Автор Тема: За всички които мразят България.  (Прочетена 26025 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #75 -: Feb 03, 2015, 00:22 »
Свободата да си биеш главата.

Сериозно иначе, човекът си се ебава качествено и реакциите ме карат да се чуствам оптимист за бъдещите си тролски занимания тук.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Rosen88

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 178
  • Distribution: Gentoo Base System release 2.7
  • Window Manager: Gnome 41
    • Профил
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #76 -: Feb 03, 2015, 09:52 »
България е мразена заради продажните политици, и продажните избиратели които гласуват за тях.
Активен

AMD Ryzen 5 3600x (4.3GHz/1.3V) Noctua NH-D14
GB B450 Aorus Elite
32GB DDR4 3200MHz Corsair Vengeance LPX
Samsung 970 Evo Plus M.2 1TB / Samsung QVO 860 1TB
Western Digital Red 1TB
GB RX580 8GB Gaming
Fractal Design Integra M650
DeepCool Macube 310

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #77 -: Feb 03, 2015, 09:57 »
Аз пък предлагам една революционна идея - не само гласуването да не е задължително, ами да си плащаш ако искаш да гласуваш. Една солидарна сума, примерно 50 лева, и въпросните да ходят за партийни субсидии. Така е най-справедливо, понеже сега вземат от всички хора пари за целта и данъкоплатците дето не са гласували са прецакани. Когато партиите предлагат говна, нека да им плащат колкото се плаща за говна на пазара в крайна сметка, каква е тази работа.

Ето на - решаваме проблема с купения вот. Циганите като видят 50 лева, при първа възможност ще се чупят вместо да си ги платят на изборната комисия. Тогава това ще се превърне в проблем на партиите, и този проблем ще е сложен проблем. От друга страна, всички малоумни промити социално-слаби панелни чворове, няма да могат да определят политиката на страната и автоматично популизмът ще отмре. Най-малкото всякакви политикани ще спрат да се изказват от името на "народа", което не е малко, мен ми се драйфа от такива изроди.

Не е ли прекрасно това? С нетърпение очаквам да стане реалност.

Извинявай, но идеята не е революционна, а недомислена. А е такава, защото с нея узаконяваш купуването на гласове. Просто, ако се възприеме твоята идея, този който в момента плаща за купуване на гласове, ще продължи да го прави, но вече няма да имаш основание да го преследваш наказателно ::)

И не мисля, че увеличаването на сумата за един глас (50 + 50 лева) ще спре тези, които пазаруват гласове.
Активен

the lamer's team honourable member

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #78 -: Feb 03, 2015, 10:00 »
Каква свобода?!  :D От три дена се опитвам да подкарам един Asus X552DM и Уин 7 се инсталира най-накрая, но Линукс .... Нещо nVidia-та не иска и не иска

Ако си с две видеокарти, погледни дали в BIOS-a има възможност да забраниш използването на NVidia по подразбиране. В моя случай (IBM Thinkpad T420) това помогна.
Активен

the lamer's team honourable member

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #79 -: Feb 03, 2015, 10:08 »
Покупко-продажбата на гласове трябва да е законно. Живеем в пазарно общество. Каквото пречи на пазара, трябва да го няма. Десетки пъти съм заявявал, че и аз бих си продал гласа, но съм обект на дискриминация. Дават само на мургавите събратя.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #80 -: Feb 03, 2015, 10:15 »
Цитат
Извинявай, но идеята не е революционна, а недомислена. А е такава, защото с нея узаконяваш купуването на гласове. Просто, ако се възприеме твоята идея, този който в момента плаща за купуване на гласове, ще продължи да го прави, но вече няма да имаш основание да го преследваш наказателно ::)

И не мисля, че увеличаването на сумата за един глас (50 + 50 лева) ще спре тези, които пазаруват гласове.

Ще имаш абсолютно същото основание, каквото имаш и сега. Но ще се внесе един допълнителен елемент - ще се наложи партиите да дават пари на доверие. Сега примерно могат да се изработят разни схеми където парите се дават след гласуване, на всеки избори измислят някаква такава схема, примерно карат ги да си снимат бюлетината и да им я показват и тем подобни. Ако гласуването стане платено обаче, на братята роми ще трябва да им дават поне 50 лева на ръка предварително. И тук е въпроса дали ще отидат да изкарат още (примерно 50) лева или ще отидат да ги изпият на момента.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #81 -: Feb 03, 2015, 12:08 »
А и още нещо. При сегашната система са на печалба. Един избирател е по-скъп от това, което дават за купуване. Сиреч купуването се поощрява. Ако обаче парите им идват директно от джоба на избирателите им без преразпределението на държавният бюджет, тогава всеки купен глас ще е загуба. А при моята добавка на модела, ще се стремят и към гласовете на по-заможните, защото от гласовете на социлно слабите и ниските слоеве на обществото няма да получат нищо. Това автоматично си го превръща в елитарност, наследственост и професионализъм в политиката, сиреч западният модел, към който така неистово драпаме почти двадесет и пет години.

п.п. Сега се сещам, че при моята добавка за социално слабите, ще трябват отделни секции за тях, за да не се изкриви резултата и повече пари да получи този, за който са гласували повече социално слаби, а не този, за който са гласували платили.
« Последна редакция: Feb 03, 2015, 12:13 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #82 -: Feb 03, 2015, 18:56 »
Каква свобода?!  :D От три дена се опитвам да подкарам един Asus X552DM и Уин 7 се инсталира най-накрая, но Линукс .... Нещо nVidia-та не иска и не иска

Ако си с две видеокарти, погледни дали в BIOS-a има възможност да забраниш използването на NVidia по подразбиране. В моя случай (IBM Thinkpad T420) това помогна.
BIOS е супер орязан, не може там да избирам или забранявам нищо. Ъпргейднах го до последната версия. Сега вече има две системи, но май видеото пат не тръгва. Изглежда ще се кара с вграденото. Та мисълта ми беше, след като четири дена вече се боря с обикновени на пръв поглед неща, като това да имаш дуал буут на обикновена машина за шест стотака, за каква свобода може да говорим. Добре, че това чудо не беше мое, иначе щеше да лети през балкона. 40 метра е до долу :D Побеля ми косата  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #83 -: Feb 03, 2015, 21:38 »
Очарован съм!

Само една забележка, според мен трябваше да пишеш малко по-неграмотно, щеше да е още по-успешно.

+1

Сериозно иначе, човекът си се ебава качествено и реакциите ме карат да се чуствам оптимист за бъдещите си тролски занимания тук.

Хехех ти пък си намерил къде да тролиш - при баш троловете  ;D

Между впрочем как завърши конкурса - тъй и не разбрах кой ти взе наградата (или си я връчи сам на себе си)?
а бе да не би сега да гледаме втора част - Изкуствения интелект (под името юзър444) отвръща на удара...
« Последна редакция: Feb 03, 2015, 21:42 от remotexx »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #84 -: Feb 04, 2015, 02:45 »
Батка, то само go_fire даде решение, останалите Пеевски та Пеевски. Против принципите ми е да давам награди на конкурси само с един участник. Значи много хора са родени за велики дела в тази държава, сигурен съм че и на Прасчо ще му дойде реда и ще бъде натролен някой ден както си трябва, ама не беше тва идеята в крайна сметка, човек треба да почне с по-реалистични цели. Или поне ако това ти е висшата цел в живота, трябва да го разбиеш на събтаскове така да се каже, нищо велико не става от днес за утре.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

edmon

  • Гост
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #85 -: Feb 04, 2015, 11:14 »
така се правят пари ... не с банери по форуми :))
http://opinion.name/rndr/Otvetin_BG_Power_balance/?sub_id=17729887&prlid=168
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #86 -: Feb 04, 2015, 12:43 »
Ега ти, това е направо ужасно. Ще се разделяли с мъжете си, защото били „нула“, дупка или нещо такова. Отсега казвам, че изобщо не изпитвам такива проблеми, но все пак се отчаях. Правили го по три часа с тая нова Виагра, една седмица не можела да ходи след това. Идва ми да се гръмна като ги чета. Вярно, че това най-вероятно не са истински хора или повечето поне, но самият факт, че това го е измислил човек дори в единствено число, а не изкуственият интелект на пикливата агенция, вече ме кара да се стряскам, колко зле е положението.

Попадал съм на подобни реклами за отслабване с някаква отвратителна арменка и някакви други уж звезди дето никой не ги знае, но това вече прекрачи всякакви граници на безмозъчност. Ако това наистина е актуалното състояние на обществото, а няма как да не е, то продължавам спешно да си търся билет за Марс. По-добре разредена, леко отровна атмосфера, отколкото това тук.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #87 -: Feb 04, 2015, 17:31 »
Хехех тоя ме разсмя
но все пак да попитам понеже отдавна не съм си идвал в БГ да не би пък пак да сменили нещо ей тъй да усдвоят едни пари и вече да е правилно да се пише/казва напр.
Нова цена 82 лев

А пък едно време и без хапчета държахме по повече от 3 часа и не си спомям да е имала проблеми след това - само един път беше отишла на работа в неправилната смяна (това ме навежда на мисълта че май и по доста повече от 3 часа сме го правили чак да си обърка смените ама така е времето все не стигаше)

и още нещо по темата, малко по-различна гледна точка
http://www.imdb.com/title/tt2785032

П.П. То всяко нещо с времето си ама така като ги гледам тия каки едва ли имат нужда от такова нещо, но нали ако накачули само стари баби и никой няма да си го купи... то имаше един виц навремето:
Ееех едно време таковахме и после спяхме като къпани
а сега като се изкъпем и спим като ..таковани
« Последна редакция: Feb 04, 2015, 17:34 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #88 -: Feb 04, 2015, 17:42 »
Вярно е само, ако е 81 лев, но не и 82 лева.

Нова валута не е въвеждана от 1999-та, а предполагам тогава си си бил още у нас. На 1,1,11 трябваше отново да има смяна, но тя се отлага непрекъснато и засега, казват най-ранна дата 1.1.17 и то ако побързаме повечко.
« Последна редакция: Feb 04, 2015, 17:44 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #89 -: Feb 04, 2015, 18:25 »
Оффф то да беше само това
пак добре че явно никой не оди по тея сайтове и не ги чете
аз сега се зачетох ми че то дали има нещо правилно написано

то не само цените:
  ЦЕНА ДНЕС: 82 лев 164 лев
ами и отзивите (подбрано):
  "Тази гривна наистина действа! С него съм загубил моята вечна сънливост..."
  "... Сега аз винаги весел и в добро настроение." - бе то и ракията така действа  ;D
  "... Две седмици по-късно, организъм ми върна към нормалното състояние."
  "Тялото ми и организъм стават много по-силни. ..."
« Последна редакция: Feb 04, 2015, 18:29 от remotexx »
Активен