Страници: [1] 2 3 ... 10
 1 
 -: Днес в 23:02 
Започната от remotexx - Последна публикация от kuunlaaksot
Има различни начини за произвеждането на тези рентгенови лъчи. Един от тях включва радиоактивен елемент. Да беше отворил Уикипедия.

Пиша наизуст, защото имам мнение по въпроса и си го казвам. Дори да сбъркам, какво?

> Един от тях включва радиоактивен елемент
Може ли линк?

> Да беше отворил Уикипедия.
отворих, не намерих. Бих могъл да те цитирам с "Не ми се рови и нямам и време.", но тъй като не се изживявам като експерт, наистина ми е любопитно. Та, може ли линк към различните начини за произвеждането на рентгенови лъчи, и в частност тоя дето включва радиоактивен елемент? Не се заяждам. [_]3

> Пиша наизуст, защото имам мнение по въпроса и си го казвам.
това, че имаш мнение го знаем  ;)

> Дори да сбъркам, какво?
ми значи, пишеш неверни неща. И мнението ти е базирано на заблуда. Сериозно ли ме питаш "какво"?

 2 
 -: Днес в 22:10 
Започната от remotexx - Последна публикация от 4096bits
Кои журналисти?

Дано знаят, какво правят. Най-опасно е, да имаш оръжие и да не знаеш, как да го използваш.
Трябва стотици патрончета да си изстрелял, преди да си позволиш да носиш нещо такова.

 3 
 -: Днес в 20:54 
Започната от remotexx - Последна публикация от Acho
А журналистите ни се разхождат с бойно оръжие в джоба.

 4 
 -: Днес в 20:53 
Започната от remotexx - Последна публикация от Naka
Дори да сбъркаш/сбъркаме - купона продължава.

---
Да има много мистицизъм в християнството. Но там е на съвсем друго ниво. Повечето светци са били такива. Но това е много обширна тема и ако не се възприема на сериозно не трябва и да я коментираме.

Ами даже нашия българския светец Св. преподобни Йоан Рилски - Чудотворец. Що е наречен Чудотворец.


 5 
 -: Днес в 16:39 
Започната от remotexx - Последна публикация от 4096bits
Има различни начини за произвеждането на тези рентгенови лъчи. Един от тях включва радиоактивен елемент. Да беше отворил Уикипедия.

Пиша наизуст, защото имам мнение по въпроса и си го казвам. Дори да сбъркам, какво?

 6 
 -: Днес в 15:40 
Започната от remotexx - Последна публикация от Naka
   Буда е човек (с рождено име Сидхарта Гаутама),индийски благородник,
зарязва охолния живот и става отшелник.

  Исус също е човек,с някои факирски способности (най-вероятно ги
е придобил в Индия или Тибет), евреите не са били виждали дотогава
такива неща,и затова са го обожествили.

когато Богът идва на земята - идва като обикновен човек. въплъщава се. терминът е въплъщение/инкарнация/експанзия/аватар.

Бидейки върховния Бог не е нужно да се учи от нещо или от някой. Идва с цялото знание за абсолютно всичко и с цялата сила/възможностти на земята и небето.


В будизма има мощни техники за самоусъвършенстване,каквито няма
в християнството и останалите еврейски мизерии.

Стана банално,вече обяснявах какво могат например будистките монаси
в Шаолин; с християнството това не може да се постигне.

Цялото християнство е 'техника' за самоосъвършенстване. но акцента е да бъдеш съвършен /безгрешен.

придобиването на мистични сили не прави автоматично душата съвършенна. каква полза от мистичните сили ако душата е развалена/извратена. Във ведическите времена по времето на Кришна (като дете) има описани много Демони с огромни свръх естествени сили, които са тормозели Земята, но това са били Демони



 7 
 -: Днес в 14:37 
Започната от remotexx - Последна публикация от Naka
https://www.google.com/search?client=tablet-android-huawei&sca_esv=3e5ddf52b76d97c4&sxsrf=ACQVn0_YfZnEj0pzB4EiwPSUCtv_38LZSw:1713958982947&q=real+x+ray+tube&biw=602&bih=964&dpr=1.33&tbm=isch


Ренгеновата тръба е най обикновенна електронна лампа..(по скоро диод работещ в права посока) с големина на малка кратунка. обаче анода дето се бомбандира с електрони е въртящ се (като скосен диск) за да се охлажда и да не се бомбандира постоянно на едно и също място - иначе там се стапя. това удълженото - дръжката на кратунката е двигателя на анода (или само рототора), вътре си има и лагери. всичко е под вакум
никакви радиоактивни материали няма. Като студенти ни показваха такива лампи.

 8 
 -: Днес в 12:02 
Започната от remotexx - Последна публикация от kuunlaaksot
> Сега проверих конкретно. Използват се изотопи на йода и мисля още и цезии, но за последното не съм сигурен.
последно провери ли го конкретно или?

https://www.radiologymasterclass.co.uk/tutorials/physics/x-ray_physics_production

X-rays are produced within the X-ray machine, also known as an X-ray tube. No external radioactive material is involved. X-rays are produced by interaction of accelerated electrons with tungsten nuclei within the tube anode.

https://en.wikipedia.org/wiki/Tungsten

> Не ми се рови и нямам и време.
Що пишеш наизуст тогава?

 9 
 -: Днес в 11:33 
Започната от remotexx - Последна публикация от 4096bits
Да, прав си.
Плутоний добиваха в реактори.

Но за рентгеновите апарати съм запомнил правилно.
Сега проверих конкретно. Използват се изотопи на йода и мисля още и цезии, но за последното не съм сигурен. Не зная, защо ми е останал този елемент в главата и къде съм го чел.
Не ми се рови и нямам и време.

Цитат
Предполагам го пишеш като илюстрация на фалшиви новини от страна на лошите израелци, внушавайки че и нещата дето описах са също инсинуация?
Да, точно това ми беше целта. Да напомня, че лошите израелци бълват фалшиви новини.
Това поне е ясно. Не съм сигурен, как се нарича в езикознанието. Да посочиш или кажеш нещо, правейки препратка към нещо друго.

 10 
 -: Днес в 11:25 
Започната от remotexx - Последна публикация от kuunlaaksot
Баси и коклюша, двете бебета починаха, а доста от децата имат симптоми.

Да "благодарите" на малоумните мами дето не си ваксинират децата (и не, не говоря за тези двете конкретно, говоря за груповия имунитет), както и на "лекарите" дето поставят ваксините на хартия само.

Страници: [1] 2 3 ... 10