Автор Тема: Проблем с парола на keyring !  (Прочетена 1683 пъти)

milendobrev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 21
    • Профил
Проблем с парола на keyring !
« -: Jan 24, 2012, 14:51 »
Здравейте, как да сменя паролата на keyring която ми иска от време на време. Не че е толкова важно, но ме дразни. Да обясня, компютъра е купен от Хенди, 2011 г. с инсталиран Убунту 10.04, знам администраторската парола, но нямам тази за keyring. Не е същата, пробвах я , не става. Опитах и чрез passwords and encription keys да я сменя - не става, иска старата парола а аз не я знам. Помагайте , моля :)
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с парола на keyring !
« Отговор #1 -: Jan 24, 2012, 15:03 »
Отвори /home/<user> директорията, покажи скритите файлове (Ctrl + H) намери директорията .gnome2, в нея намери директорията keyrings и изтрий всички файлове от нея. След това рестартирай компютъра.

http://davestechsupport.com/blog/2009/01/16/how-to-remove-ubuntus-password-keyring/
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

milendobrev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 21
    • Профил
Re: Проблем с парола на keyring !
« Отговор #2 -: Jan 24, 2012, 15:18 »
Благодаря, направих нещо подобно, от passwords and encription keys изтрих папката която беще там със запомнените пароли, рестартирах , и като ме попита за нови пароли си ги зададах :) Благодаря за помощта :)
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Проблем с парола на keyring !
« Отговор #3 -: Jan 24, 2012, 16:00 »
Благодаря, направих нещо подобно, от passwords and encription keys изтрих папката която беще там със запомнените пароли, рестартирах , и като ме попита за нови пароли си ги зададах :) Благодаря за помощта :)

Ако искаш изтрии я пак и като те попита за нова парола на празното дай ОК и вече няма изобщо да ти се показва :D
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
SRWare Iron - Default keyring ?
Настройка на програми
PaperNick 0 1046 Последна публикация Aug 08, 2012, 11:47
от PaperNick
Как да спра Ключодържателя Unlock Keyring в Минт 18 ?
Настройка на програми
NedkoNedef 10 4569 Последна публикация Mar 06, 2017, 15:17
от cybercop