коментар
lunarvalley 19 7677 Последна публикация Jun 01, 2014, 10:00
от go_fire
Създаване на systemd unit
Настройка на програми
senser 5 4191 Последна публикация Nov 24, 2014, 19:38
от go_fire