Автор Тема: Искам да инсталирам Linux от USB stick  (Прочетена 4859 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Re: Искам да инсталирам Linux от USB stick
« Отговор #15 -: Sep 27, 2014, 23:18 »
Няма ама абсолютно никакво значение, дали нещо ще се ъпдейтва с текстов или графичен интерфейс. Машинарията дето върши нещата е една и съща.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

3p0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 354
    • Профил
Re: Искам да инсталирам Linux от USB stick
« Отговор #16 -: Sep 27, 2014, 23:48 »
След като се нуждае защо го нямаш?
Нали няколко месеца същият този Минукс Манджаро е работил без проблеми ?
Същият този Линукс Мандцжаро се е ъпдейтвал успешно чрез GUI-ъпдейтъра ?
Защо тогава видеокартата е работела през цялото време ?
И сега изведнъж видеокартата се нуждае от нещо, което влиза в конфликт с нещо друго !!
Ааааа, драги разработчици на Манджаро, не ми харесва тая работа и затова искам да инсталирам друг Линукс на мястото на Манджаро, като използвам USB-stick.
« Последна редакция: Sep 27, 2014, 23:56 от 3p0 »
Активен

MX Linux version 18 "Continuum"
PC: Intel® Celeron® CPU G540 2.50GHz; MB=Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 rev.1.0; RAM=16Гб DDR3.

dreamdj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 52
    • Профил
Re: Искам да инсталирам Linux от USB stick
« Отговор #17 -: Sep 28, 2014, 00:02 »
Ти си спрял прогреса, това ти го казвам аз :) Липсва ти нещо, добави си го бе! И от мен аман от users.
Активен

abozhilov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 31
    • Профил
Re: Искам да инсталирам Linux от USB stick
« Отговор #18 -: Sep 28, 2014, 00:31 »
По принцип си използвай Mint. Като искаш да тестваш някоя друга дистрибуция, ползвай virtualbox. Но и преди мен ти казаха, дистрибуцията не се избира според класирането а според нуждите. Минт е идеален за работна машина. По добре наблегни на фундаменталните неща в Линукс за да можеш да се справяш във всякакви дистрибуции.
Активен

3p0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 354
    • Профил
Re: Искам да инсталирам Linux от USB stick
« Отговор #19 -: Sep 28, 2014, 00:51 »
По принцип си използвай Mint. Като искаш да тестваш някоя друга дистрибуция, ползвай virtualbox. Но и преди мен ти казаха, дистрибуцията не се избира според класирането а според нуждите. Минт е идеален за работна машина. По добре наблегни на фундаменталните неща в Линукс за да можеш да се справяш във всякакви дистрибуции.
Точно така, ще продължавам да си ползвам Линукс Минт, а на другия твърд диск ще инсталирам, за да тествам други Линукси, докато намеря или пък не намеря достатъчно стабилен Линукс, който да ми хареса, както ми харесва МИНТ !
Има предостатъчно дистрибуции за тестване, така че ще ги опитвам една по една ....
Активен

MX Linux version 18 "Continuum"
PC: Intel® Celeron® CPU G540 2.50GHz; MB=Gigabyte GA-H61M-S2V-B3 rev.1.0; RAM=16Гб DDR3.