Автор Тема: Много бавен интернет с Убунту 14.04 LTS  (Прочетена 2123 пъти)

kickerbg

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Здравейте! Зелен, зелен съм.. Преди доста години ползвах линукс за 2-3 години, но само за браузване. Така, че и преди и сега съм пълен новак. Проблема ми е следния:
След като си сложих Убунту 14.04 достигнах до извода, че нета ми съкс :) Обърнах се към чичко Гугъл, но нещо не се справих.
Правих следното:
Едит-нах /etc/resolv.conf  и добавих nameserver-и 208.67.222.222 и 208.67.220.220.
Едит-нах /etc/default/grub като смених реда
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash"     с    GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash ipv6.disable=1"

/proc/sys/net/ipv6/conf/all/disable_ipv6    е 0. Разбрах, че трябва да е 1, но като едит-вам не иска да запазва файла.

Ще съм ви много благодарен,, ако ми помогнете.


PS:
ОМГ!! Стария ми потребител си стои още от 2003 година, чудех се защо не можах да си се регистрирам с името, което обикновено ползвам и кой ли ми го е взел :)  Мога ли по някакъв начин да си го върна и да влизам с него? Става въпрос за kicker.  и Този и другия профил са регистрирани на един мейл, но когато искам да си пратя паролата за kicker и не ми я праща на мейла. А, ако впиша мейла пък ми праща паролата за този профил.
« Последна редакция: Dec 26, 2015, 00:37 от kickerbg »
Активен