Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 194710 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1080 -: Nov 24, 2020, 07:36 »
Просто си монтирай биде
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1081 -: Nov 24, 2020, 09:01 »
Maline в унес съм, след като онзи ден ми каза, че това са теми дето интересуват чички, но не и нормални, млади хора.

И преди двадесет години пак ме интересуваше света около мен.

Сега, това, което се предлага с новото пълно затваряне, ми се струва лудост. И не заради ресторантите. Аз на кръчми така или иначе не ходя по финансови причини. Но не са само те.

Да затвориш хората в гладните, зимни месеци без доходи е убийствено. Аз силно вярвах, че раз-Бойко ще спечели изборите дори да са редовни. Сега се очертава да няма редовни избори, защото все още ще сме затворени. Когато бъдем освободени и се проведат избори, каквито и измами да се правят, няма да успее да хване повече от 10%.

Аз знам, какво е да си без работа зимата, а всички сметки да идват и да имаш много извънредни разходи. Сам не знам, как съм успял да се оправя. Всъщност знам, че е с помощта на небето, но много хора ще сметнат, че фантазирам.

Хората масово не са готови да минат през това. Пролетта се случи на половина и резултатите бяха отчайващи. Казвам наполовина, защото реално след втората седмица нямаше затвор. Всички се шматкаха наоколо и единственото, което не работеше, бяха споменатите кръчми, но в последствие и те отвориха.

А в същото време чувам гласове около себе си, че било крайно време и сме били закъснели безнадеждно. Не знам, на какво разчитат тези хора. Че ще останат живи? При положение, че не си планирал да изкараш зимата дълбоко под земята в някой бункер, то болест (не само въпросната) може да хванеш по всяко време. Ама и нея. Нали ще отвориш прозореца, за да проветриш? Или по-лошо, грееш се на климатик. Как точно планираш да избегнеш вируси?

Държавните болници от десетки години са в пълен крах, който се задълбочава. Частните болници, където ги има, няма да те приемат, ако не си в тесния им профил. А тесния им профил не включва критични състояния от какъвто и да е вид.

На Земята няма, кой да ти помогне, ако изпаднеш в лошо положение. И в същото време ти отнемат единственото, което можеш да сториш, а то е да работиш.

Не знам, как хората я мислят тази обстановка. Нарочно всички, вкупом, доброволно се набутват в безизходица. И защо?

Щели да умрат? Всички ще умрем. Тленното ни тяло не е вечно. Въпроса е, защо повечето искат да умрат от страх, скрити като мишки. За миши живот ли мечтаят?


=*=

Може би има хубава новина от всичко това. Този нищо и никакъв вирус, пред който едрата шарка е като Армагедон, показа нещо. Над 90% от хората са страхливци. А от много години, навсякъде се говори за ТСВ, а войнствените люде изобилстват, повече, от колкото е редно. Ами никое правителство няма да успее да прати тези хора на фронта. Ще напълнят гащите само като разберат за перспективата. Значи ТСВ се отлага за неизвестно бъдеще.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1082 -: Nov 24, 2020, 17:26 »
А Великобритания увиличи военния си бюджет.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

stealth01

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #1083 -: Nov 24, 2020, 18:04 »
...
Да затвориш хората в гладните, зимни месеци без доходи е убийствено.
...
Щели да умрат? Всички ще умрем.
Цялото мнение събрано в два реда. Всичко е вярно.

Освен онова за Бойко. Не смятах, че след всичкото нищоправене и преливане от пусто в празно, все още може да се допусне, че съществува човек, който би му гласувал кредит на доверие. Дори заклети бойковисти (ГЕРБ са ужасТни, но Бойко е Слънцето) около мен вече си чупят езика и признават, че светилото ни е абдикирало от задълженията си.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5283
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1084 -: Nov 24, 2020, 18:04 »
Нашите пък ще увеличават бюджета за НЗОК.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1085 -: Nov 24, 2020, 18:58 »
Maline в унес съм, след като онзи ден ми каза, че това са теми дето интересуват чички, но не и нормални, млади хора.

На работа дори и една година по-малките от мен ме "баткат", нормално е да се броим за чички (отначало се дърпах, щото не се мислех за такъв, ама претръпнах).
Младите хора... да кажем, че не им е приоритет да пишат/четат по форуми, освен ако не са на зор.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1086 -: Nov 24, 2020, 19:35 »
Аз съм чичо бая отдавна. Първия ми племенник се роди, когато бях едва на 11. Ама и за тия дето не са ми семейство, пак не от скоро съм чичо. Големия ми син скоро прави 17. И все пак, това, че съм чичо, не мисля, че е променило много интереса ми към света.

От друга страна си прав, че във времената на spybook, тик-так и Instagram, форумите са в силно неизгодна позиция.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1087 -: Nov 26, 2020, 15:21 »
Прекалено много съвпадения има - тези лаборатории (наистина огромен комплекс) в Ухан и от там пламна света. Западът (врагът) го отнесе най-тежко. Китайската икономика е единствената с ръст, всичко друго в киреча.
А на този вирус какво му има та цял институт се занимава с него. Явно е доста перспективен. Дори да не е правен от човека, поне са го хранили и отглеждали (за всеки случай). Можеш да отглеждаш и добермани и да ги пратиш да убият някого - това не значи непременно, че ти си ги направил.
Цялата работа смърди яко.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1088 -: Nov 26, 2020, 22:10 »
Прекалено много съвпадения има - тези лаборатории (наистина огромен комплекс) в Ухан и от там пламна света. Западът (врагът) го отнесе най-тежко. Китайската икономика е единствената с ръст, всичко друго в киреча.
А на този вирус какво му има та цял институт се занимава с него. Явно е доста перспективен. Дори да не е правен от човека, поне са го хранили и отглеждали (за всеки случай). Можеш да отглеждаш и добермани и да ги пратиш да убият някого - това не значи непременно, че ти си ги направил.
Цялата работа смърди яко.

   Кой ти каза,че Китайската икономика е с ръст ?
Между другото,самите хамериканци твърдят ,че китайците манипулират данните.

Така и така ,пак си говорим за ковид,има един не по-малък лабораторен комплекс
във Форт Детрик,Тексас ...
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1089 -: Nov 27, 2020, 00:17 »
https://www.nbcnews.com/business/economy/china-just-became-first-country-grow-its-economy-after-covid-n1243898
Мога да цитирам и азиатски източници ако предпочиташ.

Ама не Форт Дитрих пламна, нали.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1449
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1090 -: Nov 27, 2020, 06:42 »
Хора защо спорите като че ли националното има кой знае какво значение в случая  ::)

Официално се призна, че лаба в Ухан е получил американски грант, отделно френската връзка, снимките от посещението на френска официална делегация.

Още в началото имаше инфо и за Канадска лаборатория (клас 4) където са работили 10-тина китайски учени. Една китайка е изгонена поради съмнения за шпионаж.
Мислите ли, че няма обмен на информация, къде официално, къде чрез шпионаж (на уж партьорите).
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1091 -: Nov 27, 2020, 09:34 »
Според онзи (но руски!) източник, който пуснах, множество лаборатории по целия свят включително тази в Ухан са работили по модифицирането на точно този вирус. Тук нематериалната част е, че душата на вируса е разбрала за това, приела го е за нападение и е решил да отвърне.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1092 -: Nov 27, 2020, 15:22 »
А погледнахте ли патентите за вируса. Наистина е патентован или най-малкото негова разновидност. Което с днешните технологии и възможности да режеш ДНК и да си го наслагваш, е нищо работа да го измениш по твои критерии. Направо са си го разработили и то не вчера.

Също да спомена и подозрителното приемане на почти едни и същи мерки от всички страни, без оглед на география, заболеваемост, здравна система и прочее подробности, които могат коренно да променят ситуацията от една държава на друга. Но не, всички едно и също. Като по команда, като по сценарии. Не намирисва, а не се търпи
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1449
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1093 -: Nov 30, 2020, 11:23 »
И поглед от една друга гледна точка: https://www.actualno.com/world/samoubijstvata-v-japonija-za-oktomri-poveche-ot-vsichki-pochinali-ot-covid-19-news_1525450.html

А и защо ли тези дни в Китай май има около 10-тина новозаразени (при това население), а от линка по-горе май и в Япония не са чак толкова много.
Липсват и данни за доста други страни, някак като че ли избирателно се дава информацията (доколкото въобще е вярна).
След като големите соц. медии тагват като "фалшива новина" и постове на досегашния американски президент (Тръмп).  ::)

Смея да твърдя, че дори и при сегашното плачевно ниво на мисленето (при болшинството хора), ако фактите се дават изцяло и с по-малко коментари и готови изводи, много повече хора ще имат "собствено мнение". Вместо да повтарят "опорки"  >:D

PS: ще добавя едно необходимо (според мен) допълнение. Нямам предвид, това че Тръмп говори "предимно лъжи/заблуди" (мое мнение) а това че постовете му се четат от голяма аудитория (това е по-важното) и ако писаното (от него) не съвпада или противоречи на "необходимата официална информация/новини" това се обявява за фалшива новина. И тъй като повечето (негови) неща наистина са фалшиви новини, това дори изглежда оправдано !
Например в Третия Райх май не е имало други медии извън официалната пропаганда. Вижте и нашите медии (едно 80-90 %) в момента  8)
« Последна редакция: Nov 30, 2020, 12:16 от ray »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1094 -: Nov 30, 2020, 12:29 »
Абсолютно съм убеден, че в днешно време всяка една новина е фалшива. И е фалшива, защото във всяка една се спестява част или направо цялата истина. Освен това всяка новина се пише специално, за да внуши нещо. С други думи днешните новини (от където и да идват) са много далеч от разбирането за хроника. Те са пропагандно средство, но не и нещо реално.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear