Автор Тема: Рутер - уеб интерфейс  (Прочетена 16414 пъти)

bobsisf

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Рутер - уеб интерфейс
« -: Apr 26, 2012, 11:04 »
Привет,
вчера си смених рутера с "Huawey HG530". Не мога обаче да влезна през уеб интерфейса на рутера да си пооправя настройките.  Не става с 192.168.1.1 и подобните му.
При ipconfig /all , доколкото знам default gateway адреса е адрес за уеб интерфейса, обаче тук ми  е някакъв от рода на 2002: c058:6301.....
Пробвах да го вкарам така: http://[2002:c058:6301.x.x]/ обаче не става.
 Малко помощ може ли?


Забравих да спомена, че в момента машината е на Windows.
Достъп до рутера имам през Mycontact на Виваком, обаче искам да си заключа мрежата по Мак адрес и още някои настройки да пипна,  а от там нямам тези опции
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5282
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Рутер - уеб интерфейс
« Отговор #1 -: Apr 26, 2012, 12:10 »
То и да стане, ти знаеш ли root-ския pass за този модел ВиваКом DSL модем-рутер, доколкото разбирам е такъв ?
А това, което си описал най-вероятно е някакъв IPv6 адрес. Само че той не ти върши работа.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Damp1r3

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 76
    • Профил
Re: Рутер - уеб интерфейс
« Отговор #2 -: Apr 26, 2012, 18:01 »
Привет,
вчера си смених рутера с "Huawey HG530". Не мога обаче да влезна през уеб интерфейса на рутера да си пооправя настройките.  Не става с 192.168.1.1 и подобните му.
При ipconfig /all , доколкото знам default gateway адреса е адрес за уеб интерфейса, обаче тук ми  е някакъв от рода на 2002: c058:6301.....
Пробвах да го вкарам така: http://[2002:c058:6301.x.x]/ обаче не става.
 Малко помощ може ли?


Забравих да спомена, че в момента машината е на Windows.
Достъп до рутера имам през Mycontact на Виваком, обаче искам да си заключа мрежата по Мак адрес и още някои настройки да пипна,  а от там нямам тези опции


Така определено това което пишеш е ИП в6 виж отзад на рутера какво пише де ... на повечето си пише ип-то юзъра и паролата ако не някаде по кутията ги има ако пак не виж в официалния сайт на продукта него сигурно го има по горе посочените от мен места :)
Активен

"Загина столицата. Кули вековни
рухнaха след тежка борба,
рухнаха палати и светини чутовни,
борци връхлетя ги ужасна съдба!

В развалини смрадни Трапезица пуши
премина над Царевец огнен потоп,
край трупове грозни Янтра лъкатуши.
Превърна се Търново в гроб."

Damp1r3

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 76
    • Профил
Re: Рутер - уеб интерфейс
« Отговор #3 -: Apr 26, 2012, 18:06 »
Accessing the Network Through the
Embedded PPP Dial-Up Software on the
Device
If you select this method for accessing the network, the HG530 starts to set up
a dial-up connection automatically after the startup. You can access the
network after you power on your computer. You do not need to install any
special dial-up software on your computer or perform dial-up operations on
your computer. To configure the HG530 and your computer for the network
access, do as follows:
1. Log in to the Web-based configuration utility of the HG530.
1) Launch the Internet Explorer on your computer.
2) Enter 192.168.1.1 in the address bar, and then press Enter.
3) In the displayed dialog box, enter the user name and the password, and
then click OK.
By default, the user name is admin and the password is admin. After the
user name and the password are verified, you can access the Web-based
configuration utility.
2. Enable the embedded dial-up function.
1) In the navigation tree on the left of the Web-based configuration utility,
choose Basic > WAN Setting.
2) Select a PVC number, such as 1, from the PVC drop-down combo box.
3) Enter the VPI and VCI that are provided by the network operator in the
VPI and VCI text boxes.
4) Select Yes from the Active drop-down combo box and select Routing
from the Mode drop-down combo box.
5) Select PPPoE from the Encapsulation drop-down combo box.
6) Enter the user name and password that are provided by the network
operator in the Username and Password text boxes, and keep the
default settings of other parameters.
7) Click Submit to save the settings.
After you complete the preceding settings, you can surf the Internet.
You need to perform the preceding operations on a computer once only. The
next time when you power on your computer, you can surf the Internet without
any configuration...

лесно е пишеш в гоогал Huawey HG530 и втория линк пдф ти е юзър гайда :)

а да ресетни го ако е бил отварян за всеки слачай
Активен

"Загина столицата. Кули вековни
рухнaха след тежка борба,
рухнаха палати и светини чутовни,
борци връхлетя ги ужасна съдба!

В развалини смрадни Трапезица пуши
премина над Царевец огнен потоп,
край трупове грозни Янтра лъкатуши.
Превърна се Търново в гроб."

bobsisf

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Рутер - уеб интерфейс
« Отговор #4 -: Apr 26, 2012, 18:32 »
Не става, имам книжка с рутера, там пише и паролата и адрес за уеб интерфейса, но тия като са го слагали явно са ги сменили , не знам. Със  192.168.1.1 не се случва нищо.

Ресетвах го от бутончето отзад, пак не става. Единствено имам достъп от Mycontact
Активен

bobsisf

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Рутер - уеб интерфейс
« Отговор #5 -: Apr 26, 2012, 18:53 »
Сега им звъннах, обясниха ми , че за съжаление на този тип рутери нямало как сам да извърша настройките по защита на Wireless ( по мак адрес) , обаче, ако настоявам, щели да ми пратят екип за да ми направи желаните настройки.
Мерси за помощта все пак момчета!
Активен

jerimo

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Рутер - уеб интерфейс
« Отговор #6 -: Apr 26, 2012, 18:59 »
Това чудо няма ли рестарт то дефолт !!!  [_]3
Активен

bobsisf

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Рутер - уеб интерфейс
« Отговор #7 -: Apr 26, 2012, 19:25 »
явно не, с кламерчето го ресетнах, забравя всички настройки, но достъп до уеб интерфейса нямам през 192.168.1.1, а и не ми дават адрес за достъп.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5282
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Рутер - уеб интерфейс
« Отговор #8 -: Apr 26, 2012, 20:22 »
Може да го прослушаш, с някой порт скенер. Да му скиваш кои портове ще обадят с някаква услуга.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Рутер - уеб интерфейс
« Отговор #9 -: Apr 26, 2012, 20:24 »
Ай сега не можел белия Хуявей (да бе тия пък как са се кръстили). Или имаш черния? И черния да е, все тая. Може си. Правил съм го. Ама няма да ти се счупят пръстите да питаш Гошо за паролите на БТК-ато. Ти си знаеш, чакай екипа, ама да знаеш, че те винаги идват в работно време, та трябва някой да е у Вас.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

bobsisf

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Рутер - уеб интерфейс
« Отговор #10 -: Apr 26, 2012, 20:43 »
Ай сега не можел белия Хуявей (да бе тия пък как са се кръстили). Или имаш черния? И черния да е, все тая. Може си. Правил съм го. Ама няма да ти се счупят пръстите да питаш Гошо за паролите на БТК-ато. Ти си знаеш, чакай екипа, ама да знаеш, че те винаги идват в работно време, та трябва някой да е у Вас.
Момче, четете какво съм писал! Паролите си ги имам в книжката на рутера. Адреса на рутера също се води да е 192.168.1.1. ОБАЧЕ не става! Нямам достъп до уеб интерфейса, който в момента по дифолт е с IPv6  адрес и явно е с писан софтуер от виваком.
не съм малоумен и знам как да разбера адреса на рутера, а именно: ipconfig /all където default gateway е адреса на самия рутер. Обаче не става. Не става и с Ipv6 адреса който ми излиза там.

Обаждах им се и се оказа, че няма как да влезна в менюто на рутера.

Мен не ме устройва да ги викам всяка седмица да ми заключват мрежата по мак адрес, защото съм си сменил телефона, сменил съм си лаптопа или някой ми е дошъл на гости и не мога да му пусна нет да си ползва на воля(от телефона примерно) затова търсех варианти, но явно няма и така..
« Последна редакция: Apr 26, 2012, 20:46 от bobsisf »
Активен

stan_25

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 66
    • Профил
Re: Рутер - уеб интерфейс
« Отговор #11 -: Apr 26, 2012, 21:36 »
Аз се сещам за един друг момент. Дали рутера не изисква криптирана връзка към Web интерфейса. В смисъл, вместо в браузера да набираш 'http://192.168.1.1', пробвай с 'https://192.168.1.1'
Активен

abscent

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 123
  • Distribution: Gentoo
  • Window Manager: KDE
  • lamy lazer
    • Профил
Re: Рутер - уеб интерфейс
« Отговор #12 -: Apr 26, 2012, 23:50 »
Цитат
не съм малоумен и знам как да разбера адреса на рутера, а именно: ipconfig /all където default gateway е адреса на самия рутер. Обаче не става. Не става и с Ipv6 адреса който ми излиза там.

Обаждах им се и се оказа, че няма как да влезна в менюто на рутера.

Мен не ме устройва да ги викам всяка седмица да ми заключват мрежата по мак адрес, защото съм си сменил телефона, сменил съм си лаптопа или някой ми е дошъл на гости и не мога да му пусна нет да си ползва на воля(от телефона примерно) затова търсех варианти, но явно няма и така..

Ееее, хайде сега - без квалификации...
Доколкото е ясно от командата, която е пусната - 'ми то т'ва е Windows, въй-въй. Сега нек'ви сектанти ша са юрнат да обиждат тука, що така...
Да подскажем малко - какво връща командата tracert (traceroute в Unix-средите)? Първият възможен отговор трябва да е така наричаният router - освен ако междинно не седи и нещо друго. След като имате така инак тайнствен IP-адрес, може да го сканирате с някой инструмент за портове (nmap е добро решение, като има и вариант да тръгне под windows дори...), при което няма вариант да не изскочи някой интересен порт на Huawei-я, където 'дреме' web-server-а и чака някой да го тормози...
Всичко свежо от мен!
Активен

Deeply in love with......Gentoo

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5282
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Рутер - уеб интерфейс
« Отговор #13 -: Apr 27, 2012, 08:44 »
А може и по SSH2 или с telnet да се вързваш, и да си го програмираш. Естествено, ако знаеш КАК. То няма да е само web интерфейс имплементиран в този рутер. Но, и за там ти трябва IPv4, който ти го нямаш, или не знаеш как да определиш с точност. Явно си наясно с мрежите колега, но не знам защо :

- не пусна един простичък ping до GW, а тръгваш направо с http://............ в браузера (да видиш ping-а дали ще ти отговори нещо)
- не пусна един порт скенер (и аз и колегата ти го написахме), за 5 минутки работа
- толкова искаш да заключваш по MAC адрес WiFi клиентите. Ами избери добро криптиране и нахакай един хубав key, и си ти. Кой ще тръгне да ти го разбива, че да се вързва на тоз твоя златния HUAWEI ?

Разбираш му, занимавал си се, имаш някакъв опит с мрежи - това е ясно. Питаш за решение, ама не взимаш от дума. Никой не ти дава наклон в живота. Всеки колега се опита да помогне, и да даде по някаква идея или предположение. Ами пробвай. И това за IPv6 според мен го забрави. Всеки един Windows, ще ти изкара по един IPv6 адрес при ipconfig/all, нищо че той изобщо не се ползва, ами машината си е в стандартна IPv4 мрежа. Търси IPv4 адрес. Това явно са нови модели модеми-рутери на ВиваКом (аз лично още не съм виждал наживо този модел, само на сайта им го разгледах вчера), и още не са им намерили цаката такива специалисти като теб.

Сега още една малка идейка: ти вероятно караш на Windows-а с DHCP. Ами щом в книжката е дадено за LAN на рутера 192.168.1.1/24, е нахакай си ръчно един адрес от тази мрежа. Без GW, без DNS-и, само IP и SM. И почвай да пингваш, да сканираш. Е все нещо ще обади. Успехи от мен.
« Последна редакция: Apr 27, 2012, 08:47 от Acho »
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Gogo_SZ

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 270
  • Distribution: Mageia, Mandriva
  • Window Manager: KDE, Mate, Gnome, LXDE
  • So to complete victory of trade over reason!
    • Профил
Re: Рутер - уеб интерфейс
« Отговор #14 -: Apr 27, 2012, 12:10 »
Името и паролата от книжката и сайта на производителя НЕ ВЪРШАТ РАБОТА!!! - Всички ADSL модеми се доставят на операторите (Vivacom в случая) с custom firmware ;D >:( :o
По нета ходят имената и паролите на Виваком

Но все пак трябва поне да ти вади прозорец за вход.....
1. Трябва да си закачен с кабел и да получиш адрес по DHCP от ADSL модема!!!
2. Провери кой му е IP - адреса - той е същия като gateway-а който си получил на твоя компютър.
След това виж на кои портове отговаря. Има разни програмки като SuperScan и т.н.
3. Дано БТК-ци не са изтарикатели да забранят достъпа през LAN интерфейса, за съжаление е възможно :'(

« Последна редакция: Apr 27, 2012, 12:16 от Gogo_SZ »
Активен