Автор Тема: За всички които мразят България.  (Прочетена 26321 пъти)

edmon

  • Гост
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #45 -: Feb 01, 2015, 17:01 »
Та понеже съм от тия свободолюбивите, я разясни за задълженията.

Права превръщащи се в задължения се нарича диктатура.

Ти наричаш най-старата демокрация - диктатура, защото прилага задължително гласуване?:))
Проблема в БГ, че много хора са се научили да правят изводи и да ги огласяват на всеослушание , без да са се научили, че нямат достатъчно информация, за да правят тези изводи!!!!
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #46 -: Feb 01, 2015, 18:52 »
Искаш да кажеш, че използваш фанариотите като пътеводна светлина? Ако те чуят възрожденците, ще се обърнат в гроба. Това е архи-врага, ве. Тия са ни †Божие проклятие. 1 300 години им теглим колая. А ти ги даваш за пример?!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

pennywise

  • Гост
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #47 -: Feb 01, 2015, 19:26 »
Изобщо не виждам какъв е проблема да се превърне от право в задължение.

Също така сте задължени да плащате данък под формата на пенсионни осигуровки както и здравни - ама там някак си никой нищо не казва, и всички си плащат (ако могат).

-Моля само не ни карайте да си влачим задниците веднъж на 4-ри години на максимум 1000м. от където живеем, че сме атрофирали физически и психически и този ден ще ни помогне да оправим нещата пишейки неразбираеми текстове във форуми.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #48 -: Feb 01, 2015, 19:29 »
Искаш да кажеш, че „не плащат, ако могат“  >:D
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #49 -: Feb 01, 2015, 19:39 »
Сатире, азвинаги съм работил за частници. Да работиш за държавата смятам, че трябва да си ментално повреден, нищо да не става от теб и за да не ти дават социални помощи или инвалидна пенсия, те назначават на  държавна работа. Всички, на 100%.
а в Дупница и частниците са герберасти. другите фалираха, защото обществените поръчки ги взимат герберастите. тука друг бизнес няма.
Активен

stealth01

  • Гост
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #50 -: Feb 01, 2015, 19:50 »
ПС . ВИ сте всички псевдо своболюбиви мързели!:)
мерси :D
Проблема в БГ, че много хора са се научили да правят изводи и да ги огласяват на всеослушание , без да са се научили, че нямат достатъчно информация, за да правят тези изводи!!!!
правилно, колега! хората нямат информация. как да решим този проблем? нека ги накараме да задължително да избират без да имат представа за какво точно гласуват!
гледам има доста народ, който си няма представа какъв ще е резултатът от задължителтно гласуване, но много го иска, щото ТАКА! и щото сме атрофирали, не за друго...
:лицепляс:
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #51 -: Feb 02, 2015, 01:55 »
Аз пък предлагам една революционна идея - не само гласуването да не е задължително, ами да си плащаш ако искаш да гласуваш. Една солидарна сума, примерно 50 лева, и въпросните да ходят за партийни субсидии. Така е най-справедливо, понеже сега вземат от всички хора пари за целта и данъкоплатците дето не са гласували са прецакани. Когато партиите предлагат говна, нека да им плащат колкото се плаща за говна на пазара в крайна сметка, каква е тази работа.

Ето на - решаваме проблема с купения вот. Циганите като видят 50 лева, при първа възможност ще се чупят вместо да си ги платят на изборната комисия. Тогава това ще се превърне в проблем на партиите, и този проблем ще е сложен проблем. От друга страна, всички малоумни промити социално-слаби панелни чворове, няма да могат да определят политиката на страната и автоматично популизмът ще отмре. Най-малкото всякакви политикани ще спрат да се изказват от името на "народа", което не е малко, мен ми се драйфа от такива изроди.

Не е ли прекрасно това? С нетърпение очаквам да стане реалност.
« Последна редакция: Feb 02, 2015, 01:58 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

edmon

  • Гост
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #52 -: Feb 02, 2015, 08:48 »
Искаш да кажеш, че използваш фанариотите като пътеводна светлина? Ако те чуят възрожденците, ще се обърнат в гроба. Това е архи-врага, ве. Тия са ни †Божие проклятие. 1 300 години им теглим колая. А ти ги даваш за пример?!

А бе на глупостта наречена 'задължително преброяване' така ли се опъваше !:))
Или остави да те преброят като добитък:)))

Възрожденците ги знаем, какви АКИТА са изакали, ай няма нужда да ги фалим мноо мноо!:))
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #53 -: Feb 02, 2015, 10:12 »
Добре нека си имат скелетите в гардероба, но ако тях ги нямаше и нас нямаше да ни има. Приемаме, че няма да се опираме на авторитети, защото всеки авторитет смърди.

Тогава, какво ще кажем за тези 1 000 години преди възрождението, в които единствената цел на гърците е да ни заличат от лицето на земята и толкова се умопомрачават в тази си задача, че накрая унищоават собствената си империя. Разбира се те са хитри копелдаци и превземат веднага новосформираната империя отвътре, продължавайки със самопоставената си цел. Нищо не започва от днес.

А виждаш ли какво става там? Смени се властта с хора, който казват — ние се разпрахме от ядене и кражби, но отказвваме да плащаме мастрафа, нека другите го плащат, те са духачи, Елада е велика. И разбира се това ще се размине, както винаги до сега. Такъв ли народ искаш да сме и ние? Нямаме ли си достатъчно свои грехове?

Ако българите еволюционно сме някъде малко над маймуната и под микровълновата печка, то те са някъде под гризачите и над жабите. Толкова ли долни да сме и ние?

---

Идеята на Гейт принципно ми харесва като повечето му екзотични идеи. Така и така им плащаме на партиите за всеки глас, поради което искат този задължителен вот, нека е директно, няма защо да се минава през държавният бюджет. Разбира се това означава имуществен ценз, което е противоконституционно, но пък кога ли тя е била спазвана. За да бъде спазена, трябва да се даде на социално слабите да гласуват безплатно.

Бихте казали, че така нищо не би се променило? Не е точно така. Като не плаща и пари няма да ходят в партийната каса. Който е избран с предимно такъв вот, няма да получи почти нищо. Затова партиите щат не щат ще трябва да се борят за платежоспособни.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6213
    • Профил
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #54 -: Feb 02, 2015, 10:36 »
Как пък само такива теми събират за нула време по стотина поста!  :D
Иначе идеята на Гейта да си плащаме за да гласуваме е интересна. По-интересно е, как ще се случи  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

lunarvalley

  • Гост
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #55 -: Feb 02, 2015, 10:56 »
Цитат
Как пък само такива теми събират за нула време по стотина поста!
аз знам как и защо, но ако го напиша както ми е на акъла ще получа ban  :D
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5298
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #56 -: Feb 02, 2015, 11:18 »
Хахахахаххааааааааааааа
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #57 -: Feb 02, 2015, 11:20 »
Лунар, кажи си го! Бананизиране напоследък е имало само за расизъм. За друго не съм виждал и е бил временнен: за по седмица. На мен ми е интересно защо. Още повече, че повечето ми мнения (а и твоите, хи-хи) са точно в такива теми.

----

 Да се върнем все пак на темата. Изглежда, че форума е отново на линия. Не съм сигурен, но мисля, че съдържанието е качвано наново. Липсват теми, в темите няма коментари. Не така го бях видял последният път. А и като всички мнения да са с дата 31.1.15, което определено е доказателство, че са качвани наново. Но като съдържанието да е едно и също.

И на Булфон за около хиляден път искам да му насоча вниманието към нещо, което той старателно избягва пета, почти шеста година. В онзи форум може да се коментира без регистрация!!! Върнете ни обратно отнетата свобода. В smf е въпрос на едно щракане.

Попаднах и на мнението, което разяснява, защо конкретно собственика (интересно на какво точно е собственик, като домуването не е негово), а какво мрази родината. Надявам се да е същото, което са видели другите потребители. По-точно се надявам да не е, защото е съвсем кратко. За такава силна декларация трябва доста повече обосновка. Аз трупах много години печал и факти, за да стигна до подобна констатация.

Подписал се е като Celldweller и аватара е друг. Но вероятно е същият user444. Ето и мнението:


Цитат
Когато говоря за омраза към България, винаги имам предвид това колко съм нещастен и колко лоши спомени имам с хората. Казвам хората без да съм излизал някога от България, за това ще ги наричам Българите. Имам виртуални приятели от други държави които са много по-мили и добри от вас. Винаги съм искал да се махна от България, но от къде да намеря пари за да се махна? Тук с висше образование като чистач ли да работя? Гледайте това клипче.
 
https://www.youtube.com/watch?v=Tm38Rfjm80s
 
 Това не е смешно, а жалко. "Никой не искаше да изпусне промоцията от краставици за 33 стотинки и банани за 69 стотинки"

Добро впечатление прави, че е дал връзката по https. Какво е съдържанието ѝ не съм проверявал и сигурно ще ме е гнус, затова не мисля да го гледам.

Започвам с разбора. Човека ни съобщава, че е нещастен. До края на съвсем краткото мнение няма да проясни своите лични впечатления. Нещастието е сигурен знак, че е време за промяна. Каква е решил той, ще ни съобщи след няколко изречения.

В следващото изречение ни съобщава, че познава на живо само българи. Щастливец, бих казал аз, но това е моя опит, не неговият. Няма да коментирам надменните копелета.

Казва, че има приятели (виртуални) от други страни, които били мили и приятни. Пак негов опит, няма да намесвам своя. Но очевидно, щом е така, определено му трябва промяна.

В следващото изречение най-после ни казва каква да е тя, а именно да си бие шута, като много други предатели. Свободна страна сме, има това право. Но нещо го спира, какво? Не можел да намери пари. В рамките на ЕС може да забегне на всякъде в рамките на 1 000 лв. Отвъд голямата вода може за няколко хиляди, но никой не е казал, че това трябва да му е първата спирка. Не може да намери толкова? Това са под три минимални. Ако не може да ги изкара, да вземе заем. Човек, който не може да намери тук толкова и навън няма да може. Той просто е негоден. Аз съм НГВС, но по собствено желание си изкарах службата. Човек търси ли, ще намери.

След това ни уведомява, че имал висше образу̀вание и не желаел да работи като чистач в отечеството. Интересно навън какво ще работи?!? А да и чистачи, особено мъже, не се взимат туко така. Едва ли ще се класира. Твърди, че имал вишу̀. Ако това е user444 и той е автора на клипчето за „истината“, ми позволете дълбоко да се усъмня. Ако висшист наистина е способен да направи такова филмче, то разбиранията ни ценз дълбоко се разминават. За мен на такова трябва да е способен такъв незавършил началното (четвърти клас по днешни мерки), поне сина ми мисли по-трезво и прави по-малко грешки. И се справя с компютрите по-добре. Еленко ще го оставим на мира.

И не на последно място, завършеното образование, независимо дали това е user444 и дали е „авторът“ на „истината“, никъде по никакъв начин не гарантира нищо, освен, че имаш две шарени хартийки в кожена подвързия. Професионалната реализация е дело на всеки гражданин (и селянин). Цветната хартийка може и да отваря врати, но не е никаква гаранция.

В последното изречение, най-вероятно преразказва връзката, която е пуснал и най-вероятно тя се отнася за бой при отварянето на поредната бакалия. Ами не е смешно, може би дори той го намира за жалко. Правя спекулация, че вероятно иска да каже нещо за доходите.

Ако наистина е така, то пред него винаги стои една чудна перспектива — да стане частник. Частника няма горна граница на доходите си. Колкото изкара, си е все за него. Указ 56 е публикуван още 1988 год. и няма нищо, което да го спре.

Ако пък не е така, а например осъжда поведението на сънародниците си. Ами, аз също харесвам прѝмоции и се оглеждам за тях. Всеки сам си преценява, какво му е изгодно и какво може да си позволи. 33 ст. за краставички и 69 (обичам го :P ) ст. за банани и на мен ми се вижда добре. И аз не бих отказал офертата. Обикновено ми излизат тройно тези храни. Пазарна икономика — който умее, печели.

---

Ще сложа връзка към мнението си в неговият форум, ако реши да се вясне да коментира. Лошо впечатление прави, че зарязва вече втора тема,  която е започнал.

п.п. Сложих. Сега ще чакаме.
« Последна редакция: Feb 02, 2015, 11:24 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #58 -: Feb 02, 2015, 11:57 »
Цитат
Лунар, кажи си го!
Не, нали говорехме за това как образованието често смекчава грубостта на изразните средства. Смятам се за сравнително образован  ;)

Сега сериозно, няколко причини:

1) общността тук е малка, и се състои главно от хора, които имат опит с Линукс
2) ако се появи някой нов, той или бърсо се отказва или (по-рядко) задулбава сам
3) до тук с темите свързани с Линукс :)
4) от участниците -- някои хора си умрат да се правят на интересни, други има крайни мнения а трети и двете
5) теми за общи приказки -- колкото искаш

Толкова.
Активен

user444

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 7
    • Профил
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #59 -: Feb 02, 2015, 12:05 »

Ще сложа връзка към мнението си в неговият форум, ако реши да се вясне да коментира. Лошо впечатление прави, че зарязва вече втора тема,  която е започнал.

п.п. Сложих. Сега ще чакаме.

Да, наистина съдържанието на сайта ми беше изгубено. Понеже хостинга на сайта не е платен започнаха да ми излизат някакви други сайтове когато се опитвах да отворя File Manager. Направо си викам да направя сайта на ново и този път да изчакам 1-2 седмици и ако не стане пак тоя гаф ще публикувам отново във всички форуми. Но този път ще публикувам абсолютно навсякъде. Говоря за Skype, Facebook и платформи за игри като Garena.

"В следващото изречение най-после ни казва каква да е тя, а именно да си бие шута, като много други предатели. Свободна страна сме, има това право. Но нещо го спира, какво?"

Ако под да си бие шута имаш предвид да се махна от България кажи ми как да го направя? Дори не съм пълнолетен... нямам пари, нито много връзки. Вярно че имам приятели в други държави в арабия например, но тези приятели са само за 1 бърз чат като "как си брат?" но все пак са доста мили хора за това ги наричам приятели. За разлика от приятелите(предателите) ми в реалния живот, с тях поне не съм имал лоши спомени. Това което правя с този сайт е един вид отвръщане на предателство с предателство. Приятно ми е да се гавря с историята на България която и без друго е смешна... супер жалка и тъпа държава. И хората на власт, и държавата, и хората в нея са отвратителни. Единствения човек които уважавах и имах за истински приятел вече не е на този свят. Че аз мразя дори собственото си семейство, вас ли няма да мразя? Очаквам коментар и ще се върна да видя какво/ако си ми писъл.
« Последна редакция: Feb 02, 2015, 14:55 от neter »
Активен