Автор Тема: Фестивал в Свищов и раьона на Свищов  (Прочетена 8167 пъти)

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Re: Фестивал в Свищов и раьона на Свищов
« Отговор #15 -: Sep 18, 2011, 14:20 »
Това ми е трудно да го повярвам. Читалище нямате ли? И защо трябва да е в някой университет - училища нямате ли? Плюс това не е задължително да има компютри. Даже по-важно е да има интернет достъп (wireless and wired) и място, за хората които ще си донесат компютрите.

Тъй като не съм студент в никой университет, няма как да ми предоставят зала безплатно, мога да уредя читалище в съседното село, за без пари, но кой би се засилил да иде там.
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Re: Фестивал в Свищов и раьона на Свищов
« Отговор #16 -: Sep 18, 2011, 14:22 »
Ти организирала ли си нещо сама? Явно не си, явно не знаеш колко разходи са това? За един ден да наема университета ще ми излезе 100 кинта, тока който ще платя за камара компютри дето бръмчат, за реклама за всичко. То колективно всеки може и е лесно.
Да, аз и още 2-3 човека организирахме сами 3 инстал феста във ФМИ. Не сме плащали наем на зали (първо, защото бяхме студенти там, второ защото една от целите ни бяха хората във ФМИ), но всичко останало сме си го плащали сами. Само че не сме правили цветни мегаплакати и тениски и шапки, а черно-бели плакати принтирани върху цветни листи А3 и флайърчета по 4бр. на лист А4, които сами си изрязахме. За единия бяхме направили съвсем обикновени лепенки с Тъкс, принтирани върху прозрачно фолио, които пак сами си изрязвахме. Добри хора ни заеха мрежовото оборудване, което ни липсваше - например суичове и безжични рутери. А за кабели помолихме СНЦ "Локална мрежа - Студентски град" като сключихме сделката, че те ни дават кабел, клещи, rj-ки, ние им ги нарязваме на нужните дължини, кримпваме ги, ползваме ги и после им ги връщаме. Сами си платихме и дисковете, на които да записваме дистрибуциите. Общият ни бюджет на фест не е бил повече от 30-40 лева, а по това време още бяхме студенти с месечна издръжка от родителите. Направихме колкото ни беше възможно във финансов план, но най-важното беше, че в емоционално отношение бяха безценни събития.

Ако си мислиш, че инстал фестовете във ФМИ са дело на организацията "Линукс за българи" супер много се лъжеш - аз дори не познавах хора като Мирчо и ко., те дойдоха при мен и се представиха. Не мога да отрека, че всичко стана възможно заради общността около "Линукс за българи" - чрез сайта и форума популяризирахме събитието и намерихме супер много хора, които дойдоха да ни видят и да инсталират заедно с нас. И аз не мога да спра да съм им мегаблагодарна, още повече, че хубави последствия за мен след тези инстал фестове продължават да се появяват и след толкова много време.

И все пак като не сте вие има кой, стига да реша :>
Какво точно изискваш от "Линукс за българи"? Съвети и реклама? Да организираме нещата заедно с или вместо теб? Пари?

Аз ако ще правя нещо ще го правя както трябва, иначе няма изобщо да го правя.
Ако правя, ще е с хубава реклама мотивираща хората да посетят този фестивал. Маркетинга е важен за такива събития. Тук не ги блазни прозрачно фолио с пингвини, тук само ако видят красива шарена реклама ще посетят. Но не знам ще го мислим :> Аз смятам да е през зимата.

ПС: Имах в предвид ако искате да го организираме заедно.
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Фестивал в Свищов и раьона на Свищов
« Отговор #17 -: Sep 18, 2011, 14:24 »
Като смяташ да е през зимата за какво пускаш темата сега?

Човекооооо-руснак отиваш в Д.А. Ценов и културно им обясняваш за какво ще се използва залата. Обясняваш им че ще дойдат кадитат-студенти, който освен с линукс ще се запознаят и с техния университет. Ти просто нямаш подход към нещата.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Re: Фестивал в Свищов и раьона на Свищов
« Отговор #18 -: Sep 18, 2011, 16:56 »
Като смяташ да е през зимата за какво пускаш темата сега?

Човекооооо-руснак отиваш в Д.А. Ценов и културно им обясняваш за какво ще се използва залата. Обясняваш им че ще дойдат кадитат-студенти, който освен с линукс ще се запознаят и с техния университет. Ти просто нямаш подход към нещата.

Тези неща не стават ден за утре. Трябва да се съобразя и с тяхната натоварена програма, и кога ще могат да ми предоставят свободна зала.
И ще ви информирам за какво иде реч и дали сте съгласни да съдействате и да го организираме заедно.
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Фестивал в Свищов и раьона на Свищов
« Отговор #19 -: Sep 18, 2011, 17:02 »
Тези неща не стават ден за утре.

Ама продължаваш да ми говориш глупости. На мен ли ми обясняваш за колко време ставало. Точно за ден и половина става работа със залата стига да имаш желание. Пише се молба до ректора, заместник ректора и учебен отдел като се заявява дата. Най-добре датата да е събота или неделя. Или искаш да ми кажеш, че Д.А. Ценов се бавят с решаването на такива "проблеми" ли? Сигурен съм че ако им обясниш за какво иде реч веднага ще се съгласят, особено ако е през времето на КСП-то.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Re: Фестивал в Свищов и раьона на Свищов
« Отговор #20 -: Sep 18, 2011, 18:59 »
Тези неща не стават ден за утре.

Ама продължаваш да ми говориш глупости. На мен ли ми обясняваш за колко време ставало. Точно за ден и половина става работа със залата стига да имаш желание. Пише се молба до ректора, заместник ректора и учебен отдел като се заявява дата. Най-добре датата да е събота или неделя. Или искаш да ми кажеш, че Д.А. Ценов се бавят с решаването на такива "проблеми" ли? Сигурен съм че ако им обясниш за какво иде реч веднага ще се съгласят, особено ако е през времето на КСП-то.

Както казах ще говоря с тях и ще ви кажа какво изискват.
Знам че няма да ми откажат, само трябва да се избере подходяща дата. Която да е удобна за всеки.
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.