Автор Тема: Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!  (Прочетена 7814 пъти)

kolio_kolev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 356
  • Distribution: Mandriva 2011, Mandriva Cooker
  • Window Manager: KDE 4.6.x
    • Профил
    • WWW
Re: Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
« Отговор #15 -: May 15, 2009, 12:46 »
До misho_cg

Имаш ли представа как протичат изборите за ЕП и местен парламент в други страни от ЕС?!
Там няма ли ги същите клипове подтикващи да се гласува, не пускат ли и тамошните партии пропагандни клипове по телевизията?!
Това е Западния модел на демокрация, другото е източния модел на неосоциализъм (Русия, Китай, Сев. Корея, Венецула и др.).
Ти към кой лагер искаш да принадлежиш?

Нека да приемем тезата, че трябва да има референдум за всичко, т.е. да се пита обществото за приемането ни в НАТО и ЕС. Нека да приемем също, че мнозинството от българите са казали НЕ на влизането на България в НАТО и ЕС. Тогава какво правим? Каква е алтернативата?
Няма никакви други алтернативи освен тотално поглъщане от Русия или пък популистки утопии за псевдо независимост и неутралност, което пак ни връща към варианта Русия или евентуално влизане в орбитата на Турция. Това са алтернативите!

Затова на практика всички политически партии се обедниха около приемането на България в НАТО и ЕС, което е възможно най-добрия вариант за България.

България задължително трябва да е в НАТО и ЕС!
Другото са утопии на инфантилни дебили или връщане в мечешката прегръдка на "демократична" Русия! Пред избора Русия или ЕС, то по-добре ЕС.

Интересно е, че и повечето руснаци искат да живеят на запад, с което признават дефакто, че техният руски модел не е по-добър от западния. Тогава какво ще ни предложи Русия? Това, което не предлага дори на собствените си граждани? Сравни как живеят руснаците и как западняците. Кой има повече граждански права, по-добър жизнен стандарт, по-добро образование, по-добро здравеопазване, по-добри технологии и пр. Това са много различни системи! Аз не искам да живея като руснак, а като датчанин или германец, например. Ти както какъв искаш да живееш?

Естествено, демократичната система в България (и изобщо в западния модел) има много слабости, но от нас избирателите и от действията ни (глупостта ни, мазохистичното желание да експериментираме с бъдещето си или дори бездействието ни) по време на избори зависи да изчезнат тези слабости!
Затова трябва задължително да се гласува, както за местен, така и за европейски парламент!
От това зависи нашето бъдеще и бъдещето на децата ни.


Ако ти смяташ, че можеш да предложиш друга алтернатива - то и аз искам да я чуя.
« Последна редакция: May 15, 2009, 13:22 от kolio_kolev »
Активен

Кольо Колев
Mandriva BG: http://mandriva.biotronica.net
Bitronica.Net форуми: http://forum.biotronica.net

Vatman

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 315
  • Distribution: openSuSE 11.3
  • Window Manager: KDE 4.4
    • Профил
    • WWW
Re: Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
« Отговор #16 -: May 15, 2009, 13:10 »
НЕ СЪМ ЧЕЛ КАКВО Е НАПИСАНО ДО ТУК - СОРИ за което.
Моето мнение:
България страна на путките и мрънкачите. Ако нещо не ти харесва оправи го. Не ти харесват управляващите - щурмувай парламента с молотов. Истината е че 60-70% от хората тук са един кенеф също като тия на власт. Всички крадат и мамят според нивото си!!! Ако искате нещо да стане в тая страна почнете да правите неща да се случват. ПЕДЕРАСИТЕ не са управляващите, а НИЕ, защото им позволяваме твърде много. ВСЕКИ НАРОД СИ ЗАСЛУЖАВА УПРАВЛЯВАЩИТЕ.
И да - аман от форумни герои-революционери. АЗ ЩЕ ГЛАСУВАМ.
Активен

Момчета, нищо не разбирам от компютри, научете ме да съм хакер.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
« Отговор #17 -: May 15, 2009, 13:14 »
Ако не гласуваш, нямаш никакво право да се оплакваш от правителството. Това е като да си хвърляш боклуците от терасата и да се оплакваш че навън е пълно с мръсотия.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

mbb

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 28
    • Профил
Re: Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
« Отговор #18 -: May 15, 2009, 13:34 »
До kolio_kolev,

Да, първото съобщение беше хумористично, но какво предлагам съм дал във второто си мнение в предизборното обръщение на Паула Лайт, което подкрепям.

Мнението, че с осмиването на бЪЛГАРСКИТЕ политици, осмивам себе си, аз не го приемам така. Първо не съм гласувал (а и не смятам да гласувам) точно за тях, второ, с тяхното поведение спрямо Българския народ те не заслужават друго отношение. Българите имат една поговорка- каквото повикало, такова се обадило.  Всеки трябва да носи отговорност от действията си. В Библията пише- по делата ще ги познаете... Е от 1989г. вече добре ги опознахме. Те не олицетворяват Българския народ, само политическата класа в България така,че могат да се сърдят на себе си.  Ако някой ги подиграва, то те са си го заслужили, а не обикновените българи.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
« Отговор #19 -: May 15, 2009, 13:50 »
@mitaka & backtollife

След като няма достоен за вашите гласове и тези политици ви дразнят, защо с негласуването си ги подкрепяте (да, точно така - неотивайки да гласувате гласът ви се разпределя точно върху тези политици). Като толкова не можете да прецените и да си харесате за кого да гласувате, поне невалидна бюлетина пуснете - така ще сте направили нещо против тези, които не харесвате и без да подкрепяте някой от тях.
Подозирам обаче, че и това няма да направите защото просто си търсите предлог за да се "скатаете". Дано не съм прав, но ако случайно съм поне бъдете честни и си го кажете направо.

Да се скатая от какво? Да се скатая от кого?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
« Отговор #20 -: May 15, 2009, 14:00 »
       цитат на mbb - " Гласувайте с бюлетина, в която сте зачеркнали всички. По този начин ще попречите да получат от държавата субсидии и за вашите гласове"
       

         Всички са слуги и ЩЕ БЪДАТ слуги на висшите мутри - следователно е пълна глупост да се гласува. Ще излезе, че даваме доверие на тези хора. Трябва да се гласува ПРОТИВ СИСТЕМАТА !!! - А тя е - за когото и да се гласува - няма НИКАКВО ЗНАЧЕНИЕ - мафията си прави каквото си иска!!!  Призовамам всички, които имат малко мозък в главата си да задраскаме всички като  ПРАТЕСТ СРЕЩУ СИСТЕМАТА  - за да не ни взимат гласовете поне !!!
« Последна редакция: May 15, 2009, 14:11 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

BULFON

  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 478
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
« Отговор #21 -: May 15, 2009, 14:19 »
Един от най-лесните избори в живота е да седиш, кибик с бира в ръка, и да оплакваш липсата на възможности пред себе си!
Съдя, че е лесен, защото виждам заведенията да са пълни с такива хора. Много по-трудно е да обърнеш потока на нещата, да избереш активна позиция и да промениш средата около себе си. Защото ще има неуспехи, трудни преговори и спорове и малко моменти в които да си починеш спокойно.
Затова каквото и да мислите и говорите не забравяйте да правите неща. По възможност такива, които да са от полза на повече хора.
Активен

фонокартен телефонен апарат

KoIoSoS

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 107
  • Distribution: Slackware
  • Window Manager: Xfce4.8
    • Профил
Re: Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
« Отговор #22 -: May 15, 2009, 14:26 »
Марш всички към урните и избирайте от тук http://zelenite.bg/
Активен

it is better to solve the right problem the wrong way than the wrong problem the right way   -- Doug McIlroy
Slackware Propaganda
http://video.google.com/videoplay?docid=-5210026640879077823

mikis

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 746
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
« Отговор #23 -: May 15, 2009, 14:41 »
kolio_kolev,
таман щях да те похваля за умереното и аргументирано мнение, когато почна с лозунгите за "демокрацията".
Всеки политически необременен човек, с по-висока обща култура знае, че демокрация в нейния оригинален замисъл не съществува и не може да съществува. Демокрацията е утопия! Факт. Това особено добре го разбират хората "на запад", на които така искрено се възхищаваш. Този аргумент - "гласувайте защото Русия" е лишен от смисъл, няма да казвам, че е и с изтекъл срок на годност някъде в средата на 90-те.
Вярно, че България не може да си позволи да води самостоятелна политика, но в днешния глобализиран свят никой не може. Но България не бива да си позволява да се ограничава с един "голям брат", като неглижира останалите потенциални партньори. България не бива да води анти- политика по "принципни" съображения, а единствено от гледна точка на собствения ни интерес. Надявам се няма да спориш по този въпрос. Ние не сме Обединеното кралство. Ние живеем на кръстопът и трябва да се съобразяваме с това. А русофобските изказвания на някои тъмносини полит-дейци са от една категория с анти-турските изцепки на "атакуващия лидер", над който така сърцато се надсмиваме.
Когато се говори за "демокрация" трябва да се конкретизира за определен демократичен политически режим и след това да се коментират предимства и недостатъци. Правейки генерални заключения от гледна точка на това, че еди-къде-си имало "демокрация", следователно тази държава била "добра" или там било "добре" не е нищо повече от проява на детинска наивност.
За гласуването съм съгласен. Единственият начин "народът" (да не кажа нещо по-точно, но по-неприятно) да оказва косвено влияние на политическите процеси е чрез гласуване. И аз ще гласувам с протестен вот, даже вече имам идея кой ще го отнесе, но това няма да е нито атакуващият защитник на всичко българско, нито бенбената коалиция.

И още нещо. Правото на човек да НЕ гласува не трябва да се омаскарява. Всеки има глава на раменете си и според собствената си преценка решава какво да прави. При все, че политиката няма пряко влияние върху личния живот на човек.
Активен

kolio_kolev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 356
  • Distribution: Mandriva 2011, Mandriva Cooker
  • Window Manager: KDE 4.6.x
    • Профил
    • WWW
Re: Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
« Отговор #24 -: May 15, 2009, 15:06 »
Всеки политически необременен човек, с по-висока обща култура знае, че демокрация в нейния оригинален замисъл не съществува и не може да съществува. Демокрацията е утопия! Факт. Това особено добре го разбират хората "на запад", на които така искрено се възхищаваш.
Абсолютно съм съгласен с теб. Но, по-добра политическа система от демокрацията (в двете си разновидности: пряка демокрация и представителна демокрация), към момента не съществува. Така че, хубава или с кусури - за нея трябва да се държим.

Цитат
Този аргумент - "гласувайте защото Русия" е лишен от смисъл, няма да казвам, че е и с изтекъл срок на годност някъде в средата на 90-те.
Ето тук не съм съгласен. Ако следиш политическите процеси в Русия то сигурно си разбрал, че там се прави обратен завой към МИНАЛОТО. И следователно, относно България отново е състоятелна тезата с Русия или с ЕС/НАТО сме. В повечето случаи е невъзможно да се изберат и двете едновременно.

Аз съм за равнопоставени отношения с Русия във всички области, но другарите в Русия не искат това. Искат пълно и безропотно васално подчинение. Те гледат на България все още като на своя изгубена губерния, която трябва да си върнат с всички средства. Основните им оръжия са енергийните ресурси и доставки.

В много малко допирни точки България може да спечели от руските геополитически и икономически интереси. В тези, макар и малко точки, си струва да си партнираме с Русия. Повече печелим и съответно по-малко губим, ако следваме общоевропейските стратегически интереси. Ако в нещо се противопоставят интересите на Русия и ЕС, то трябва да избираме страната на ЕС - от това повече ще спечелим в дългосрочен план.


Цитат
При все, че политиката няма пряко влияние върху личния живот на човек.
Това е АБСОЛЮТНА лъжа. Всичко около нас в ежедневния живот е политика. Цената на тока, парното, големина на данъците и осигуровките, пътищата, престъпността, детските градини, околната среда, технологиите, бизнес климата, образованието и пр... Няма област в нашия живот, която да не е свързана пряко или коствено с политиката.
Затова не разбирам тези, които казват че политиката не ги интересува, а повече ги интересува, например, какво става в БигБрадър или с кого преспала някаква фолкаджийка.
Аз имам три деца и искам добро бъдеще за децата си в България! Затова политиката още повече ме интересува.
« Последна редакция: May 15, 2009, 15:46 от kolio_kolev »
Активен

Кольо Колев
Mandriva BG: http://mandriva.biotronica.net
Bitronica.Net форуми: http://forum.biotronica.net

m0rph

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 271
    • Профил
Re: Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
« Отговор #25 -: May 15, 2009, 15:27 »
Здравейте,

Много ви моля да ми помогнете по един голям проблем. Не знам как да го кажа но.... ох ок ще го кажа направо: Мисля че аз ще съм виновен за смърта на милярди живи същества  :( . МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ.
И аз както повечето хора  ентосиазиран покрай изборите, реших да попрочета това онова и с изненада открих, че моя глас е "решаващ???". Не повярвах в началото, но навсякъде където прочетох, даже по рекламите по телевизията казват, че гласа ми ще промени нещата. Но аз не искам да ги променям. Не разбирам нищо от политика и ме е страх да не сбъркам.. ох ужас, не знам какво да правя, ами ако чрез моя глас дойде на власт някой Хитлер. Вече съм се побъркал от нерви, искам да гласувам, казаха ме че ако не гасувам ще се случат много лоши неща, но ако сбъркам няма да го понеса, не знам. Вече мисля да се самоубия. Не виждам друг начин , моля ви кажете какво да направя :(, ох как ми се искаше да не ставам на 18 :'(  :'(
« Последна редакция: May 15, 2009, 15:33 от m0rph »
Активен

edmon

  • Гост
Re: Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
« Отговор #26 -: May 15, 2009, 15:52 »
Това е един много труден избор.
В БГ може да се галсува за:
СДС -  партия без идеи и стойности!(доказано точка).
БСП - партия без идеи и стойности(доказано точка).
ДСБ - партия с лидер, т.е. уреждаме лидера и всички покрай него.без идеи и стойности(доказано точка).
НДСВ - партия с лидер, т.е. уреждаме лидера и всички покрай него.без идеи и стойности(доказано точка).
ДПС - партия с лидер, т.е. уреждаме лидера и всички покрай него.без идеи и стойности(доказано точка).

Това е истината.
НЯМАМЕ НИКАКВА ИСТИНСКА АЛТЕРНАТИВА.

Няма ни една партия която да е с някаква  ясна и принципна идея.
Всичко е размито... "за народа", "за бизнеса"..алабала глупости!!!! :(

Ако някой може да ми предложи нещо различно да го сподели, за да мога да избера.
От тези по горе сърце не ми дава да избирам!!!!
Активен

dns

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 75
  • Distribution: ULTIMATE 2.7
  • Window Manager: Gnome 2.30.2
  • SubLieutenant
    • Профил
Re: Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
« Отговор #27 -: May 15, 2009, 16:11 »
Гласувам за

* Парите ( у когото са няма значение. В момента са в Доган и Станишеф)
Активен

mikis

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 746
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
« Отговор #28 -: May 15, 2009, 16:20 »
...Ако следиш политическите процеси в Русия то сигурни си разбрал, че там се прави обратен завой към МИНАЛОТО. ...
Може и да е така, но по този въпрос трябва да гледаме по-широко и да сме откровени. Русия, както и Китай и др. са империи, които винаги в цялата си история са били монархии с много силна централна власт, концентрирана в един човек - императорът. В този ред на мисли за тяхното общество е нормално и сега да има силна централна власт, концентрирана в един човек или партия. Хората са склонни да го разбират и приемат. Русия все пак е тръгнала по пътя на либерализация на политическата си система, но това не може да стане за две декади, нали така! Колкото по-голяма е една държава, толкова по-трудно и бавно се променя.
Но е напълно вярно, че гледат на нас като губерния и това е наш проблем! Именно тук на ход трябва да дойде балансираната политика. За съжаление, гледайки политическата класа, която е отражение на българския народ, ме обзема умерен песимизъм.
Но да си продължа мисълта, да те попитам, другите империи нима гледат на нас като равностоен партньор? Нека не се заблуждаваме. САЩ и големите европейски държави също гледат на нас, като котка на мишка. И ние се държим като мишки, хитруваме и бягаме по дупките с едничката мисъл да преживеем още един ден, пък утре... каквото сабя покаже. Направи ми много неприятно впечатление поведението на министър Калфин при последната му среща с американския държавен секретар. Така се беше притеснил, изпотил, изчервил, не говореше, а фъфлеше. Не изглеждаше като равностоен партньор!
Мисълта ми е, че ако трябва да се гласува "защото Русия", то в някаква степен трябва да се гласува и "защото САЩ", иначе има реална опасност докато се пазим от едните, да се прецакаме заради другите. Не е нереалистично в България да дойде послушна отрепка, като Саакашвили, която да ни доведе до разгром в името на "демокрацията". И това е много по-опасно, отколкото Станишката да построи АЕЦ за 8Е+09 евро.

И не ми харесва това, че темата "да гласуваш или не" се изкривява в "обичаш ли Русия или не". Напомня ми за "а вие защо биете негрите".
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Пусни своя глас!Бъди пич!Бъди Българин!
« Отговор #29 -: May 15, 2009, 16:26 »
Такъв като Саакашвили няма да дойде защото поради ред причини, братския руски ботуш повече няма как да стъпи в България. Така че засега най-голямата опасност е точно да се задължим с няколко милиарда евро към братушките, които да изплащаме в близките десетина години (естествено, през това време р.овч и тем подобна анти-българска пасмина няма да управляват и няма да носят отговорност).

Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon