Автор Тема: Skype  (Прочетена 3083 пъти)

velislavvasilev

  • Гост
Skype
« -: Feb 04, 2010, 01:02 »
Много се извинявам, че за стотен път се появява такава тема във форума. Гледах стари постове и там пишеше да се търсят още по-стари. Под Убунту 9.10 със Скайп 2.0.0.72 ми изписва, при опит за разговор, че "Има проблем със записващото устройство" и разговорът се прекратява. Следвах тези инструкции http://www.blog.arun-prabha.com/2008/05/23/skype-microphone-problem-and-complete-pulse-audio-setup-in-ubuntu/ При тестов разговор вече ми вдига, но не се чува никакъв запис, а входа е под всякаква критика (много лошо качество на звука и прекъсва). Също така ми изчезна звука на аудио и видео плйърите и браузера. При зареждане системата също нямаше звук, но само имаше ефектите (от стартиране на икони). Ремуувнах всичко, което бях качил (поне така си мисля) и си върнах предишното  състояние на .conf и др. файлове. Също така изтрих и ./pulse и asound.con~ , а asound.conf го изпразних. Сега вече всичко си е както в началото. Имам си звук на всички програми и системата, но при звънене пак ми дава, че имам проблем със записващото устройство. Само не ми казвайте да гледам в стари теми, защото половин ден ровичках във форума без особен резултат.
 Благодаря предварително :)
Активен

dilyan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 186
  • Distribution: Debian, OpenBSD
  • Window Manager: Gnome, xfce
    • Профил
Re: Skype
« Отговор #1 -: Feb 04, 2010, 10:37 »
привет.
Първо, сложи си последна версия на скайпа 2.1.

Второ, определени линукс дистрибуции, се получават драми със звука и провеждането на разговор, че тази версия иска аудио сървер PulseAudio поне 0.9.10, но от опит открих, че трябва поне 0.9.14. Драматизма е, че openSUSE и Ubuntu в последните им версии не покриват това изискване, и почва едно ровене, пробване на какво ли не .... а един ъпдейт оправя нещата.

Аз така си оправих нещата, пробвай и ти.
Успех
Активен

velislavvasilev

  • Гост
Re: Skype
« Отговор #2 -: Feb 04, 2010, 11:44 »
Оу да. Ми сега звъни и се провежда разговора, но не ме чуват и не ги чувам. Иначе разговорът си тече.
Активен

velislavvasilev

  • Гост
Re: Skype
« Отговор #3 -: Feb 04, 2010, 13:35 »
Всъщност сега обърнах вднимание. Има едно постоянно бръмчене, което е пропорционално на силата на здвука. На 65% чак също се чува. Много дразни. Съм усилил плейъра на макс, а от звуковия панел на 12-тина процента съвсем леко се чува. Ето и снимки на Алсата: http://web.uni-plovdiv.bg/stu0903171050/alsa2.png  и  http://web.uni-plovdiv.bg/stu0903171050/alsa1.png
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Skype
« Отговор #4 -: Feb 04, 2010, 16:16 »
За бръмченето пробвай да намалиш Line In да видиш дали няма да се оправи.
Иначе разгледай настройките за OutPut в Skype и на PulseAudio.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

velislavvasilev

  • Гост
Re: Skype
« Отговор #5 -: Feb 04, 2010, 16:37 »
Пак шуми, а настройките в Скайп не ми дават да избирам. Има само Pulse Audio server (local)
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Skype
« Отговор #6 -: Feb 04, 2010, 17:07 »
Ами разгледай настройките за Outputn на PulseAudio.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

velislavvasilev

  • Гост
Re: Skype
« Отговор #7 -: Feb 04, 2010, 22:45 »
Сега чувам, но не мe чуват. В Контролния панел на Puls Audio пише: "no input devices available"
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Skype
« Отговор #8 -: Feb 04, 2010, 22:55 »
Ато какво открих в форума на Ubuntu точно за твоя саунд чип е, и разискват същия проблем:
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=385739&page=2
Провери там надявам се да помогне.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

velislavvasilev

  • Гост
Re: Skype
« Отговор #9 -: Feb 04, 2010, 23:06 »
Ах, ламерщината ми е безгранична. Оправих всичко. Сложих на Аналог дуплекс от конфигурацията, а тъпия гаден шум е бил от микрофона. Като го извадя от компа и звука е кристален. Благодаря на всички! Доста научих за звука на Убунту с толкова ръчкане и занимаване :)  [_]3
Активен

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Skype
« Отговор #10 -: Feb 04, 2010, 23:08 »
Честито ;)
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Skype
Настройка на програми
tlf 7 8459 Последна публикация Jul 09, 2004, 19:39
от tlf
Инсталация на Skype
Настройка на програми
riko_l 2 5104 Последна публикация Sep 24, 2004, 13:26
от mos
Skype - разговори по интернет
Настройка на програми
dob4o 5 6301 Последна публикация Nov 10, 2004, 19:55
от alabal
Оптична мишка и skype
Настройка на програми
knoppix 2 4550 Последна публикация Nov 15, 2004, 20:20
от knoppix
Проблем с Skype
Настройка на програми
Demon_A 2 4553 Последна публикация Mar 16, 2005, 00:48
от alabal