Анкета

Въпрос: За КОЙ ще гласувам?  (Гласуването приключено: Apr 29, 2013, 21:42)

  • ГЕРБ,БСП,ДПС,АТАКА,СДС,НДСВ,Кунева и тн.
    - 9 (31%)
    ДРУГ
    - 11 (37.9%)

Общ брой гласове: 18

Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 30   Надолу

Автор Тема: За кой ще гласувам?  (Прочетена 67430 пъти)

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #61 -: Apr 12, 2013, 08:22 »
Зевсе не мога да разбера, защо този човечец обвинява комунизма, дето изобщо не е идвал, за сегашната нелека съдба на мнозинството. Това го сторихме ние самите. И го направихме с ясното съзнание. За да може едни да изпъкнат, други много повече трябва да потънат. Това е свободният пазар. Успяват по-добрите. И аз спя спокойно, защото мога да изрека тези думи. В социализма нямаше да спя спокойно.

И накрая след безкрайна поредица от изводи, лишени от смисъл, получаваме нелогичен завършек. Трябвало да гласуваме с невалидни бюлетини, за да сме покажели, че не сме уфсе и не сме съгласни. С какво? И как?

Като играем тяхната игра? Като ги легитимираме? Прекалено къса памет имаме. Преди три години и половина имаше над 20% наказателен вот от подобен тип. За какво го използваха политиците? За изборни машинации. Като участваш в системата, не си против нея.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #62 -: Apr 12, 2013, 09:19 »
Там е хубаво за турците, а не за чужденците, а аз защото не съм турчин, няма и начин да взема и турско гражданство. Иначе бих се изселил.

А ако дойдат турците да ни управляват, да не мислиш, че ще ти дадат безплатен обяд? 500 години не прокопсахме при тях, та сега ли?
Интересно ми е защо пък точно турците си избра, а не примерно германците. Сигурно е Стокхолмски синдром.
Активен

Без правила няма игра

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #63 -: Apr 12, 2013, 18:36 »
Германците не живеят добре. Типичният българин не би издържал и седмица обикновеното ежедневие на немеца. Би се гътнал. Не сме научени на работа, дисциплина и стрес. Уви това се отнася дори за компютърджиите дето единствени се водят, че работят по европейски с европейски заплати. Не коментирам изключенията потвърждаващи правилото.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #64 -: Apr 12, 2013, 19:09 »
Златко, от давна съм срещу ЕС! Срещу него съм защото с всеки изминал ден се опитват все повече и повече да контролират живота на хората. Да налагат модел с който всеки трябва не само да се съобразява, но и да изпълнява. Демокрацията става все по-малко, а монопола все повече.
Аз искам сам да решавам дали да се осигурявам или да не се осигурявам за различни рискове, а не на принципа можещите да хранят не можещите. Да имам свободата да правя каквото пожелая, стига да не преча на някой.
В това отношение, в Турция и Америка има повече свобода.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #65 -: Apr 12, 2013, 19:22 »
Абе не е баш като да са чак толкова стресирани, преработени и дисциплинирани немците като в легендите там, поне по мои наблюдения. Може би е валидно за по-възрастните, младите немци нещо не ги виждам да се вписват в тези стереотипи.

Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

edmon

  • Гост
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #66 -: Apr 12, 2013, 20:28 »
Тъжно и обидно ми става като гледам резултатите от семплата ми анкета! :( :( :(
Както каза един социолог на есен ще има още по-сериозни протести, ако тези партии съставят правителство!!! :(
Жалко!
Ех, здраве да е ще емигрираме!

ПС. Плод на долна и мръсна пропаганда е, че българите са мързеливи и работят по-малко от останалата сган по света!!! Увеличете им заплатите и ще видите резултатите!
« Последна редакция: Apr 12, 2013, 20:30 от edmon »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #67 -: Apr 12, 2013, 20:49 »
Хората, които получават големи заплати, най-често работят много по-малко от тези с малките. Това е моето наблюдение. Работливостта не зависи от приходите.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #68 -: Apr 13, 2013, 01:16 »
Цитат
Тъжно и обидно ми става като гледам резултатите от семплата ми анкета!

А защо не си сложил "няма да гласувам за никой"!? Със сигурност ще има доста освен мен.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #69 -: Apr 13, 2013, 01:48 »
Честно казано ако трябва да избирам между ГЕРБ и БСП, изборът ще е много труден. Борисов не прилича на педал за разлика от Станишев, но пък говори и се държи като люлински тарикат. Всичко останало е горе-долу на едно ниво. Изгониха всички читави министри, които имаха и им останаха разни цецовци, фидоски и онова същество Лиляна Павлова, което разби всякакви илюзии на комунягите че асфалта не ставал за ядене, като я гледам как гони фидоската по отношение на фигурата си. Трудно ми е да преценя примерно дали Цв.Цв или Запалката е по-кадърен. Единия очевидно страда от синдрома на Даун, другия е вечно пиян и пикае във фонтаните. За Бойко, който тези олигофрени са издигнали в култ подобно на Сталин....хах, завършен тъпанар, само чакам онзи лизач, неговия министър на културата, да му издялка паметник, с удоволствие ще го препикая.

Сега да избирам между завършен идиот и някакъв хитър хамстер, наполовина евреин, наполовина-руснак...блях. Това като цяло е като да избираш между некадърници и крадци. Тия са като скачени съдове - едните без другите не могат, колкото и да се плюят. В този ред на мисли, няма никакво значение дали ще са едните или другите - и в двата случая ще са циркове и мизерия. Най-добре да направят коалиция и да управляват заедно, че след няколко години да си отидат заедно и да споделят съдбата на НДСВ.

Всъщност, понеже и ГЕРБ и БСП са от едно и също котило, на мен поне някои неща ми докарват странни асоциации. ГЕРБ силно напомнят на ранните години на комунистическите режими, с диктаторите, култа към личността и онези смели и безумни програми за електрификацията, пътищата, софийските канали (забавен епизод от Георги Марков), милиони хвърлени напразно и кипене на безсмислен труд, пълна диващина, простащина и много насилие. БСП са от другия тип комуняги, следващото поколение - декадентни елементи, затънали в корупция, шуробаджанащина и бумащина, живеещи от заеми, крепейки положението с розови приказки, с други думи - развит социализъм.
« Последна редакция: Apr 13, 2013, 01:58 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #70 -: Apr 13, 2013, 02:08 »
Цитат
В каква държава живеете, г-н Марков? Научих, че в България сякаш е еднакво с леки нюанси: ГЕРБ са десни комунисти, БСП са леви комунисти, ДПС – етно-комунисти, Атака – национал-комунисти, а синдикатите ви са анархо-комунисти…

То има ли избор изобщо?
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #71 -: Apr 13, 2013, 02:19 »
Нито едни от тези не са комунисти. Комунистите целят комунизъм, а не демокрация и свободен пазар. Корумпирани са да, но не са за смяна на модела. Точно обратното, от опасност да не се смени, отидоха на предсрочни избори. Обидно е да се наричат комунисти, включително е обида към комунистите. Колкото и да е странно, познавам такива, не са пенсионери, а млади хора.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #72 -: Apr 13, 2013, 02:25 »
О, един от форумите, който посещавам е обладан от гербери, голямо удоволствие ми доставя да троля там, достатъчно е само да намекна, че ББ е скучен тъпак, следват тиради и се спуквам от смях. Всъщност, там от известно време ми е любимото място за тролене, защото по-праволинеен религиозен фанатик от гербера  няма, следователно е широко поле за тролска изява. Та в момента там се водя агент на БСП на заплата на Позитано там.

А иначе аз лично ГЕРБ ги виждам като по-лява партия от БСП. И едните и другите обслужват корпоративни интереси разбира се, но ГЕРБ някак съумява да го прави все едно е за доброто на народа. На червените им е през оная работа какво мислят 7 милиона лумпени.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3402
    • Профил
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #73 -: Apr 13, 2013, 15:03 »
Та в момента там се водя агент на БСП на заплата на Позитано там.
Аз отдавна имам такива подозрения към Гейта.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: За кой ще гласувам?
« Отговор #74 -: Apr 13, 2013, 15:56 »
Аз съм всъщност червен барон в сянка, като онзи Путаки....ъъъ Янаки Стоилов. Чакам да настъпи моя звезден миг, да изритам Станишката, да завзема партията и впоследствие и държавата. Тогава окончателно приключвам с тези демократични простотии и установявам нов стил на управление.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 30   Нагоре
« назад напред »