Автор Тема: Посока на развитие на езиците?!  (Прочетена 9005 пъти)

tyuio

  • Гост
Re: Посока на развитие на езиците?!
« Отговор #45 -: Jul 28, 2009, 16:07 »
За C# си много прав само за уин е ! Колкото и да се опитват да са съвместини тия от моно, това си е бита карта, той все ще догонва. Как да догонваш някой който всячески иска да се скрие и е винаги с едни гърди напред едно врем беше така със свободната джава. Само маняци пишеха на нея. Ето един пример: един приятел ми разказа че една бг фирма няма да споменавам имена, си направила собствена виртуална джава машинка със дадените спецификации от сън. Ок, да ма тазо машинка била няколко ПЪТИ по бавна от оригиналната, и защо? Нали са имали спецификации и разни други документи? Еми да ама оптимизациите никаде не ги дават даже и на отворения код камоли на затворен или полу затворен еми как тогава ще се настигне -  никак. Много е яко сигурно да се пише на моно ама пробвах преди години да мигрирам едно нещо е ми нестава и това си е само за стар код и то не е гаранция, къде му е лесното тогава?
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Посока на развитие на езиците?!
« Отговор #46 -: Jul 28, 2009, 17:21 »
Мда това последното ме наведе на спомени:

Мисля към 2003-2004 за един наш уеб магазин под  JSP голямо тестване падна. И се оказа, че:

1. Java под Windows е няколко пъти по-бавна от JAVA под Линукс
2. Под Линукс пък - IBM VM  е около 2 пъти по-бърза от SUN ???

А де?

Обаче пък JSP много лесно се пише с ?? FRONTPAGE :D

Що се отнася до МОНО - 2005/2006 пробвахме тук също някои идеи... тъжна работа. Гледам колегите от Микроинвестициите разчитат на него още, ма не знам до колко успешно.

Сега, че тук се търси С# е друг въпрос - това е масата евтини проекти. Мой служител (системна поддръжка) след 2 години упорит труд и човъркане на Java и JSP през свободното време (до преди да дойде при нас беше ползвал зашеметяващата комбинация от PHP + MySQL) си намери доста сносна работа като Джаваджия и то тук в града. На конкурса се бяха явили доста народ - после ми разказа, джавата го е вкарала - конюнктура - джава програмисти и проеkти има повече там - зад океана - -тук пак сме за малките проеkтчета.
Което между в прочем не считам за лошо - все пак е нещо.
И пак опирам до фактите (като с дистрибуциите) - който се хване на език сериозно вади от 9 кладенеца вода, че само той ставал....
Трудна тема
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Посока на развитие на езиците?!
« Отговор #47 -: Jul 28, 2009, 18:08 »
Ами, няма много логика да е няколко пъти по-бавна под windows. Да не би там jvm-a да сте го карали на green threads и машината да е била с няколко процесора/ядра, докато под линукс да сте си ползвали линукския threading?

На работа ми се налага да администрирам едни j2ee app сървъри, обаче под линукс. Въпреки което, не съм чувал под уиндоус да се държат в пъти по-лошо. Честно казано освен ако няма доволно паралелизъм и си се прецакал да оставиш JVM-a да schedule-ира нишките и при положение че имаш няколко процесора/ядра, друга причина за такава голяма разлика не мога да се сетя.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Посока на развитие на езиците?!
« Отговор #48 -: Jul 28, 2009, 23:44 »
По това време (на тестовете) единственото двупроцесорно нещо беше сглобен от мен един Tyan с 2 атлона XP @ 1.4 (не можах да намеря в БГ MP, та ги лъгах че са МР-та с изкуствени мостчета по корпуса с проводяща боя от конрад.. ма тва е друга тема).

Та на въпроса - тестванo е на еднопроцесорни и интели и амд-та. Сега подробности не помня, но мога да се закълна, че беше така.
Но аз не се и кахyря за Уиндоус-а. По-странно беше, че наистина IBM имаха по-бърза виртуална машина от SUN......
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Посока на развитие на езиците?!
« Отговор #49 -: Jul 29, 2009, 01:00 »
Хм, значи е странно, кое ли дава чак в пъти преднина на линукс пред уиндоусите....трябвало е да пуснеш някъде резултатите от тези тестове, щяха да са добра антиреклама за майкрософт, те точно тогава някъде бяха в кулминацията на кампанията по набиването в главите на хората "фактите" как имат по-бърза и стабилна операционна система и колко много световно-полуизвестни  фирми са ги предпочели поради тази причина.

Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

tyuio

  • Гост
Re: Посока на развитие на езиците?!
« Отговор #50 -: Jul 29, 2009, 01:19 »
малко извън темата гледайте какво намерих:
http://collabedit.com/index.html
Активен