Автор Тема: Как да си монтирам CDROM-а под Debian squeeze 6.0  (Прочетена 2686 пъти)

eisen

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 22
  • Distribution: Debian GNU/Linux stretch/sid 64-bit & 32-bit
  • Window Manager: Gnome 3.20.2
    • Профил
Re: Как да си монтирам CDROM-а под Debian squeeze 6.0
« Отговор #15 -: May 10, 2013, 19:48 »
Ей сега стана голям филм!Не мога да отворя Този компютър и cdrom-а бъгнал съм се тотално и освен cdrom-a не ми разпознава флашката и телефона.Докато се опитвах да запиша един диск, точно накрая, като завърши записването и преди да изкочи диска ми даде грешка, че не може автоматично да извади диска и лаптопа ми заби.Някой да има идея какво съм омазал?
Активен

Processor - Intel® Core™ i7-4702MQ CPU @ 2.20GHz × 8 & Turbo Boost up to 3.2GHz
Graphics - Intel® Haswell Mobile & NVIDIA GeForce GTX 760M

remotex

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
    • Профил
Re: Как да си монтирам CDROM-а под Debian squeeze 6.0
« Отговор #16 -: May 10, 2013, 20:26 »
Ами... дошло му е времето колега... да си ходи
По принцип записващите устройства имат два различни лазера - един за четене и друг за писане та..
единия издържа малко повече. Виждал съм и двата варианта да сдават багажа първи - колкото и странно да е виждал съм сдухано от записи у-во но все-още четящо, а в твоя случай е обратно - четящия хардуер е заминал а пък още си пише... въпрос на време е

та моят съвет е - ако имаш възможност пробвай го на друга машина същото устройство
но.. вземе ли да дава че не може да открие медиа-та...

П.П. Ако вземе да сдава багажа пишещия хардуер/лазер обик. грешката е малко по-различна - почва се с проблем(и) с калибриране на лазера, нестабилен запис после де се чете де не се чете (на други у-ва)
те така...
Активен